Andrea Sestini Hlaváčková

Andrea Sestini Hlaváčková
Hlaváčková v kvalifikaci Wimbledonu 2016
StátČeskoČesko Česko
Datum narození10. srpna 1986 (37 let)
Místo narozeníPlzeň, Československo
Výška174 cm
Hmotnost62 kg
Profesionál od2004
Ukončení kariéryv červenci 2022
Držení raketypravou rukou, bekhend obouruč
Výdělek5 261 917 USD
Tenisová raketaYonex
Dvouhra
Poměr zápasů359–317
Tituly0 WTA, 8 ITF
Nejvyšší umístění58. místo (10. září 2012)
Dvouhra na Grand Slamu
Australian Open2. kolo (2011)
French Open1. kolo (2011, 2013, 2015)
Wimbledon2. kolo (2010, 2011, 2012)
US Open4. kolo (2012)
Čtyřhra
Poměr zápasů522–246
Tituly27 WTA, 19 ITF
Nejvyšší umístění3. místo (22. října 2012)
Čtyřhra na Grand Slamu
Australian Openfinále (2016, 2017)
French Openvítězka (2011)
Wimbledonfinále (2012)
US Openvítězka (2013)
Velké turnaje ve čtyřhře
Turnaj mistryňvítězka (2017)
Olympijské hryStříbrná medaile stříbro (2012)
Smíšená čtyřhra
Tituly1
Smíšená čtyřhra na Grand Slamu
Australian Openčtvrtfinále (2012)
French Opensemifinále (2016, 2017)
Wimbledon3. kolo (2014)
US Openvítězka (2013)
Týmové soutěže
Fed Cupvítězka (2012, 2014)
Údaje v infoboxu aktualizovány dne 20210728a28. července 2021
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Přehled medailí
Olympijské kruhy Tenis na LOH
stříbroLondýn 2012čtyřhra žen
Hlaváčková na French Open 2009

Andrea Sestini Hlaváčková (rozená Hlaváčková[1], * 10. srpna 1986 Plzeň) je bývalá česká profesionální tenistka, deblová specialistka, která se na okruzích pohybovala v letech 2003–2022. Od listopadu 2018 do závěrečného turnaje na Livesport Prague Open 2022 byla již neaktivní.[2] Na okruh ITF vstoupila v sezóně 2000 a profesionálkou se stala o čtyři roky později. Do sezóny 2011 strávila převážnou část kariéry na túře ITF, kde si v květnu 2006 připsala první titul ze španělského Tenerife. V této úrovni tenisu vyhrála osm turnajů ve dvouhře a dvacet šest ve čtyřhře. Na okruhu WTA pak získala dvacet sedm deblových titulů. Z jediného singlového finále v Bad Gasteinu 2013 odešla poražena.

S Lucií Hradeckou vyhrála čtyřhru French Open 2011 a US Open 2013. Již v roce 2012 se probojovaly do finále Wimbledonu, Letních olympijských her v Londýně, US Open a Turnaje mistryň. Na letní olympiádě 2016 v Riu de Janeiru pak prohrály zápas o bronz proti Strýcové se Šafářovou. Po boku Bělorusa Maxe Mirného získala trofej z mixu US Open 2013. Z bojů o titul ve čtyřhrách Australian Open 20162017 odešla jako poražená finalistka.

V páru s Maďarkou Tímeou Babosovou vyhrála pět turnajů. Půlroční spolupráci uzavřely premiérovým triumfem na Turnaji mistryň 2017 v Singapuru.[3] V lednu a únoru 2018 se její partnerkou stala tchajwanská deblová světová jednička Latisha Chan a od Madrid Open 2018 hrála s Barborou Strýcovou.

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v září 2012 na 58. místě, ve čtyřhře pak v říjnu téhož roku na 3. místě. V roce 2003 se stala poslední juniorskou mistryní světa ve čtyřhře.

V českém fedcupovém týmu debutovala v roce 2012 ostravským utkáním semifinále Světové skupiny proti Itálii, v němž ve dvouhře podlehla Saře Erraniové a s Hradeckou vyhrála čtyřhru po skreči páru Sara Erraniová a Flavia Pennettaová. Stala se členkou vítězného týmu v letech 2012 a 2014. V soutěži nastoupila k pěti mezistátním utkáním s bilancí 0–1 ve dvouhře a 4–1 ve čtyřhře.

Tenisová kariéra

Začátky a první turnaje

S tenisem začala ve čtyřech letech v TK Slavia Plzeň, z něhož v roce 2010 přestoupila do TK Neridé Praha. Prvního turnaje v rámci okruhu ITF se zúčastnila již v roce 2000. Další dva turnaje odehrála v sezóně 2002, ovšem ani na nich si nepřipsala první výhru v kariéře.

2003

Sezónu 2003 zahájila porážkou na turnaji ITF v Ostravě. První výhru v kariéře si tak připsala až na chorvatském turnaji v Makarske, kde vypadla ve druhém kole. V říjnu poté postoupila do svého prvního finále v kariéře, a to na domácím turnaji v Plzni, ve kterém podlehla krajance Nicole Vaidišové. Do finále se dostala i ve čtyřhře, ve které s Terezou Szafnerovou porazily Lucii Kriegsmannovou a Pavlínu Šlitrovou.

2004

Rok 2004 zahájila několika prohrami v singlu. Ve čtyřhře se probojovala se sestrou Janou Hlaváčkovou do finále čtyřhry turnaje ITF ve španělské Eldě. Obě si finále zahrály i během října v mexickém Ciudad Juárez. V rámci dvouhry bylo nejlepším výsledkem srpnové čtvrtfinále v Mariboru.

2005

Sezónu 2005 odstartovala na turnajích ve Velké Británii, kde si připsala jedno čtvrtfinále. Na slovinském turnaji v Rogaške Slatině si poté zahrála semifinále singlu a finále deblu, které prohrála. Další semifinále přišlo na turnaji v indickém Bombaji. V květnu si poprvé v kariéře zahrála i turnaj okruhu WTA, když dostala divokou kartu na domácí ECM Prague Open, ve kterém vypadla v prvním kole, když podlehla páté nasazené Ivetě Benešové. Do konce roku si zahrála v rámci singlu finále v německém Horbu, a také semifinále v dalším německém městě Durmersheimu a polském Opole.

