SoutěžNational Hockey League (Patrickova divize)
Klubové barvymodrá, červená, zlatá a bílá
Stadion
NázevMcNichols Sports Arena, Denver
Kapacita16 384

Colorado Rockies byl profesionální americký klub ledního hokeje, který sídlil v Denveru ve státě Colorado. V letech 1976–1982 působil v profesionální soutěži National Hockey League. Rockies hrály ve své poslední sezóně ve Smytheově divizi v rámci Campbellovy konference. Své domácí zápasy odehrával v hale McNichols Sports Arena s kapacitou 16 384 diváků. Klubové barvy byly modrá, červená, zlatá a bílá.

Colorado Rockies se členem NHL stalo v roce 1976, když získalo licenci od Kansas City Scouts. V šesti sezonách, které strávili v NHL, skončili většinou ve spodních patrech tabulky. Výjimkou byla sezona 1977/1978, kdy ve Smytheově divizi obsadili 2. místo. Nutno ovšem dodat, že získaných 59 bodů v rámci celé NHL stačilo pouze na 13. místo (z osmnácti účastníků). Poprvé a naposledy se také podívali do playoff, ale konečnou pro "horaly" bylo hned první kolo, když vypadli s Philadelphií Flyers. Po sezoně 1981/1982 vedení klubu prodalo licenci New Jersey Devils a Colorado Rockies tak skončilo.

Slavní hráči

Umístění v jednotlivých sezonách

Stručný přehled

Zdroj: [1]

Jednotlivé ročníky

Zdroj: [1]

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, VP - výhry v prodloužení, R - remízy, P - porážky, PP - porážky v prodloužení, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, +/- - rozdíl skóre, B - body, KPW - Konference Prince z Walesu, CK - Campbellova konference, ZK - Západní konference, VK - Východní konference, fialové podbarvení - reorganizace, změna skupiny či soutěže