České ligy ledního hokeje žen 2021/2022

V sezóně 2021/2022 v ledním hokeji žen hrálo 21 českých týmů, které hrály, stejně jako v předchozím ročníku, ve 4 skupinách rozděleny do 3 výkonnostních stupňů. Nejvyšší skupinou byla extraliga, která měla 4 účastníky hrající o titul mistra republiky. Druhá výkonnostní soutěž byla 1. liga, ve které byly rozděleny týmy do dvou oblastních skupin. A skupina (česká) měla 5 týmů a B skupina (moravská) 7 týmů. Třetí výkonnostní soutěž byla 2. liga, kde hrálo 5 týmů. První a poslední tým hrál baráž o postup a sestup mezi soutěžemi pro nadcházející sezónu. Poslední týmy své soutěže v barážích uhájily, nikdo tedy nesestoupil ani nepostoupil do jiné ligy.

Titul mistra republiky v ledním hokeji žen pro sezónu 2021/2022 obhájila HC Příbram.

Extraliga žen

V extralize žen hrály 4 týmy systémem každý s každým dvakrát doma a dvakrát venku. Každý tým odehrál 12 zápasů v základní části. Potom hrály první dva týmy finále o mistra ligy, a poslední tým hrál jednokolovou baráž s vítězi obou skupin 1. ligy o setrvání v extralize.

HC Příbram - HC Falcons Sokol Karviná 2:0 na zápasy

• HC Falcons Sokol Karviná - HC Příbram 1:6 (0:1,1:3,0:2)
  • HC Příbram - HC Falcons Sokol Karviná 4:1 (1:0,1:1,2:0)

Baráž o extraligu

HC Litvínov - HC Bobři Valašské Meziříčí 6:5 (1:2,2:3,3:0)

HC Bobři Valašské Meziříčí - Dračice Karlovy Vary 3:0 (1:0,2:0,0:0)

Dračice Karlovy Vary - HC Litvínov 5:6 (3:2,2:3,0:1)

Tabulka baráže o extraligu
PTýmZVVPPPPSkóreB
1.HC Litvínov2200012:106
2.HC Bobři Valašské Meziříčí210018:63
3.Dračice Karlovy Vary200025:90

Hokejistky HC Litvínov vyhrály baráž o extraligu a pro příští ročník zůstaly v extralize žen.

1. liga žen skupina A

V 1. lize žen ve skupině A hrálo 5 týmů systémem každý s každým dvakrát doma a dvakrát venku. Každý tým odehrál 16 zápasů v základní části. Vítěz postoupil do baráže o extraligu a poslední tým hrál baráž s vítězem druhé ligy o setrvání v 1. lize.

HC Děčín - TJ Bílí Tygři Liberec 0:2 na zápasy

• TJ Bílí Tygři Liberec - HC Děčín 11:2 (6:0,2:1,3:1)
  • HC Děčín - TJ Bílí Tygři Liberec 4:9 (2:2,0:2,2:5)

Lední hokejistky TJ Bílí Tygři Liberec vyhrály baráž o 1. ligu, a udržely se v 1. lize i pro další sezónu.

1. liga žen skupina B

V 1. lize žen ve skupině B hrálo 7 týmů systémem každý s každým doma a venku. Každý tým odehrál 12 zápasů v základní části. Vítěz postoupil do baráže o extraligu.