2006

Sezónu 2006 zahájila deblovým titulem z Jersey, který získala s Chorvatkou Mateou Mezakovou. V americkém Hammomndu poté nepřetavila ani třetí singlové finále k zisku titulu. To se jí podařilo až o měsíc a půl později ve španělské Tenerife, když porazila Moniqu Adamczakovou. Blízko finále byla také v Darmstadtu, kde ovšem vypadla v semifinále. V deblu si poté připsala čtyři tituly, když nejdříve triumfovala s Renatou Voráčovou ve Fontanafredde, a poté získala v závěru sezóny tři prvenství s Nikolou Frankovou, když zvítězily v Opole, Přerově a Valašském Meziříčí.

2007

Rok 2007 zahájila porážkou ve finále deblového turnaje v Tampě a také v Suttonu. V březnu naopak obě finále vyhrála, když triumfovala v Tenerife s Margit Rüütelovou 2–3 skreč, a poté v La Palmě s Petrou Cetkovskou. Druhý titul s Petrou Cetkovskou přidaly v Calvii, když vyhrály finále. Formu potvrdily i ziskem premiérového titulu WTA, a to na domácí turnaji v Praze, když zvítězily ve finále. V rámci singlu se probojovala kvalifikací, aby v prvním kole porazila Jill Craybasovou. V kole druhém podlehla Dominice Cibulkové. Neúspěšným pokusem poté skončila kvalifikace na French Open i US Open . Ve čtyřhře si do konce sezóny připsala ještě dva tituly s Lucií Hradeckou, když zvítězily v Jersey a ve Valašském Meziříčí.

2008

Rok 2008 odstartovala na turnaji v Belfortu, kde došla do semifinále dvouhry. Společně s Lucií Hradeckou zde získala titul ze čtyřhry. Další zastávkou byl britský Sutton, kde si zahrála hned dvě finále. Singlové prohrála s Johannou Larssonovou a deblové vyhrála s Hradeckou. Na domácím turnaji ECM Prague Open se jí nepodařilo projít kvalifikací, když v posledním kole padla s bývalou osmou hráčkou světa Alicii Molikovou. V rámci čtyřhry slavila po boku Hradecké druhý titul z okruhu WTA, když ve finále přemohly pár Jill Craybasová a Michaëlla Krajiceková. Třetí titul z okruhu WTA přidala v rakouském Bad Gasteinu, kde triumfovala opět s Hradeckou nad párem Sesil Karatančevová a Nataša Zorićová. Do konce roku vybojovala ještě jeden deblový titul, tentokrát z turnaje ITF v Bratislavě.

2009

Sezónu 2009 zahájila na Australian Open, kde se představila spolu s Lucií Hradeckou v ženské čtyřhře. V prvním kole porazily pár Jekatěrina Dzegalevičová a Vladimíra Uhlířová. V kole druhém podlehly šestnáctému nasazenému páru Pcheng Šuaj a Sie Šu-wej. Následně si spolu zahrály semifinále v Barceloně, a také ve Štrasburku. Na French Open podlehly v prvním kole pátým nasazeným sestrám Sereně a Venus Williamsovým. Ve stejné fázi turnaje skončily i ve Wimbledonu, kde nestačily na druhý nasazený pár Anabel Medinaová Garriguesová a Virginia Ruanová Pascualová. Do konce roku si přispaly titul z Bad Gasteinu, a také semifinále v Praze a Linci. V rámci singlu získala jeden titul na turnaji ITF v německém Bad Saulgau po výhře nad Anou Jovanovićovou.

2010

Sezónu 2010 začala na turnaji v Brisbane, kde v rámci singlu neprošla kvalifikací, ale po boku Hradecké získala titul ve čtyřhře, když porazily ve finále pár Melinda Czinková a Arantxa Parraová Santonjaová. Na Australian Open opět neprošla kvalifikací, když v jejím druhém kole nestačila na Angelique Kerberovou. Společně s Lucií Hradeckou došly do třetího kola ženské čtyřhry, ve kterém podlehly sestrám Sereně a Venus Williamsovým. Po australských turnajích se přesunula na turnaj ITF do Suttonu, kde získala třetí titul v kariéře, když porazila Mallory Cecilovou.

Na turnaji v Acapulcu a Ponte Vedra Beach vypadla s Hradeckou v semifinále. Následně v italské Brescii útočila na čtvrtý titul z okruhu ITF, a to neúspěšně, když padla s Cavadayovou. Na French Open si hlavní soutěž nezahrála, když vypadla ve druhém kole kvalifikace s Xeniji Pervakovou. V rámci ženské čtyřhry došly s Lucií Hradeckou do třetího kola, ve kterém znovu prohrály se sestrami Serenou a Venus Williamsovými.

Poprvé si hlavní soutěž ve dvouhře na grandslamu zahrála ve Wimbledonu 2010, kde prošla kvalifikací a v prvním kole poté porazila i Noppawanu Lertcheewakarnovou. V kole druhém ovšem podlehla pozdější finalistce Věře Zvonarevové.[4] V rámci ženské čtyřhry došly s Lucií Hradeckou do druhého kola, ve kterém podlehly českému páru Iveta Benešová a Barbora Záhlavová-Strýcová. Následně se objevila na domácím turnaji v Praze, kde v prvním kole vypadla se Záhlavovou-Strýcovou.

V poslední čtvrtině sezóny si zahrála čtyři finále na turnajích ITF. Nejprve se jí podařilo triumfovat v Les Contamines a týden na to i ve španělském Vigo. Neúspěšně si poté na přelomu října a listopadu počínala v tureckém Istanbulu a německém Ismaningu. Na US Open nenavázala na úspěch z Wimbledonu a v kvalifikaci skončila již v prvním kole na raketě Julie Boserupové. S Lucií Hradeckou vypadly v prvním kole ženské čtyřhry s párem Daniela Hantuchová a Caroline Wozniacká. Sezónu ukončila deblovým titulem v Barnstaple, který získala s Michaëllou Krajicekovou.

Trénink na AEGON International 2011

2011

Sezónu 2011 zahájila na turnaji v Brisbane, do kterého z kvalifikace nepronikla, jelikož podlehla Alison Riskeové. Společně s Lucií Hradeckou vypadly ve čtvrtfinále deblu, když nestačily na turnajové jedničky. Druhou zastávkou byl turnaj v Sydney, do kterého opět z kvalifikace neprošla, tentokrát prohrála v jejím závěrečném kole s Virginii Razzanovou. Společně s Lucií Hradeckou vypadly v prvním kole. Na Australian Open 2011 si podruhé v kariéře zahrála hlavní soutěž dvouhry a stejně jako ve Wimbledonu 2010 zvládla první kolo, když porazila Patricii Mayrovou-Achleitnerovou. V kole druhém poté nestačila na osmou nasazenou Viktorii Azarenkovou.[5] V rámci ženské čtyřhry došly s Lucií Hradeckou do druhého kola, ve kterém nestačily na turnajové dvojky Peschkeovou a Srebotnikovou.

