2023 | KOMORNÍ KATEGORIE |
1. cena | 2. cena | 3. cena | čestné uznání 1. stupně | čestné uznání 2. stupně |
Duo Matejča-Schulmeister Daniel Matejča (housle) Jan Schulmeister (klavír) | Trio Florestan Marie Helling (housle) Anna Meipariani (violoncello) Clara Mandler (klavír) | Duo Jaklová-Mráček Veronika Jaklová (klavír) Kristian Mráček (housle) | Duo Comenius Magdalena Koudelková (klavír) Jan Bostl (klarinet) | Sono per sono Aleksandra Piskořová (příčná flétna) Richard Irein (příčná flétna) Šimon Zajac (klavír) |
SÓLOVÁ KATEGORIE |
1. cena | 2. cena | 3. cena | čestné uznání 1. stupně | čestné uznání 2. stupně |
Adam Znamirovský (klavír) | Fabian Johannes Egger (flétna) | Margaryta Pochebut (housle) | Denis Stefanov (klavír) | Raphael Gisbertz (housle) |
| | | | Jamil Sadizade (klavír) |
| | | | Viktor Stocker (akordeon) |
2022 | SÓLOVÁ KATEGORIE |
1. cena | 2. cena | 3. cena | čestné uznání 1. stupně | čestné uznání 2. stupně |
Diana Chausheva (housle) | Filippo Lombardi (trubka) | Richard Kollert (housle) | Viktor Vichev (klavír) | Elias Keller (klavír) |
| | | | Gretra Mandler (příčná flétna) |
| | | | Jamil Sadizade (klavír) |
| | | | Semjen Yakimov |
2021 | KOMORNÍ KATEGORIE |
1. cena | 2. cena | 3. cena | čestné uznání 1. stupně | čestné uznání 2. stupně |
Duo Mráček-Pěruška Kristian Mráček (housle) David Pěruška (violoncello) | Trio INNsolitus Bence Bubreg (klarinet) Márton Bubreg (saxofon) Felix Niederstätter (klavír) | Trio Vyšehrad Natálie Toperczerová (housle) David Pěruška (violoncello) Pavol Praženica (klavír) | Veloce String Quartet Paulina Helena Tomczuk (housle) Julia Charmuszko (housle) Oliwia Stawicka (viola) Konstancja Śmietańska (violoncello) | Duo Markova-Najman Lora Markova (housle) Syon Najman (violoncello) |
Ensemble Symbolique Theodora Kopecká (flétna) Natálie Hrdová (klarinet) Františka Matoušková (hoboj) Pavol Praženica (klavír) |
SÓLOVÁ KATEGORIE |
1. cena | 2. cena | 3. cena | čestné uznání 1. stupně | čestné uznání 2. stupně |
Ryan Martin Bradshaw (klavír) | Jan Schulmeister (klavír) | Ildikó Rozsonits (klavír) | Mark Anthony Lewin (housle) | Kristóf János Havasi (saxofon) |
Milena Piorunska (housle) |
2020 | 1. cena | 2. cena | 3. cena | čestné uznání 1. stupně | čestné uznání 2. stupně |
Vsevolod Zavidov (klavír) | Daniel Matejča (housle) | Aleksandr Rublev (trubka) | Jan Schulmeister (klavír) | Márton Bubreg (saxofon) |
Carlo Cesaraccio (hoboj) |
Ivaylo Vassilev (klavír) |
2019 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání | |
Wiktor Dziedzic (housle) | Lora Markova (housle) | Sofiia Yakovenko (housle) |
Maria Dueňas (housle) |
Klára Erdingerová (housle) |
Syon Najman (violoncello) | Mariia Slashcheva (violoncello) | Thomas Prechal (violoncello) |
Konstancja Smietanska (violoncello) |
Jan Čmejla (klavír) | Elliška Tkadlčíková (klavír) | Eva Garet (klavír) |
Gabriela Bortnowska (klavír) |
Aleksandra Arsenova (harfa) | Yelyzaveta Rakovska (harfa) | Jernej Mišič (harfa) |
Martin Sadílek (harfa) |
Victoria Markova (harfa) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Bence Bubreg a Márton Bubreg |
2018 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategorie DUO |
Márton Bubreg (saxofon) Bence Bubreg (klarinet) | Filip Martinka (klavír) Jakub William Gráf (violoncello) | Ivan Kuznetsov (housle) Arsenii Lanin (klavír) |
Dimitar Dimitrov (klavír) Nikolay Dimtrov (flétna) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategorie TRIO |
Johanna Schneegans (zobcová flétna) Matteo Hornig (kytara) Arnold Maklezow (akordeon) | Wiktor Dziedzic (housle) Konstancja Śmietańska (violoncello) Gabriela Bortnowska (klavír) | Adéla Mottlová (klavír) Štěpánka Plocková (violoncello) Theodora Kopecká (flétna) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO |
Cena nebyla udělena | Victor Trenev (housle) Nia Lecheva (housle) Sirma Baramova (viola) Syon Najman (violoncello) | Cena nebyla udělena |
Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO |
Cena nebyla udělena | Elisaveta Lenkina (flétna) Aglaia Golubeva (hoboj) Ksenia Melnik (klarinet) Ivan Loktionov (fagot) Ivan Kukolev (lesní roh) | Cena nebyla udělena |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Bence Bubreg a Márton Bubreg |
2017 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Uliana Zhivitckaia (flétna) | Cena nebyla udělena | Sofiia Matviienko (flétna) |
Eliška Hejhalová (flétna) |
Cena nebyla udělena | Timofei Iakhnov (hoboj) | Varvara Petrova (hoboj) |
Andrey Ryazantsev (klarinet) | Alise Gavare (klarinet) | Gabriela Matoušková (klarinet) |
Adam Riethof (klarinet) |
Adam Plšek (fagot) | Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Uliana Zhivitckaia |
