Adela Vinczeová

Mgr. Adela Vinczeová
Adela Banášová v Praze v září 2009
Adela Banášová v Praze v září 2009
Rodné jménoAdela Banášová
Narození12. října 1980 (43 let)
Bratislava, ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Národnostslovenská
Povolánímoderátorka a rozhlasová moderátorka
Výška170 cm[1]
ChoťViktor Vincze (od 2017)
Partner(ka)Tomáš Bezdeda (2005–2008)
Peter Modrovský (2009–2016)
RodičeJozef Banáš (spisovatel a politik)
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Adela Vinczeová, rozená Banášová (* 12. října 1980 Bratislava), je slovenská rozhlasová a televizní moderátorka a spisovatelka.

Život

Jejím otcem je slovenský diplomat a spisovatel Jozef Banáš.[2] Vystudovala Filozofickou fakultu v Bratislavě, obor kulturologie.

Začínala jako moderátorka ve slovenském Fun Radiu (zde dodnes s kolegou Matejem Cifrou moderuje páteční odpolední pořad Adela a Sajfa), později se objevila v humoristickém pořadu TV Markíza Sedem s r.o. Přelomovým v její kariéře bylo uvádění tří sérií projektu Slovensko hľadá Superstar (STV, společně s Martinem „Pycem“ Rauschem). Následně na Markíze uváděla dva ročníky soutěže Let’s Dance (obdoba StarDance, opět s Rauschem) a ve třetím se sama zařadila mezi soutěžící. V pořadu Slovensko má talent účinkovala jako porotkyně.

Čeští diváci ji znají ze společných projektů TV NovaTV Markíza: Test národa (2006, moderování s Daliborem Gondíkem) a Česko Slovenská Superstar (2009, moderování s Leošem Marešem). V roce 2010 byla porotkyní česko-slovenské televizní show Talentmania. V roce 2012 spolu s Petrem Vágnerem uváděla „kulinářskou show“ Recept na bohatství na TV Barrandov. V roce 2013 účinkovala jako host v pořadu QI – Na vše máme odpověď.

V říjnu 2016 zveřejnili vztah společně s redaktorem a novinářem Viktorem Vinczem. Ten ji 14. února 2017 požádal o ruku v přímém televizním přenosu Telerána. Svatba proběhla za masivní pozornosti veřejnosti a médií 10. června 2017. Mediální hodnota události přesáhla milion eur.[3]


Angažovanost

  • Divé maky - stala se jednou z dárkyní, "adoptovala" a podporovala chlapce Michala Jarku, který se věnoval řezbářství u Milana Krajňáka.[4][5]

Odkazy

Reference

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Adela Banášová v Praze - 1.jpg
Autor: Luděk Kovářludek@kovar.biz, Licence: CC BY-SA 3.0
Slovenská moderátorka Adela Banášová po křtu knihy jejího otce Jozefa Banáše v pražském knihkupectví Neoluxor na Václavském náměstí