Následně vypadla na turnajích v Memphisu, Monterrey, Charlestonu a Fesu v prvním kole. V rámci deblu ovšem došla s Lucií Hradeckou v Memphisu do finále, ve kterém prohrály s párem Olga Govorcovová a Alla Kudrjavcevová. S Renatou Voráčovou naopak finále v marockém Fesu zvládly, když porazily pár Nina Bratčikovová a Sandra Klemenschitsová.

Hlaváčová na US Open 2011

Po zisku šestého titulu ve čtyřhře mohla přidat další i v singlu, jelikož se probojovala na turnaji ITF v Chiassu do finále, které ovšem prohrála s Mónicou Puigovou. Sedmý deblový titul přidala na turnaji v Bruselu, když s Galinou Voskobojevovou porazily ve finále pár Klaudia Jansová-Ignaciková a Alicja Rosolská.

Na French Open 2011 si společně s Lucií Hradeckou došly až pro premiérový grandslamový titul.[6] Turnajem prošly bez ztráty setu, když v prvním kole porazily osmý nasazený pár Iveta Benešová a Barbora Záhlavová-Strýcová. Ve druhém kole poté pár Alla Kudrjavcevová a Jasmin Wöhrová. Třetí kolo znamenalo konec pro pár Alexandra Dulgheruová a Magdaléna Rybáriková. Turnajové dvojky Květa Peschkeová a Katarina Srebotniková pocítily odplatu za Australian Open ve čtvrtfinále. Třetí nasazený pár Vania Kingová a Jaroslava Švedovová skončil těsně před finálovým zápasem. A ve finále se musely s porážkou vyrovnat sedmé nasazené Sania Mirzaová a Jelena Vesninová. V rámci dvouhry vypadla pak v prvním kole s Viktorii Azarenkovou.

2012

V celé sezóně pokračovala v páru s krajankou Lucií Hradeckou, s níž vyhrála celkově čtyři tituly, čtyřikrát odešla z finále poražena, a to včetně dvou grandslamů a letních olympijských her. Před Turnajem mistryň dvojice vyhrála všechny tři halové turnaje, do nichž v roce nastoupila. Na konci října dosáhla na své žebříčkové maximum ve čtyřhře, když figurovala na třetí příčce.

Premiérový titul s Hradeckou získala na zahajovacím lednovém turnaji sezóny ASB Classic hraném v Aucklandu, když ve finále zdolaly německo-italskou dvojici Julia Görgesová a Flavia Pennettaová.[7] Na Australian Open došly do semifinále, v němž podlehly Italkám Eraniové s Vinciovou, kterým porážku oplatily v Indian Wells, kde se probojovaly také mezi poslední čtyři páry. Na konci února přidaly na americkém Memphis International druhou trofej poté, co si v boji o titul poradily s ruskými hráčkami Věra Duševinovou a Olgou Govorcovovou.

V dubnu 2012 byla poprvé nominována do českého fedcupového týmu pro semifinále Světové skupiny s Itálií hrané ve dnech 21. až 22. dubna v ostravské ČEZ Aréně. Za rozhodnutého stavu 3–0 pro Češky nastoupila do dvouhry, ve které podlehla Sáře Erraniové a následně si s Lucií Hradeckou připsala první výhru, když Pennettaová s Erraniovou skrečovaly v úvodním setu utkání čtyřhry. Český tým tak podruhé v řadě postoupil do finále.

Během US Open 2016

V následující fázi sezóny neprošly do finále až do začátku letní části hrané na trávě. Červencovou účastí ve finále Wimbledonu však nastartovaly sérii pěti finálových účastí v řadě. Na dvorcích All England Clubu nestačily v boji o titul na americké sestry Serenu a Venus Williamsovy.[8] O měsíc později se na wimbledonský pažit vrátily londýnským olympijským turnajem. V posledním utkání soutěže opět podlehly sestrám Williamsovým po dvousetovém průběhu a získaly stříbrné medaile.[9] Nejprestižnější titul sezóny si připsaly na cincinnatském Western & Southern Open, když si ve finále poradily se slovinsko-čínským párem Katarina Srebotniková a Čeng Ťie ve dvou sadách.[10] Po turnaji se posunula na své maximum v klasifikaci WTA, když jí 20. srpna patřilo 6. místo a po třetím kole ve dvouhře také 81. pozice v singlu. Následující týden se probojovaly do finále New Haven Open at Yale, kde jim vrátily olympijskou semifinálovou porážku světové jedničky Liezel Huberová ä Lisa Raymondová.[11]

Druhé grandslamové finále roku si zahrály na newyorském US Open, z něhož odešly poraženy od italské dvojice Sara Erraniová a Roberta Vinciová. Jednalo se o vůbec první prohru Češek s tímto párem na okruhu.[12] Nejlepšího výsledku v grandslamové dvouhře dosáhla v newyorské dvouhře, kde po výhře nad čtrnáctou nasazenou Marií Kirilenkovou postoupila do osmifinále. V něm neuhrála ani jednu hru na Američanku Serenu Williamsovou. V následné singlové klasifikaci jí patřilo 58. místo.

Čtvrtý titul pak zaznamenaly v polovině října na lucemburském BGL Luxembourg Open, kde v boji o titul přehrály rumunský pár Irina-Camelia Beguová a Monica Niculescuová. Celoroční výsledky páru zajistily premiérový postup z druhého místa na Turnaj mistryň, kde po výhře nad americkými obhájkyněmi titulu Huberovou s Raymondovou podlehly ruskému páru Maria Kirilenková a Naděžda Petrovová.

V závěru sezóny vyhrála s českým týmem Fed Cup, přestože do čtyřhry ve finále proti Srbsku nenastoupila.

Soukromý život

Pochází z pivovarnické rodiny. Její praprapraděd František i prapraděd František působili na různých funkcích v pivovarnictví. Praděd František Hlaváček i děd Ivo Hlaváček byli řediteli Plzeňského pivovaru, otec Jan Hlaváček v něm pracoval jako vrchní sládek.[13] V červenci 2017 se po osmiletém vztahu provdala za italského tour manažera okruhu WTA, zástupce vedoucího úseku pro styk s turnaji,[14] a bývalého tenistu Fabrizia Sestiniho, jenž deset let působil také jako manažer okruhu ATP Tour. Sňatkem přijala manželovo příjmení a od sezóny 2018 začala nastupovat pod dvojitým příjmením Sestini-Hlaváčková.[1][15][16] Na začátku února 2019 oznámila, že je těhotná a přerušila kariéru.[17] V srpnu 2019 se do manželství narodila dcera Isabella.[18] V rámci tenisové kariéry nejvýše hodnotila zisk stříbrné olympijské medaile ve čtyřhře LOH 2012.