2016 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Elizaveta Kliuchereva (klavír) | Arina Pan (klavír) | Dmitry Yudin (klavír) |
Isabella Perron (housle) | Pavla Tesařová (housle) | Liliana Dulanská (housle) |
Raluca Malina Ciobanu (housle) |
Maria Zaytseva (violoncello) | Corneliu Zirbo (violoncello) | Cena nebyla udělena |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Maria Zaytseva |
2015 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategorie DUO |
Matyáš Novák (klavír) Larisa Palochová (housle) | Ondřej Zavadil (klavír) Vilém Vlček (violoncello) | Charlotte Kuffer (flétna) Max Vogler (hoboj) |
Nikita Korovin (klavír) Egor Mestergazi (klarinet) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategorie TRIO |
Filip Zaykov (housle) Adam Riethof (klarinet) Martin Chudada (klavír) | Matyáš Houf (barokní flétna) Anna Mimrová (cembalo) Dominik Velek (violoncello) | Bogdana Burin (housle) Michaela Petrova (klavír) Kalina Mincheva (housle) |
Mila Mihova (klavír) Debora Stefanova (housle) Momchil Pandev (violoncello) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Matyáš Novák a Larisa Palochová |
2014 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Maria Filippova (flétna) | Dóra Anna Kovács (flétna) | Mila Tsankova (flétna) |
Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena | Ekaterina Voroshilova (hoboj) |
Matouš Kopáček (klarinet) | Seraphin Maurice Lutz (klarinet) | Adam Riethof (klarinet) |
Luka Mitev (fagot) | Cena nebyla udělena | Adam Plšek (fagot) |
Vilém Hofbauer (trubka) | László Kunkli (trubka) | Cena nebyla udělena |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Matouš Kopáček |
2013 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Victor Maslov (klavír) | Pavel Verkhaturov (klavír) | Alexandru Cadmiel Botac (klavír) |
Matyáš Novák (klavír) |
Maria-Alexandra Bobeico (housle) | Cena nebyla udělena | Martina Miedl (housle) |
Leong Kerson (housle) |
Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena | Vilém Vlček (violoncello) |
Barbora Kubíková (klasická kytara) | Hedvika Švendová (klasická kytara) | Yosif Shukerov (klasiká kytara) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Victor Maslov |
2012 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategorie DUO |
Marie Luise-Kuhnert (akordeon) Thurid Pribbernow (housle) | Vilém Petras (violoncello) Jakub Škampa (klavír) | Taisia Kuznetsova (housle) Ilya Shmukler (klavír) |
Dina Muhametova (housle) Iryna Cherkashyna (klavír) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategorie TRIO |
Rossen Gamev (housle) Penka Petkova (violoncello) Yoana Lambreva (klavír) | Julie Svěcená (housle) Libor Suchý (klarinet) Matyáš Novák (klavír) | Veronika Kahrer (housle) Alexandra Kahrer (violoncello) Linda Wu (klavír) |
Tomás Moital (bicí) Miguel Filipe (bicí) André Camacho (bicí) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO |
Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena | Ruth Müller (housle) Mathilde Kühn (housle) Bennet Norrice Ortmann (viola) Lukas Plag (violoncello) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Rossen Gamev , Penka Petkova a Yoana Lambreva |
2011 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Veronika Blachuta (flétna) | Yuliana Padalko (flétna) | Matvey Demin (flétna) |
Barbora Haasová (flétna) |
Ksenia Arsenova (flétna) |
Cena nebyla udělena | Olga Tikhomirova (hoboj) | Cena nebyla udělena |
Magdalena Faust (klarinet) | Alexey Vovchenko (klarinet) | Blaž Šparovec (klarinet) |
Libor Suchý (klarinet) |
Arseniy Shkaptsov (fagot) | Daniela Statkova (fagot) | Cena nebyla udělena |
Cena nebyla udělena | Walter Hofbauer (trubka) | Dmitry Krayduba (trubka) |
Dávid Pollák (trubka) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Veronika Blachuta |
2010 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Anastasia Vorotnaya (klavír) | Barbora Brabcová (klavír) | Magdalena Hrudová (klavír) |
Julie Svěcená (housle) | Mariance Di Tomaso (housle) | Anna Luisa Mahaffy (housle) |
Vsevolod Guzov (violoncello) | Cena nebyla udělena | Hrvoje Hrešć (housle) |
Veronika Hrdová (klasická kytara) | Gleb Laskin (klasická kytara) | Stella Maria Schletterer (klasická kytara) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Anastasia Vorotnaya |
2009 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategorie DUO |
Šimon Michal (housle) Matouš Michal (housle) | Barbara Malcolm (housle ) Joanna Kacperek (klavír ) | Tsinman Nikolay (violoncello) Yulia Vanyushina (klavír) |
Aleksandra Pykacz (violoncello) Tomasz Zajac (klavír) |
Matilde Loureiro (housle) Taíssa Cunha (klavír) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategorie TRIO |
Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena | Pavel Zemen (klarinet) Pavel Plašil (klarinet) Vojtěch Hájek (klarinet) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO |
Anežka Vargová (flétna) Zdeňka Hanzliková(flétna) Klára Škodová (flétna) Barbora Brabcová (klavír) | Cena nebyla udělena | Andrea Goleva (flétna) Ljuba Manasieva (hoboj) Lubomira Mihaylova (klarinet) Daniela Statkova (fagot) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Šimon Michal a Matouš Michal | |
2008 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Daniela Koch (flétna) | Daniela Koch (flétna) | Lívia Duleba (flétna) |
Narek Arutyunyan (klarinet) | Sergey Yeletskiy (klarinet) | Cena nebyla udělena |
Denisa Gřonková (hoboj) | Alexander Vvedenskiy (hoboj) | Cena nebyla udělena |
Mikhail Gayduk (trubka) | Pavel Janeček (trubka) | Cena nebyla udělena |
Bálint Mohai (fagot) | Jan Hudeček (fagot) | Cena nebyla udělena |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Daniela Koch |
2007 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Alexey Sychev (klavír) | Anna Buchberger (klavír) | Cristiana Mihart (klavír) |
Sergey Pospelov (housle) | Barbora Valečková (housle) | Cena nebyla udělena |
Petr Špaček (violoncello) | Petra Kušan (violoncello) | Cena nebyla udělena |
Judith Bunk (klasická kytara) | Cena nebyla udělena | Francisco Franco (klasická kytara) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Alexey Sychev |
2006 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategorie DUO |
Jakub Junek (housle) Ivan Vokáč (violoncello) | Felix Key Weber (housle) Anne Weber (viola) | Nik Chooi i (housle) Avan Yu (klavír) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategorie TRIO |
Vera Lopatina (housle) Arsenyi Chubachin (violoncello) Olga Kirpichyova(klavír) | Petr Matěják (housle) Marie Šimková (violoncello) Lukáš Klánský (klavír) | Jana Kubánková (housle) Petr Mašlaň (violoncello) Adéla Donovalová (klavír) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO |
Lukáš Stepp (housle) Felicia Stepp (housle) Katharina Henke (viola) Jakob Sebastian Stepp (violoncello) | Cena nebyla udělena | Anatolyi Gumeniuk (alt saxofon) Eugenia Shvecova (alt & sopr. saxofon) Ivanka Oliynyk (saxofon) Mykhaylo Zaikin (saxofon) |
Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO |
Lia Petrova (housle) Kristina Hinova (housle) Svetlana Berova (viola) Lilyana Kehayova (violoncello) Georgi Peychev (klavír) | Cena nebyla udělena | Roman Prosetskiy (hoboj) Darya Kameneva (klavír) Dmitriy Prokopov (fagot) Dmitriy Ribalko (klarinet) Dmitriy Ribalko (klarinet) |
Gatis Gorkuša (trubka) Miks Bankevics (lesní roh) Rihards Verinš (lesní roh) Nauris Strežs (trombón) Janis Kagis (tuba) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Jakub Junek a Ivan Vokáč | |
2004/2005 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Cena nebyla udělena | Martina Kuštárová (flétna) | Tünde Molnár (flétna) |
Alexandr Jegorov (hoboj) | Markéta Halamová (hoboj) | Cena nebyla udělena |
Vasilij Bělov (klarinet) | Michael Mering (klarinet) | Kristaps Catlaks (klarinet) |
Renata Raková (klarinet) |
Anna Magdalena Euen (lesní roh) | Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena |
Rita Thiem (trubka) | Gatis Gorkuša (trubka) | István Baráth (klarinet) |
Florian Brunmayr (klarinet) |
Jaan Ots (klarinet) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Vasilij Bělov |
2003 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Marie Al-Ashhabová (klavír) | Alexander Kudrjavcev (klavír) | Anna Fedorova (klavír) |
Sara Vujadinovič (klavír) |
Lucie Valčová (klavír) |
Hellen Weiss (housle) | Markéta Janoušková (housle) | Olga Piskórz (housle) |
Fjodor Amosov (violoncello) | Zita Varga (violoncello) | Michael Petrov (violoncello) |
Tomasz Daroch (violoncello) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Hellen Weiss |
2002 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategorie DUO |
Stanislav Lukš (housle) Jakub Metelka (klavír) | Dorle Fassmann (housle) Theresia Meyer (housle) | Therese Andersen (housle) Emil Gryesten Jensen (klavír) |
Tomáš Jamník (violoncello) Pavel Voráček (klavír) |
Petr Kubík (klarinet) Jan Dušek (klavír) |
Rositsa Chopeva (housle) Nona Krincheva (klavír) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategorie TRIO |
Cena nebyla udělena | Kristiana Širante (flétna) Valters Püce (violoncello) Arturs Cingujevs (klavír) | Cena nebyla udělena |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO |
Cena nebyla udělena | Simona Polakovičová (flétna) Jan Krch (flétna) Petra Křišťanová (flétna) Martin Mikuláš (flétna) | Cena nebyla udělena |
Alice Wignjosaputro (housle) Melibea Abaga (housle) Martin Schäfer (viola) Ole Hansen (violoncello) |
Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO |
Cena nebyla udělena | Petya Eneva (housle) Dora Kehayova (housle) Ivajlo Donailov (viola) Marina Hinova (violoncello) Alina Komitova (klavír) | Cena nebyla udělena |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Stanislav Lukš a Jakub Metelka |
2001 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Júlia Somogyi (flétna) | Cena nebyla udělena | Jozef Hamerník (flétna) |
Karina Jandl (flétna) |
Kristina Vaculová (flétna) | Andreas Kißling (flétna) |
Iveta Kundrátová (flétna) |
Maxim Orechov (hoboj) | Cena nebyla udělena | Magdalena Karolak (hoboj) |
Valentin Uriupin (klarinet) | Martinš Circenis (klarinet) | Nikita Agafonov (klarinet) |
Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena | Endre Polyák (lesní roh) |
Giuliano Sommerhalder (trubka) | Cena nebyla udělena | Tamás Kovács (trubka) |
Jan Linda (trubka) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Giuliano Sommerhalder |
2000 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Konstantin Šamraj (klavír) | Cena nebyla udělena | Suzanna Hlinka (klavír) |
Veronika Böhmová (klavír) |
Jie – Hua Zhu (klavír) | Jan Gazdzicki (klavír) |
Stefan Stroissing (klavír) |
Jing Wang (housle) | Cena nebyla udělena | Denise Nittel (housle) |
Katrin Krutina (housle) |
Leticia Muňoz (housle) | Krzysztof Specjal (housle) |
Eugene Nakamura (housle) |
Ralf-Andreas Stürzinger (violoncello) | Cena nebyla udělena | Tomáš Jamník (violoncello) |
Leonard Elschenbroich (violoncello) | Ruslans Vilenskis (violoncello) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Ralf-Andreas Stürzinger |
1999 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategorie DUO |
Antonia Lambova (klavír) Valia Dervenska (housle) | Johanna Gröbner (klavír) Veronika Trisko (klavír) | Matěj Arendárik (klavír) Alexej Rosík (housle) |
Matthias Böhringer (klavír) Sara Löffelhardt (housle) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategorie TRIO |
Ieva Rutentale (flétna) Guna Paula (flétna) Lauma Skride (klavír) | Cornelia Eder (klavír) Anna Knopp (housle) Stefanie Prenn (violoncello) | Renata Poliaková (klavír) Monika Vavřínková (housle) Petr Nouzovský (violoncello) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO |
Franziska Hölscher (housle) Katharina Uhde (housle) Simone Jandl (viola) Tatjana Uhde (violoncello) | Roman Hranička (housle) Petra Vilánková (housle) Barbora Veisová (viola) Šimon Veis (violoncello) | Pavel Tovpič (klavír) Ilja Kozlov (housle) Andrej Penjugin (viola) Nikolaj Simaletdinov (violoncello) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Antonia Lambova a Valia Dervenska |
1998 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Szabolcs Zempléni (lesní roh) | Cena nebyla udělena | Gábor Acsai (lesní roh) |
László Kuti (klarinet) | Cena nebyla udělena | Gábor Galavics (klarinet) |
Dana Wichterlová (hoboj) | Cena nebyla udělena | Ivan Podjomov (hoboj) |
Denis Burjakov (flétna) | Cena nebyla udělena | Jana Brydniaková (flétna) |
Ieva Rutentaleová (flétna) |
Birgit Fluchová (flétna) |
| ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Szabolcs Zempléni |
1997 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Dmitrij Děmjaškin (klavír) | Cena nebyla udělena | Lauma Skride (klavír) |
Gerhard Vielhaber (klavír) | Arta Arnicane (klavír) |
Cena nebyla udělena | Korbinian Altenberger (housle) | Johannes Happenhofer (housle) |
Marjolaine Locher (housle) | Michael Hsu (housle) |
Cena nebyla udělena | Claudius Popp (violoncello) | Boris Stanski (violoncello) |
Sergej Suvorov (violoncello) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Dmitrij Děmjaškin |
1996 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategoriee DUO |
Mikuláš Drha (housle) Jana Drhová (klavír) | Jan Fišer (housle) František Souček (housle) | Hana Knauerová (flétna) Jan Divoký (klavír) |
Naděžda Artamonova (housle) Anna Papucha (klavír) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategoriee TRIO |
Daniela Oerterová (housle) Helena Chytrová (housle) Miron Šmidák (klavír) | Cena nebyla udělena | Jakub Jakowicz (housle) Igor Gižewski (violoncello) Jakub Tchorzewski (klavír) |
Marija Krestinskaja (housle) Andrej Ivanov (violoncello) Stanislav Solovjev (klavír) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategoriee KVARTETO |
Cena nebyla udělena | Martinš Kalninš (klarinet) Janis Rudzitis (klarinet) Egils Šefers (klarinet) Emils Zilberts (klarinet) | Kiril Petrov (bicí nástroje) Konstantin Tzvetkov (bicí nástroje) Teodor Ivanov (bicí nástroje) Lilia Lontcheva (bicí nástroje) |
Oscar Bohorquez (housle) Fabian Wettstein (housle) Anna-Maria Wyneken (viola) Karolin Wyneken (violoncello) |
Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO | Kategoriee KVINTETO |
Cena nebyla udělena | Hana Knauerová (flétna) Přemysl Kubát (hoboj) Jan Pařík (klarinet) Martin Petrák (fagot) Ondřej Vrabec (lesní roh) | Cena nebyla udělena |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Mikuláš Drha a Jana Drhová |
1995 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Katalin Kramarics (flétna) | Reinis Lapa (flétna) | Hana Knauerová (flétna) |
Marianna Rács (flétna) |
Aglaja Uljanova (flétna) |
Olga Vorošilova (flétna) |
Zoltán Kovács (klarinet) | Dimitar Abadjiev (klarient) | Lucy Hui-Chu Chuang (klarinet) |
Bálint Károsi (klarinet) |
Alexej Milkin (klarinet) |
Clemens Haustein (hoboj) | Vilém Veverka (hoboj) | Cena nebyla udělena |
Jiří Houdek (trubka) | Alexandr Beer (trubka) | Andris Nelsons (trubka) |
Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena | Marie Čapská (lesní roh) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Katalin Kramarics |
1994 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Jevgenij Sudbin (klavír) | Ivo Kahánek (klavír) | Václav Mácha (klavír) |
Angela Song (klavír) |
Jacinthe Latour (klavír) |
Adrienn Köszegi (klavír) |
Martin Helmchen (klavír) |
Meryem Akdenizli (klavír) |
Nataša Čerkez (klavír) |
Alina Kirjajeva (klavír) |
Alexej Nagovicyn (housle) | Cena nebyla udělena | Jan Fišer (housle) |
Elena Mikhailova (housle) |
Katharina Krüger (housle) | Natan Dondalski (housle) |
Oskars Silinsh (housle) |
Ariane Becker-Bender (housle) |
Dmitrij Maslennikov (violoncello) | Johann Ludwig (violoncello) | Bernhard Hedenborg (violoncello) |
Danila Ivanov (violoncello) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Jevgenij Sudbin |
1993 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategoriee DUO |
Alena Čechová (housle) Petr Čech (klavír) | Wilfried Hedenborg (housle) Bernhard Hedenborg (violoncello) | Věra Meislová (klavír) Eva Fraňková (klavír) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategoriee TRIO |
Cena nebyla udělena | Anja Bukovec (housle) Luděk Růžička (housle) Hana Dvořáková (klavír) | Cena nebyla udělena |
Petr Ovčarov (klavír) Maxim Chocholkov (housle) Dmitrij Maslennikov (violoncello) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategoriee KVARTETO |
Terezie Nollová (flétna) Radka Janečková (flétna) Dita Čeledová (flétna) Pavla Trefná (flétna) | Cena nebyla udělena | Ilone Turunen (housle) Maija Linkola(housle) Lotta Poijärvi (viola) Joel Laakso (violoncello) |
Kategoriee KVINTETO | Kategoriee KVINTETO | Kategoriee KVINTETO |
Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena | István Sztán (trubka) Gábor Devecsai (trubka) Zoltán Szöke (lesní roh) Balázs Szakszon (trombón) Zsolt Szénási (tuba) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Alena Čechová a Petr Čech |
1992 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Jaromír Pšánský (flétna) | Katja Schneider (flétna) | Anne-Catherine Heizmann (flétna) |
Teresa Kathleen Clarke (flétna) |
Tanja van der Kooij (hoboj) | Pirkka Sipilä (hoboj) | Vratislav Vlna (hoboj) |
Alexej Ogričuk (trubka) |
Miranda Burt (hoboj) |
Melinda Kothencz (hoboj) |
János Zinner (lesní roh) | Martin Meyer (lesní roh) | Karin Korath (lesní roh) |
Kateřina Váchová (klarinet) | Jiří Kotal (klarinet) | Katherine Ann Spencer (klarinet) |
Antanas Taločka (klarinet) |
Bernát Tószegi (klarinet) |
Vsevolod Zubarev (klarient) |
Jaroslav Halíř (trubka) | Zsolt Spitzer (trubka) | Andrej Kovalinskij (trubka) |
Balast Nemes (trubka) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Kateřina Váchová |
1991 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Anna Kravčenko (klavír) | Andrej Ponočevnyj (klavír) | Alexej Grinjuk (klavír) |
Péter Köcsky (klavír) |
Goli Mohtadi (klavír) |
Mirabela Dina (klavír) |
Finghín Collins (klavír) |
Patric Barendregt (klavír) |
Jerry Jantunen (klavír) |
Genya Yanagida (klavír) |
Alexandra Trusova (klavír) |
Mirijam Contzen (housle) | Alena Čechová (housle) | Albena Danailova (housle) |
Marc-André Gauthier (housle) |
Alexandru Tomescu (housle) |
Sharon Jaari (housle) |
Mark Komaňko (housle) |
Werner von Schnitzler (housle) |
Svetlin Rusev (housle) |
Mikael Samsonov (violoncello) | Claudio Bohorquez (violoncello) | Ionut Zamfir (violoncello) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Mirijam Contzen |
1990 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategoriee DUO |
Anna Ajrapetjanc (klavír) Ripsime Ajrapetjanc (housle) | Pavel Šporcl (housle) Jitka Fraňková (klavír) | Dita Beranová (lesní roh) Veronika Gabrielová (klavír) |
Petra Berényi (cimbál) Miklós Lukács (cimbál) |
Kategorie TRIO | Kategoriee TRIO | Kategoriee TRIO |
