Čínská rallye 1999

Čínská rallye 1999 (Oficiálně 4. 555 China Rally) byla jedenáctou soutěží Mistrovství světa v rallye 1999. Jela se ve dnech 17. až 19. září. Trať byla šotolinová a situovaná severně od Pekingu. Soutěž tvořilo 386 km a 22 rychlostních zkoušek. Soutěž mistrovství světa se jela v Číně pouze v tomto roce. Vítězem se stal Didier Auriol s vozem Toyota Corolla WRC.

Před startem

Na star se postavilo 67 posádek, 12 z nich s vozy WRC. Start vynechaly týmy Škoda Motorsport a Peugeot Sport. Tajfun Sam způsobil zrušení slavnostního startu a obou průjezdů nejdelší rychlostní zkouškou.

První etapa

Hned v prvním testu havarovaly oba vozy Ford Focus WRC na stejném místě. Colin McRae a Thomas Rädstrom trefili stejný kámen v jedné zatáčce a odstoupili ve stejném místě. Vedení se ujal Didier Auriol, ale toho vystřídal Tommi Mäkinen (Mitsubishi Lancer EVO VI). Ten ale chyboval a propadl se. Odstoupil i Freddy Loix s Mitsubishi.

Druhá etapa

Auriol vyhrál první dva testy a ujal se opět vedení před Richardem Burnsem. Mäkinen vyhrál tři další testy a posunul se na třetí pozici. Po další havárii ale musel ze soutěže odstoupit. Na třetí místo se posunul Carlos Sainz s Corollou a čtvrtý byl Kankkkunen se Subaru Impreza WRC.

Třetí etapa

Ve třetí etapě zbývalo 86,5 km v šesti rychlostních zkouškách. Kromě jedné vyhrál všechny Auriol a získal první vítězství pro Toyotu v sezoně 1999. Díky bodové absenci Mäkinena se dostal i do průběžného vedení šampionátu. Druhý skončil Burns a třetí Sainz. Nejlepší soukromník byl šestý Volkan Isik se soukromou Corollou. Úspěchem pro tým Hyundai bylo desáté místo, které získal Alister McRae s vozem Hyundai Coupé Kit Car.