Pro televizní stanice ČT sport, BBC a Nova Sport opakovaně komentovala tenis.[19] V roce 2021 se stala moderátorkou rozhlasové stanice Radiožurnál Sport.[20] V roce 2021 se zúčastnila jedenácté řady soutěže StarDance …když hvězdy tančí, v níž obsadila šesté místo.[21] Jejími tanečními partnery byli Michal a Jakub Necpálovi (Jakub třikrát za Michala zaskakoval).[22]

Starší sestra, právnička Jana Hlaváčková, hrála na okruhu ITF. V letech 2010–2013 byla vdaná za moderátora Libora Boučka.[23]

Finále na Grand Slamu

Ženská čtyřhra: 6 (2–4)

Stavč.rokturnajspoluhráčkasoupeřky ve finálevýsledek
Vítězka1.2011French OpenČesko Lucie HradeckáIndie Sania Mirzaová
Rusko Jelena Vesninová
6–4, 6–3
Finalistka1.2012WimbledonČesko Lucie HradeckáUSA Serena Williamsová
USA Venus Williamsová
5–7, 4–6
Finalistka2.2012US OpenČesko Lucie HradeckáItálie Sara Erraniová
Itálie Roberta Vinciová
4–6, 2–6
Vítězka2.2013US OpenČesko Lucie HradeckáAustrálie Ashleigh Bartyová
Austrálie Casey Dellacquová
6–7, 6–1, 6–4
Finalistka3.2016Australian OpenČesko Lucie HradeckáŠvýcarsko Martina Hingisová
Indie Sania Mirzaová
6–7(1–7), 3–6
Finalistka4.2017Australian OpenČína Pcheng ŠuajUSA Bethanie Matteková-Sandsová
Česko Lucie Šafářová
7–6(7–4), 3–6, 3–6

Smíšená čtyřhra: 1 (1–0)

Stavč.rokturnajspoluhráčsoupeři ve finálevýsledek
Vítězka1.2013US OpenBělorusko Max MirnyjMexiko Santiago González
USA Abigail Spearsová
7–6, 6–3

Zápasy o olympijské medaile

Ženská čtyřhra: 2 (0–2)

Stavdatumturnajpovrchspoluhráčkasoupeřky v zápase o medailivýsledek
Stříbro5. srpna 2012Londýn, Spojené královstvítrávaČesko Lucie HradeckáUSA Serena Williamsová
USA Venus Williamsová
4–6, 4–6
4. místo13. srpna 2016Rio de Janeiro, BrazílietvrdýČesko Lucie HradeckáČesko Barbora Strýcová
Česko Lucie Šafářová
5–7, 1–6

Finále na Turnaji mistryň

Ženská čtyřhra: 2 (1–1)

Stavč.rokturnajpovrchspoluhráčkasoupeřky ve finálevýsledek
Finalistka1.2012Istanbul, Tureckotvrdý (h)Česko Lucie HradeckáRusko Maria Kirilenková
Rusko Naděžda Petrovová
1–6, 4–6
Vítězka1.2017Singapurtvrdý (h)Maďarsko Tímea BabosováNizozemsko Kiki Bertensová
Švédsko Johanna Larssonová
4–6, 6–4, [10–5]

Finále na okruhu WTA Tour

Hlaváčková na Brisbane International 2011
Legenda
D – dvouhra; Č – čtyřhra
Grand Slam (2–4 Č)
Letní olympijské hry (0–1 Č)
Turnaj mistryň (1–1 Č)
Tier I / Premier Mandatory & Premier 5 (3–5 Č)
Tier II / Premier (4–5 Č)
Tier III, IV & V / International (0–1 D; 17–7 Č)

Dvouhra: 1 (0–1)

Stavč.datumturnajpovrchsoupeřka ve finálevýsledek
Finalistka1.21. července 2013Bad Gastein, RakouskoantukaRakousko Yvonne Meusburgerová5–7, 2–6

Čtyřhra: 49 (27–22)