Alexandr Gladyšev (klavír) Anastasia Ivanova (housle) Sergej Novikov (violoncello) | Ljuba Gostilovič (klavír) Voloďa Lichtěn (housle) Kaťja Averjanova (violoncello) | Cena nebyla udělena |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategoriee KVARTETO |
Jakub Malý (flétna) Miloš Bydžovský (klarinet) Marek Rothbauer (fagot) Petr Kužvart (trubka) | Michael Zapotoczky (housle) Susanne Zapotoczky (housle) Charlotte Zapotoczky (viola) Johannes Zapotoczky (violoncello) | Jan Linhart (sopránová flétna) Lucie Valchářová (altová flétna) Veronika Kofroňová (tenorová flétna) Hana Sakslová (basová flétna) |
Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO | Kategoriee KVINTETO |
Marek Zvolánek (trubka) Aleš Dvořák (trubka) Kryštof Pípal (lesní roh) Stanislav Penk (trombón) Jiří Kolář (tuba) | Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Pavel Šporcl a Jitka Fraňková |
1989 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Žofie Vokálková (flétna) | Gergely Bodoky (flétna) | Robert Lerch (flétna) |
Bettina Klemm (flétna) |
Kersten McCall (flétna) |
Matúš Betko (flétna) |
Ilona Gotliba (flétna) |
Radek Baborák (lesní roh) | Jörg Brückner (lesní roh) | Tino Bölk (lesní roh) |
Marc Ostertag (lesní roh) |
Zbyněk Müller (hoboj) | Yue Cheng (hoboj) | Marja Talka (hoboj) |
Ivan Rumerio (hoboj) |
Jevgenij Petrov (klarinet) | György Reé (klarinet) | Alexej Ivanov (klarinet) |
Nina Janssen (klarinet) |
Vojtěch Nýdl (klarinet) |
Regina Müller (klarinet) |
Tomáš Kopáček (klarinet) |
Alex Nyers (klarinet) |
Arto Haiskanen (klarinet) |
Tamás Póti (trubka) | Zsolt Skultéti (trubka) | Jan Hlinka (trubka) |
Bogdan Efanov (trubka) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Radek Baborák |
1988 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Eldar Něbolsin (klavír) | Jitka Fraňková (klavír) | Naida Cole (klavír) |
Olga Pušečnikova (klavír) |
Katharina Rasenhorn (klavír) |
Julian Rachlin (housle) | Pavel Šporcl (housle) | Jevgenija Pikovskaja (housle) |
Dan-Claudiu Vorničelu (housle) |
Georgij Gorjunov (violoncello) | Tanja Tetzlaff (violoncello) | Quirine Viersen (violoncello) |
Juliana von Hahn (violoncello) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Julian Rachlin |
1987 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategoriee DUO |
Christine Rox (housle) Hannes Rox (klavír) | Isabelle Faust (housle) Boris Faust (viola) | Jevgenija Pikovskaja (housle) Artem Pavlov (klavír) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategoriee TRIO |
Natalja Dudik (klavír) Sergej Livitin (housle) Michail Burovik (violoncello) | Bettina Klemm (flétna) Hagen Wappler (violoncello) Frank Gutschmidt (klavír) | Daniela Erhartová (klavír) Pavel Šporcl (housle) Jiří Šlechta (violoncello) |
Yin Li Chen (klavír) Jun Ma (housle) Bo Pen (violoncello) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategoriee KVARTETO |
Janika Gustafsson (housle) Marika Gustafsson (housle) Camila Vilkman (viola) Lauri Angervo (violoncello) | Natalja Najdina (housle) Anna Zolotko (housle) Igor Najdin (viola) Alexandr Kašin (violoncello) | Yu Bai (housle) Xi Zhang (housle) Zhen Su (viola) Wen Ma (violoncello) |
Elena Fedorova (housle) Maxim Sacharov (housle) Oleg Krylnikov (viola) Ilja Finkelštejn (violoncello) |
Yun Chen (housle) Shuang Wu (housle) Ma Quin Zhang (viola) Xi Chen (violoncello) |
Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO | Kategoriee KVINTETO |
Alexej Lundin (housle) Sergej Zlotnikov (housle) Alexandra Poslavskaja (viola) Natalja Anikejeva (viola) Alexej Steblev (violoncello) | Felicity Bryson (flétna) Sarah Roper (hoboj) Jonathan Webb (klarinet) Sarah Burnett (fagot) Rachel Clarke (lesní roh) | Cena nebyla udělena |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Janika Gustafsson, Marika Gustafsson, Camila Vilkmana Lauri Angervo |
1986 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Bogdan Stefanescu (flétna) | Ilze Urbane (flétna) | Wally Hase (flétna) |
Iris Wimmer (flétna) |
Martina Lesná (flétna) |
Jiří Špaček (lesní roh) | Esa Tapani (lesní roh) | Rachel Clarke (lesní roh) |
Alexandr Larin (lesní roh) |
Susanne Grützmacher (hoboj) | Jiří Tlučhoř (hoboj) | Jitka Baboráková (hoboj) |
Pavel Strugaljev (hoboj) |
Zdeněk Závičák (klarinet) | Uldis Lipskis (klarinet) | Jevgenij Petrov (klarinet) |
Marek Miš (klarinet) |
Marcis Kulis (klarinet) |
Leo Siberski (trubka) | Pasi Pirinen (trubka) | Jakub Chalupa (trubka) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Leo Siberski |
1985 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Halina Jančiková (klavír) | Anna Drujan (klavír) | Sheila Arnold (klavír) |
Valentina Lisica (klavír) |
Alexandr Michajluk (klavír) |
