Česko na Halovém mistrovství světa v atletice 1995

Palau Sant Jordi

Halového MS v atletice 1995 se ve dnech 10.12. března účastnilo 15 českých atletů (6 mužů a 9 žen).[1] Šampionát probíhal ve španělské Barceloně, v moderní víceúčelové hale Palau Sant Jordi.

Čeští reprezentanti vybojovali tři cenné kovy. Stříbrnou medaili vybojoval vícebojař Tomáš Dvořák a stříbro získala také ženská štafeta v závodě na 4×400 metrů ve složení Naděžda Koštovalová, Helena Dziurová, Hana Benešová a Ludmila Formanová. Životního úspěchu dosáhl běžec Pavel Soukup. 25. ledna 1995 zaběhl v Ludwigshafenu časem 1:46,38 nový halový rekord v běhu na 800 metrů. Formu udržel také na HMS, kde postoupil do finále a v něm vybojoval výkonem 1:47,74 bronzovou medaili.[2] Těsně pod stupni vítězů, na 4. místě zůstala trojskokanka Šárka Kašpárková.[3]