Stavč.datumturnajpovrchspoluhráčkasoupeřky ve finálevýsledek
Vítězka1.13. května 2007Praha, ČeskoantukaČesko Petra CetkovskáČína Sun Šeng-nan
Čína Ťi Čchun-mej
7–6(7), 6–2
Vítězka2.4. května 2008Praha, ČeskoantukaČesko Lucie HradeckáUSA Jill Craybasová
Nizozemsko Michaëlla Krajiceková
1–6, 6–3, [10–6]
Vítězka3.20. července 2008Bad Gastein, RakouskoantukaČesko Lucie HradeckáBulharsko Sesil Karatančevová
Srbsko Nataša Zoričová
6–3, 6–3
Vítězka4.26. července 2009Bad Gastein, RakouskoantukaČesko Lucie HradeckáNěmecko Andrea Petkovicová
Německo Tatjana Maleková
6–2, 6–4
Vítězka5.9. ledna 2010Brisbane, AustrálietvrdýČesko Lucie HradeckáMaďarsko Melinda Czinková
Španělsko A. Parra Santonjaová
2–6, 7–6(3), [10–4]
Finalistka1.19. února 2011Memphis, Spojené státytvrdý (h)Česko Lucie HradeckáBělorusko Olga Govorcovová
Rusko Alla Kudrjavcevová
3–6, 6–4, [8–10]
Vítězka6.24. dubna 2011Fes, MarokoantukaČesko Renata VoráčováRusko Nina Bratčikovová
Rakousko Sandra Klemenschitsová
6–3, 6–4
Vítězka7.21. května 2011Brusel, BelgieantukaKazachstán Galina VoskobojevováPolsko Klaudia Jansová
Polsko Alicja Rosolská
3–6, 6–0, [10–5]
Vítězka8.3. června 2011French Open, Paříž, FrancieantukaČesko Lucie HradeckáIndie Sania Mirzaová
Rusko Jelena Vesninová
6–4, 6–3
Finalistka2.16. července 2011Palermo, ItálieantukaČesko Klára ZakopalováItálie Sara Erraniová
Itálie Roberta Vinciová
5–7, 1–6
Vítězka9.7. ledna 2012Auckland, Nový ZélandtvrdýČesko Lucie HradeckáItálie Flavia Pennettaová
Německo Julia Görgesová
(2)6–7, 6–2, [10–7]
Vítězka10.25. února 2012Memphis, Spojené státytvrdý (h)Česko Lucie HradeckáRusko Věra Duševinová
Bělorusko Olga Govorcovová
6–3, 6–4
Finalistka3.7. července 2012Wimbledon, Londýn, Spojené královstvítrávaČesko Lucie HradeckáUSA Serena Williamsová
USA Venus Williamsová
5–7, 4–6
Finalistka4.5. srpna 2012LOH – Londýn, Spojené královstvítrávaČesko Lucie HradeckáUSA Serena Williamsová
USA Venus Williamsová
4–6, 4–6
Vítězka11.19. srpna 2012Cincinnati, Spojené státytvrdýČesko Lucie HradeckáSlovinsko Katarina Srebotniková
Čína Čeng Ťie
6–1, 6–3
Finalistka5.25. srpna 2012New Haven, Spojené státytvrdýČesko Lucie HradeckáUSA Liezel Huberová
USA Lisa Raymondová
6–4, 0–6, [4–10]
Finalistka6.9. září 2012US Open, New York, Spojené státytvrdýČesko Lucie HradeckáItálie Sara Erraniová
Itálie Roberta Vinciová
4–6, 2–6
Vítězka12.21. října 2012Lucemburk, Lucemburskotvrdý (h)Česko Lucie HradeckáRumunsko Irina-Camelia Beguová
Rumunsko Monica Niculescuová
6–3, 6–4
Finalistka7.28. října 2012Turnaj mistryň, Istanbul, Tureckotvrdý (h)Česko Lucie HradeckáRusko Maria Kirilenková
Rusko Naděžda Petrovová
1–6, 4–6
Finalistka8.3. února 2013Paříž, Francietvrdý (h)USA Liezel HuberováItálie Roberta Vinciová
Itálie Sara Erraniová
1–6, 1–6
Finalistka9.7. dubna 2013Charleston, Spojené státyantuka
(zelená)
USA Liezel HuberováFrancie Kristina Mladenovicová
Česko Lucie Šafářová
3–6, (6)6–7
Vítězka13.14. července 2013Budapešť, MaďarskoantukaČesko Lucie HradeckáRusko Nina Bratčikovová
Gruzie Anna Tatišviliová
6–4, 6–1
Vítězka14.7. září 2013US Open, New York, Spojené státytvrdýČesko Lucie HradeckáAustrálie Ashleigh Bartyová
Austrálie Casey Dellacquová
6–7, 6–1, 6–4
Finalistka10.15. září 2013Québec, Kanadakoberec (h)Česko Lucie HradeckáRusko Alla Kudrjavcevová
Austrálie Anastasia Rodionovová
4–6, 3–6
Finalistka11.14. září 2014Québec, Kanadakoberec (h)Německo Julia GörgesováČesko Lucie Hradecká
Chorvatsko Mirjana Lučić Baroni
3–6, 6–7(8–10)
Vítězka15.4. října 2014Peking, ČínatvrdýČína Pcheng ŠuajZimbabwe Cara Blacková
Indie Sania Mirzaová
6–4, 6–4
Finalistka12.28. února 2015Acapulco, BrazílietvrdýČesko Lucie HradeckáŠpanělsko Lara Arruabarrenová
Španělsko María Teresa Torró Florová
6–7(2–7), 7–5, [11–13]
Finalistka13.21. června 2015Birmingham, Spojené královstvítrávaČesko Lucie HradeckáŠpanělsko Garbiñe Muguruzaová
Španělsko Carla Suárezová Navarrová
4–6, 4–6
Finalistka14.19. října 2015Linec, Rakouskotvrdý (h)Česko Lucie HradeckáUSA Raquel Kops-Jonesová
USA Abigail Spearsová
3–6, 5–7
Finalistka15.29. ledna 2016Australian Open, Melbourne, AustrálietvrdýČesko Lucie HradeckáŠvýcarsko Martina Hingisová
Indie Sania Mirzaová
6–7(1–7), 3–6
Vítězka16.29. dubna 2016Praha, ČeskoantukaRusko Margarita GasparjanováArgentina María Irigoyenová
Polsko Paula Kaniová
6–4, 6–2
Vítězka17.12. června 2016Nottingham, Spojené královstvítrávaČína Pcheng ŠuajKanada Gabriela Dabrowská
Čína Jang Čao-süan
7–5, 3–6, [10–7]
Vítězka18.18. září 2016Québec, Kanadakoberec (h)Česko Lucie HradeckáRusko Alla Kudrjavcevová
Rusko Alexandra Panovová
7–6(7–2),7–6(7–2)
Vítězka19.21. října 2016Moskva, Ruskotvrdý (h)Česko Lucie HradeckáAustrálie Darja Gavrilovová
Rusko Darja Kasatkinová
4–6, 6–0, [10–7]
Vítězka20.7. ledna 2017Šen-čen, ČínatvrdýČína Pcheng ŠuajRumunsko Ioana Raluca Olaruová
Ukrajina Olga Savčuková
6–1, 7–5
Finalistka16.27. ledna 2017Australian Open, Melbourne, AustrálietvrdýČína Pcheng ŠuajUSA Bethanie Matteková-Sandsová
Česko Lucie Šafářová
7–6(7–4), 3–6, 3–6
Finalistka17.26. února 2017Dubaj, Spojené arabské emirátytvrdýČína Pcheng ŠuajRusko Jekatěrina Makarovová
Rusko Jelena Vesninová
6–2, 4–6, [10–7]
Vítězka21.5. května 2017Rabat, MarokoantukaMaďarsko Tímea BabosováSrbsko Nina Stojanovićová
Belgie Maryna Zanevská
2–6, 6–3, [10-5]
Finalistka18.13. května 2017Madrid, ŠpanělskoantukaMaďarsko Tímea BabosováČínská Tchaj-pej Čan Jung-žan
Švýcarsko Martina Hingisová
4–6, 3–6
Vítězka22.17. září 2017Québec, Kanadakoberec (h)Maďarsko Tímea BabosováKanada Bianca Andreescuová
Kanada Carson Branstineová
6–3, 6–1
Vítězka23.30. září 2017Taškent, UzbekistántvrdýMaďarsko Tímea BabosováJaponsko Nao Hibinová
Gruzie Oxana Kalašnikovová
7–5, 6–4
Finalistka19.8. října 2017Peking, ČínatvrdýMaďarsko Tímea BabosováČínská Tchaj-pej Čan Jung-žan
Švýcarsko Martina Hingisová
1–6, 4–6
Vítězka24.20. října 2017Moskva, Ruskotvrdý (h)Maďarsko Tímea BabosováUSA Nicole Melicharová
Spojené království Anna Smithová
6–2, 3–6, [10–3]
Vítězka25.29. října 2017Turnaj mistryň, Singapurtvrdý (h)Maďarsko Tímea BabosováNizozemsko Kiki Bertensová
Švédsko Johanna Larssonová
4–6, 6–4, [10–5]
Finalistka20.20. května 2018Řím, ItálieantukaČesko Barbora StrýcováAustrálie Ashleigh Bartyová
Nizozemsko Demi Schuursová
3–6, 4–6
Vítězka26.25. srpna 2018New Haven, Spojené státytvrdýČesko Barbora StrýcováČínská Tchaj-pej Sie Šu-wej
Německo Laura Siegemundová
6–4, 6–7(7–9), [10–4]
Finalistka21.23. září 2018Tokio, Japonskotvrdý (h)Česko Barbora StrýcováJaponsko Miju Katová
Japonsko Makoto Ninomijová
4–6, 4–6
Finalistka22.29. září 2018Wu-chan, ČínatvrdýČesko Barbora StrýcováAustrálie Elise Mertensová
Nizozemsko Demi Schuursová
3–6, 3–6
Vítězka27.7. října 2018Peking, ČínatvrdýČesko Barbora StrýcováKanada Gabriela Dabrowská
Čína Sü I-fan
4–6, 6–4, [10–8]