Milada Pribilova (klavír) |
Sabine Simon (klavír) |
Lars Vogt (klavír) |
Alexandr Kostin (housle) | Denica Kazakova (housle) | Anton Barachovskij (housle) |
Anton Barachovskij (housle) |
Nina Kotova (violoncello) | Ole Akahoshi (violoncello) | Cena nebyla udělena |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Alexandr Kostin |
1984 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategorie DUO |
Sonja Korkeala (housle) Katinka Korkeala (housle) | Valentina Lisica (klavír) Taťána Poljačková (housle) | Jurij Likin (hoboj) Andrej Sikorskij (klavír) |
Marie Lacasse (housle) Minn Shin (klavír) |
Ilze Urbane (flétna) Janis Zilbers (klavír) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategoriee TRIO |
Oleg Galperin (violoncello) Marija Kolajko (klavír) Michail Richter (housle) | Jana Brožková (hoboj) Ludmila Peterková (klarinet) Pavel Langpaul (fagot) | Martin Sekyra (housle) Petr Šporcl (violoncello) Milan Franěk (klavír) |
Sergej Kudrjavcev (flétna) Jaroslav Čerenkov (violoncello) Irina Sorokina (klavír) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategoriee KVARTETO |
Jan-Arne Södreblom (housle) Satu Salkumäki (housle) Ilari Angervo (viola) Jan-Erik Gustafsson (violoncello) | Alexandr Zeiher (housle) Isabelle Faust (housle) Boris Faust (viola) Henning Harms (violoncello) | Jiří Novák (housle) Jan Drahota(housle) Marie Šulcová (viola) Libor Švejda (violoncello) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Oleg Galperin, Marija Kolajko a Jan-Erik Gustafsson |
1983 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Vincent Lucas (flétna) | Michael Kofler (flétna) | Kornelia Brandkamp (flétna) |
Anton Korolev (flétna) |
Helena Holečková (flétna) |
Andreas Langosch (lesní roh) | Cena nebyla udělena | Jiří Špaček (lesní roh) |
Jana Brožková (hoboj) | Viktoria Kafka (hoboj) | Tytus Wojnowicz (hoboj) |
Kay Zeisberg (hoboj) |
Artur Lukomjanskij (klarinet) | Cena nebyla udělena | Wolfram Grosse (klarinet) |
Dmitrij Artamonov (klarinet) |
Zdeno Piala (klarinet) |
Neeme Birk (trubka) | Josef Matějka (trubka) | Tibor Kiraly (trubka) |
Leo Siberski (trubka) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Vincent Lucas |
1982 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Jura Margulis (klavír) | Vadim Ruděnko (klavír) | Igor Adrašev (klavír) |
Martin Kotek (klavír) |
Varti Manueljan (housle) | Pavel Eret (housle) | Alexandr Abajev (housle) |
Leonid Gorochov (violoncello) | Agnese Rugevica (violoncello) | Jana Králová (violoncello) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Leonid Gorochov |
1981 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategoriee DUO |
Anette Liss (klavír) Karin Műller-Zűllow (klavír) | Jana Králová (violoncello) Alena Králová (klavír) | Toysten Weibel (klavír) Susanne Dieterle (klavír) |
Diana Popescu (klavír) Ruxandra Simionescu (housle) |
Michail Janovickij (klavír) Anton Istomin (violoncello) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategoriee TRIO |
Jekatěrina Melnikova (klavír) Larisa Kolokolčikova (housle) Taťána Anisimova (violoncello) | Cena nebyla udělena | Alexandr Abajev (housle) Irina Tětěrina (violoncello) Milana Gelman (klavír) |
Inese Milzaraja (housle) Olga Možare (violoncello) Světlana Kim (klavír) |
Pavel Jirásek (lesní roh) Lenka Kmoníčková (lesní roh) Jaroslav Brych (lesní roh) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategoriee KVARTETO |
Anton Batagov (klavír) Jekatěrina Guseva (housle) Natalija Demidovič (viola) Gennadij Antonov (violoncello) | Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena |
Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO | Kategoriee KVINTETO |
Alexandr Karpov (klarinet) Taťána Trojanker (housle) Irina Pavlichina (housle) Anna Puškareva (viola) Anton Orlov (violoncello) | Zoltán Szekeres (trubka) Zoltán Molnár (trubka) Ferenc Bodon (lesní roh) István Szabó (trombón) Tamás Redeczky (tuba) | Vojtěch Spurný (flétna) Jiří Zelba (hoboj) Tomáš Bartoš (klarinet) Miroslav Rovenský (lesní roh) Richard Srbený (fagot) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Alexandr Karpov, Taťána Trojanker, Irina Pavlichina , Anna Puškareva a Anton Orlov |
1980 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Andrej Petkov (flétna) | Angelika Suhle (flétna) | Eleonora Ciupka (flétna) |
Reglinde Forberg (flétna) |
Martina Fraňková (flétna) |
Dita Krenberga (flétna) |
Leonid Lebeděv (flétna) |
Jane Spiers (flétna) |
Pavel Jirásek (lesní roh) | Michel Gasciarino (lesní roh) | Michel Gasciarino (lesní roh) |
Bodo Werner (lesní roh) |
Gabriele Bastian (hoboj) | Dušan Foltýn (hoboj) | Sabinne Rapp (hoboj) |
Győrgyi Tóth (hoboj) |
Pavel Brázda (klarinet) | Alexandr Karpov (klarinet) | Dariusz Elbe (klarinet) |