Finále soutěží družstev: 2 (2–0)

StavČ.DatumSoutěžPovrchSpoluhráčkySoupeřky ve fináleVýsledek
Vítězka1.3.–4. listopadu 2012Fed Cup
PrahaČesko
tvrdý (h)Česko Petra Kvitová
Česko Lucie Šafářová
Česko Lucie Hradecká
Srbsko Ana Ivanovičová
Srbsko Jelena Jankovičová
Srbsko Bojana Jovanovská
Srbsko Aleksandra Kruničová
3–1
Vítězka2.8.–9. listopadu 2014Fed Cup
PrahaČesko
tvrdý (h)Česko Petra Kvitová
Česko Lucie Šafářová
Česko Lucie Hradecká
Německo Angelique Kerberová
Německo Andrea Petkovicová
Německo Sabine Lisická
Německo Julia Görgesová
3–1

Finále na okruhu ITF

Dotace turnajů okruhu ITF
100 000 $ tournaments80 000 $ tournaments
75 000 $ tournaments60 000 $ tournaments
50 000 $ tournaments25 000 $ tournaments
15 000 $ tournaments10 000 $ tournaments

Dvouhra 17 (8–9)

Stavč.datumturnajpovrchsoupeřka ve finálevýsledek
Finalistka1.18. října 2003Plzeň, Českotvrdý (h)Česko Nicole Vaidišová(5)6–7, 4–6
Finalistka2.30. července 2005Horb, NěmeckoantukaNěmecko Kristina Barroisová5–7, 3–6
Finalistka3.1. dubna 2006Hammond, Spojené státytvrdýRusko Olga Pučkovová3–6, 4–6
Vítězka1.20. května 2006Tenerife, ŠpanělskotvrdýAustrálie Monique Adamczaková3–6, 6–3, 6–3
Finalistka4.9. února 2008Sutton, Spojené královstvítvrdý (h)Švédsko Johanna Larssonová5–7, 0–6
Finalistka5.13. června 2009Štětín, PolskoantukaNěmecko Stephanie Gehrleinová4–6, 0–6
Vítězka2.2. srpna 2009Bad Saulgau, NěmeckoantukaSrbsko Ana Jovanovićová6–4, 6–4
Vítězka3.7. února 2010Sutton, Spojené královstvítvrdý (h)USA Mallory Cecilová6–1, 4–6, 6–4
Finalistka6.1. května 2010Brescia, ItálieantukaSpojené království Naomi Cavadayová2–6, 4–6
Vítězka4.25. července 2010Les Contamines-Montjoie, FrancietvrdýBulharsko Elica Kostovová7–5, 0–6, 6–4
Vítězka5.1. srpna 2010Vigo, ŠpanělskotvrdýSpojené království Katie O´Brienová6–2, 6–0
Finalistka7.31. října 2010Istanbul, TureckotvrdýFrancie Iryna Brémondová6–3, 1–6, 5–7
Finalistka8.7. listopadu 2010Ismaning, Německotvrdý (h)Polsko Urszula Radwańská5–7, 4–6
Finalistka9.1. května 2011Chiasso, ŠvýcarskoantukaPortoriko Mónica Puigová(4)6–7, 5–7
Vítězka6.14. srpna 2011Bronx, Spojené státytvrdýNěmecko Mona Barthelová7–6(8), 6–3
Vítězka7.2. října 2011Clermont-Ferrand, Francietvrdý (h)Německo Tatjana Maleková6–4, 0–6, 7–6(6)
Vítězka8.9. srpna 2015Plzeň, ČeskoantukaČesko Barbora Krejčíková3–6, 6–2, 6–3

Čtyřhra 29 (19–10)

Stavč.datumturnajpovrchspoluhráčkasoupeřky ve finálevýsledek
Vítězka1.19. října 2003Plzeň, Českotvrdý (h)Česko Tereza SzafnerováČesko Lucie Kriegsmannová
Česko Pavlína Šlitrová
3–6, 6–0, 6–1
Finalistka1.26. května 2004Elda, ŠpanělskoantukaČesko Jana HlaváčkováŠpanělsko Lourdes Domínguezová Linová
Portugalsko Frederica Piedadeová
bez boje
Finalistka2.9. říjen 2004Ciudad Juárez, MexikoantukaČesko Jana HlaváčkováBrazílie Maria Fernandaová Alvesová
Brazílie Tiene Carlaová
4–6, 0–6
Finalistka3.13. května 2005Rogaska Slatina, Slovinskotvrdý (h)Slovensko Kristina MichalakováČesko Zuzana Zálabská
Česko Lucie Hradecká
5–7, 0–6
Vítězka2.5. února 2006Jersey, Spojené královstvítvrdý (h)Chorvatsko Matea MezakováSpojené království Katie O'Brienová
Spojené království Melanie Southová
6–3, 6–1
Vítězka3.24. června 2006Fontanafredda, ItálieantukaČesko Renata VoráčováRakousko Daniela Klemenschitsová
Rakousko Sandra Klemenschitsová
6–4, 6–4
Vítězka4.11. listopad 2006Opole, Polskotvrdý (h)Česko Nikola FrankováPolsko Olga Brózdová
Polsko Natalia Kolatová
7–5, 6–0
Vítězka5.18. listopadu 2006Přerov, Českotvrdý (h)Česko Nikola FrankováČesko Eva Hrdinová
Slovensko Stanislava Hrozenská
6–2, (5)6–7, 6–3
Vítězka6.14. prosince 2006Valašské Meziříčí, Českotvrdý (h)Česko Nikola FrankováPolsko Olga Brózdová
Polsko Natalia Kolatová
6–1, 6–2
Finalistka4.14. ledna 2007Tampa, Spojené státytvrdý (h)Česko Olga VymětálkováNěmecko Angelika Bachmannová
USA Tetiana Luzhanska
5–7, 2–6
Finalistka5.5. února 2007Sutton, Spojené královstvítvrdý (h)Slovensko Katarina KachlíkováSpojené království Claire Curranová
Spojené království Anne Keothavongová
6–4, 4–6, 2–6
Vítězka7.24. března 2007Tenerife, ŠpanělskotvrdýEstonsko Margit RüütelováČesko Petra Cetkovská
Česko Veronika Chvojková
2–3skreč
Vítězka8.30. března 2007La Palma, ŠpanělskotvrdýČesko Petra CetkovskáŠpanělsko A. Parra Santonjaová
Spojené království Melanie Southová
6–3, 6–2
Vítězka9.20. dubna 2007Calvia, ŠpanělskoantukaČesko Petra CetkovskáŠpanělsko M. J. Martínez Sánchezová
Španělsko A. Parra Santonjaová
7–5, 6–4
Finalistka6.29. července 2007A Coruña, ŠpanělskotvrdýNěmecko Justine OzgaováNový Zéland Marina Erakovicová
Spojené království Melanie Southová
1–6, 6–4, 4–6
Vítězka10.14. října 2007Jersey, Spojené královstvítvrdý (h)Česko Lucie HradeckáSpojené království Katie O'Brienová
Spojené království Georgie Stoopová
6–0, 6–4
Finalistka7.10. listopadu 2007Ismaning, NěmeckotvrdýČesko Lucie HradeckáNěmecko Kristina Barroisová
Německo Julia Görgesová
6–2, 2–6, [7–10]
Vítězka11.14. prosince 2007Valašské Meziříčí, Českotvrdý (h)Česko Lucie HradeckáChorvatsko Darija Juraková
Chorvatsko Ivana Lisjaková
6–2, 6–1
Vítězka12.3. února 2008Belfort, Francietvrdý (h)Česko Lucie HradeckáŠpanělsko M. J. Martínezová Sánchezová
Španělsko Marta Marrerová
7–6(8), 6–4
Vítězka13.10. února 2008Sutton, Spojené královstvítvrdý (h)Česko Lucie HradeckáŠvédsko Johanna Larssonová
Spojené království Anna Smithová
6–3, 6–3
Finalistka8.5. dubna 2008Hamburk, Německotvrdý (h)Česko Veronika ChvojkováUkrajina Julia Bejgelzimerová
Švýcarsko Stefanie Vögeleová
(3)6–7, 2–6
Vítězka14.2. listopadu 2008Bratislava, Slovenskotvrdý (h)Česko Lucie HradeckáUzbekistán Akgul Amanmuradovová
Rumunsko Monica Niculescuová
7–6(1), 6–1
Vítězka15.4. července 2009Pozoblanco, ŠpanělskotvrdýUkrajina Olga SavčukováRusko Nina Bratčikovová
Rumunsko Agnes Szatmariová
6–3, 6–3
Vítězka16.10. října 2010Barnstaple, Spojené královstvítvrdýNizozemsko Michaëlla KrajicekováRakousko Sandra Klementschitsová
Německo Tatjana Maleková
7–6(4), 6–2
Vítězka17.11. března 2012Midland, Spojené státytvrdý (h)Česko Lucie HradeckáSrbsko Vesna Doloncová
Francie Stéphanie Foretzová Gaconová
7–6(4), 6–2
Finalistka9.27. října 2013Joué-lès-Tours, Francietvrdý (h)Nizozemsko Michaëlla KrajicekováFrancie Julie Coinová
Chorvatsko Ana Vrljićová
3–6, 6–4, [13–15]
Vítězka18.27. října 2013Saguenay, Kanadatvrdý (h)Polsko Marta DomachowskáUSA Victoria Duvalová
Kanada Françoise Abandová
7–5, 6–3
Finalistka10.18. května 2014Praha, ČeskoantukaČesko Lucie ŠafářováNizozemsko Michaëlla Krajiceková
Česko Lucie Hradecká
3–6, 2–6
Vítězka19.26. října 2014Poitiers, Francietvrdý (h)Česko Lucie HradeckáPolsko Katarzyna Piterová
Ukrajina Maryna Zanevská
6–1, 7–5

Chronologie výsledků čtyřhry na Grand Slamu

Turnaj200720082009201020112012201320142015201620172018V–P
Australian OpenAA2. kolo3. kolo2. koloSF2. koloČF3. koloFFČF27–10
French OpenAA2. kolo3. koloVítězSFSF1. koloSFČF2. koloSF28–9
Wimbledon2. kolo1. kolo1. kolo2. kolo1. koloFČFČF2. kolo3. kolo3. kolo3. kolo21–12
US OpenAA2. kolo1. koloČFFVítězČF3. kolo3. koloČF3. kolo27–9
výhry–prohry1–10–13–45–49–318–414–310–49–412–411–411–4103–40
Legenda
SRpoměr vyhraných turnajů
ku všem odehraným
W–L
V–P
výhry–prohry
NHdaný rok se turnaj nekonalAturnaje se hráč nezúčastnil
1Q / LQprohra v (kole) kvalifikace1k / 1Rprohra v daném kole turnaje
QF / ČFprohra ve čtvrtfináleSFprohra v semifinále
Fprohra ve fináleVítězvítězství v turnaji

Postavení na konečném žebříčku WTA

Dvouhra

Rok2003200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018
Pořadí686. 443. 341. 226. 238. 227. 158. 106. 112. 65. 134. 169. 155. 274. 473. 721.

Čtyřhra

Rok200420052006200720082009201020112012201320142015201620172018
Pořadí256. 543. 236. 99. 71. 59. 45. 14. 3. 11. 15. 20. 9. 5. 9.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Andrea Hlaváčková na anglické Wikipedii.

  1. a b Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK. Hlaváčková: Potkávat se s manželem na Tour? Za to jsem vděčná [online]. TenisPortal.cz, 2017-09-01 [cit. 2017-11-03]. Dostupné online. 
  2. ZABLOUDIL, Luboš. Sestini Hlaváčková: Je konec jedné éry. Slzy po prohře nejsou, priority mám už jinde. TenisPortal.cz [online]. 2022-07-28 [cit. 2022-07-28]. Dostupné online. 
  3. Petr Pokorný. Hlaváčková s Babosovou ovládly čtyřhru na Turnaji mistryň [online]. TenisPortal.cz, 2017-10-29 [cit. 2017-11-02]. Dostupné online. 
  4. Berdych ve Wimbledonu jistě prošel do 3. kola, Hlaváčková se loučí. iDNES.cz [online]. 2010-06-23 [cit. 2018-09-10]. Dostupné online. 
  5. ZABLOUDIL, Luboš. Plzeňačky v Melbourne: Záhlavová-Strýcová postupuje, další potrápily favoritky. TenisPortal.cz. 2011-01-19. Dostupné online [cit. 2018-09-10]. 
  6. Hradecká s Hlaváčkovou vyhrály čtyřhru na Roland Garros!, sport.cz, 3. 6. 2011
  7. Czech Duo Wins First WTA Title Of 2012 [online]. 2012-01-09 [cit. 2012-10-27]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-12-09. (anglicky) 
  8. Serena and Venus Williams win Wimbledon doubles championship [online]. 2012-07-07. Dostupné online. (anglicky) 
  9. Williams Sisters Win Gold, Rewrite History [online]. 2012-08-05. Dostupné online. (anglicky) 
  10. Silver Medalists Hlavackova, Hradecka Win [online]. Dostupné online. (anglicky) 
  11. Huber & Raymond Win Fifth Title Of Season [online]. 2012-08_25 [cit. 2012-10-27]. Dostupné v archivu pořízeném dne 28-08-2012. (anglicky) 
  12. Errani & Vinci Win Doubles Crown In NYC [online]. 2012-09-09 [cit. 2012-10-27]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-11-03. (anglicky) 
  13. Hlaváčková jako sládková? Raději tenis, tvrdí. ČT sport [online]. Česká televize, 2012-04-21 [cit. 2024-02-22]. Dostupné online. 
  14. Tornano a Parma due grandi appuntamenti nel calendario mondiale del tennis femminile e maschile. la Repubblica [online]. 2022-07-28 [cit. 2022-08-19]. Dostupné online. (italsky) 
  15. Tenistka Hlaváčková: Námluvy s novou parťačkou? Maily, zprávy i osobní debaty [online]. Deník.cz, 2017-10-31 [cit. 2017-11-03]. Dostupné online. 
  16. Svatba tenisové krásky Hlaváčkové. Ital jí slíbil věrnost roztomilou češtinou!. VIPSport.cz. Dostupné online [cit. 2017-07-22]. 
  17. Vítězka dvou grandslamů Sestini Hlaváčková přerušila kariéru. Bude maminkou. Sport.cz. [cit. 2019-02-06]. Dostupné online. 
  18. Tenistce Sestini Hlaváčkové se narodila dcera Isabella [online]. Economia, 2019-08-13 [cit. 2019-08-14]. Dostupné online. 
  19. Nová role Hlaváčkové: komentuje tenis a chtěla by vlastní pořad. iDNES.cz [online]. 2015-03-24 [cit. 2021-05-29]. Dostupné online. 
  20. Andrea Sestini Hlaváčková [online]. Český rozhlas, 2021-05-12 [cit. 2021-05-29]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2021-05-29. 
  21. ECHO24. Ze StarDance vypadla tenistka Hlaváčková. Za jejího partnera musel zaskočit bratr. Echo24.cz [online]. 2021-11-20 [cit. 2021-11-26]. Dostupné online. 
  22. Taneční páry — StarDance XI ...když hvězdy tančí. Česká televize [online]. [cit. 2021-11-06]. Dostupné online. 
  23. Magazín DNES. Libor Bouček: Choval jsem se jako sobec, a proto jsem dvakrát rozvedený. iDNES.cz. 2015-11-26. Dostupné online [cit. 2017-11-03]. 

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Silver medal-2008OB.svg
Olympic Silver medal. like 2008 Summer Olympic's Gold medal
Olympic rings.svg
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Olympic rings without rims.svg
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Flag of Australia (converted).svg

Flag of Australia, when congruence with this colour chart is required (i.e. when a "less bright" version is needed).

See Flag of Australia.svg for main file information.
Slovenia Flag.svg
Autor: Professorsolo2015, Licence: CC BY-SA 4.0
Flag of Slovenia
Flag of Georgia (Pantone).svg
Georgian flag in Pantone MS.
Flag of Canada (Pantone).svg
Flag of Canada introduced in 1965, using Pantone colors. This design replaced the Canadian Red Ensign design.
Flag of Belgium.svg

Belgická vlajka

This is the national flag of Belgium, according to the Official Guide to Belgian Protocol. It has a 13:15 aspect ratio, though it is rarely seen in this ratio.

Its colours are defined as Pantone black, Pantone yellow 115, and Pantone red 032; also given as CMYK 0,0,0,100; 0,8.5,79,0; and 0,94,87,0.
Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg
Chinese Taipei Olympic Flag. According to the official website of Chinese Taipei Olympic Committee, Blue Sky(circle) & White Sun(triangles) above the Olympic rings is neither the National Emblem of the Republic of China, nor the Party Emblem of Kuomintang (KMT), but a design in between, where the triangles do not extend to the edge of the blue circle, as registered at International Olympic Committee in 1981 and digitally rendered in 2013. Besides, the blue outline of the five-petaled plum blossom is broader than the red one. Moreover, the CMYK code of the blue one and the Blue Sky & White Sun is "C100-M100-Y0-K0", and different from the Olympic rings (C100-M25-Y0-K0). Note that it's the only version recognized by IOC.
Flag of Portugal (alternate).svg
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910).
Andrea Hlavackova Aegon International Eastbourne 2011 (5861837136).jpg
Autor: James Boyes from UK, Licence: CC BY 2.0
Andrea Hlavackova Aegon International Eastbourne 2011
Flickr - chascow - Andrea Hlavackova.jpg
Autor: Charlie Cowins from Belmont, NC, USA, Licence: CC BY 2.0
Andrea Hlavackova
Hlavackova WMQ16 (3) (28211118595).jpg
Autor: si.robi, Licence: CC BY-SA 2.0
Hlavackova WMQ16 (3)
Andrea Hlavackova 11.jpg
Autor: paddynapper, Licence: CC BY-SA 2.0
Andrea Hlaváčková, 2011.
Hlavackova US16 (29) (29827835706).jpg
Autor: si.robi, Licence: CC BY-SA 2.0
Hlavackova US16 (29)