Radoslav Karaulanov (klarinet) |
Armin Liebich (klarinet) |
Jozef Uhliar (klarinet) |
Ilja Školnik (trubka) | Cena nebyla udělena | Wolfgang Bauer (trubka) |
Tusko Lundell (trubka) |
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ – Ilja Školnik |
1979 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Julia Goldstein (klavír) | Julie Stadler (klavír) | Stanislav Bunin (klavír) |
Jennifer Margaret Cowell (klavír) |
Thomas Effner (klavír) |
Yukino Fujiwara (klavír) |
Mariana Dimitrova Gjurkova (klavír) |
Eugen Parland (klavír) |
Veselin Petrov Stanev (klavír) |
Helena Suchárová (klavír) |
Boris Gromov (housle) | Alexej Tolpygo (housle) | Oleg Gradow (housle) |
Ulrike-Anima Mathé (housle) |
František Novotný (housle) |
Christian Tetzlaff (housle) |
Rio Toyoda (violoncello) | Cena nebyla udělena | Johanna Picker (violoncello) |
Jan Vogler (violoncello) |
1978 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategorie DUO |
Jaroslav Bělgorodskij (housle) Marina Kalinina (klavír) | Ramon Jaffé (violoncello) Markus Pawlik (klavír) | Martin Škampa (violoncello) Hana Hixová (violoncello) |
Jana Hájková (housle) Renata Bialasová (klavír) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategorie TRIO |
Sergej Ščepkin (klavír) Boris Vasiljev (housle) Taťána Švejduk (violoncello) | Mimu Aramaki (klavír) Lavard Skou-Larsen (housle) Andreas Pőzlberger (violoncello) | Frank-Immo Zichner (klavír) Kai Vogler (housle) Peter Bruns (violoncello) |
Jan Hrdlička (klarinet) Michal Svoboda (klarinet) Jaroslav Kubita (fagot) |
Nina Chludova (klavír) Taťána Borovik (housle) Světlana Kosareva (violoncello) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO |
Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena | Taťana Pavlova (klavír) Anna Nikulina (housle) Sergej Jedunov (viola) Kirill Rodin (violoncello) |
Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO |
Alexandr Markovič (klavír) Oksana Rozanova (housle) Michail Šmidt (housle) Natalija Rumjanceva (viola) Igor Sitnikov (violoncello) | Blanka Basařová (flétna) Kateřina Vrkočová (flétna) Milan Oliverius (klarinet) Ivan Závodský (klarinet) Aleš Plešinger (klarinet) | János Szabó (trubka) Gábor Varga (trubka) István Rarkövi (trubka) László Sikarim (trombón) Jószsef Gazsinka (tuba) |
1977 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Radek Malotín (flétna) | Evamarie Müller (flétna) | Jevgenij Tripeckij (flétna) |
Michaela Papenberg (flétna) |
Adriena Yovova (flétna) |
Nelle Bettina Langleh (klarinet) | Günther Gradischnig (klarinet) | Frank Garais (klarinet) |
Alexej Korovin (klarinet) |
István Varga (klarinet) |
Jan Kolář (hoboj) | Ekkehard Hering (hoboj) | Gerald Fröhlich (hoboj) |
Dimitr Jordanov (hoboj) |
Jan Harshagen (lesní roh) | Wieland Wirth (lesní roh) | Stanislav Ces (lesní roh) |
Zina Vančurová (lesní roh) |
Cena nebyla udělena | Zoltán Kovács (trubka) | Jan Hasenhöhrl (trubka) |
Alexej Korolkov (trubka) |
1976 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Lilia Zajarnaja (klavír) | Polina Fedotova (klavír) | Liana Baronaite (klavír) |
Elena Mižega (klavír) | Jaromír Klepáč (klavír) |
Kristin Merscher (klavír) |
Sergej Stadler (housle) | Lena Denisova (housle) | Philipp Beckert (housle) |
Chantal Juliet (housle) |
Markus Wolf (housle) |
Thomas Zehetmair (housle) |
Wanda Glowacka (violoncello) | Hana Kuchařová (violoncello) | Raphael Flieder (violoncello) |
Michail Lezdkan (violoncello) |
1975 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategorie DUO |
Josef Krečmer (violoncello) Monika Čermáková (klavír) | Jitka Nováková (housle) Zdeňka Kolářová (klavír) | Taťána Batrakova (klavír) Larisa Izačik (klavír) |
Jana Hájková (housle) Věra Hájková (klavír) |
Chantal Juillet (housle) Louis Lortie (klavír) |
Viktoria Kodratjuk (housle) Simona Frenkel (klavír) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategorie TRIO |
Cena nebyla udělena | Gwen Hoebig (housle) Desmond Hoebig (violoncello) Jackie Parker (klavír) | Maria Bronina (housle) Nikolaj Pavlinov (violoncello) Naděžda Sobolev (klavír) |
Mark Taube (housle) Sergej Pečatin (violoncello) Světlana Gofman (klavír) | Jörg Niemand (trubka) Friedhelm May (trubka) Olaf Krumpfer (trombón) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO |
Michail Sinman (housle) Andrej Jakovlev (housle) Světlana Mozgověnko (viola) Marina Tarasova (violoncello) | Lydia Svjatlovskaja (housle) Maxim Fedotov (housle) Jevgenia Petrova (viola) Michail Kvint (violoncello) | Cena nebyla udělena |
1974 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Taras Bujevskij (flétna) | Sabine Bleier (flétna) | Alexander Aleksjuk (flétna) |
Jevgenij Tripeckij (flétna) |
Petr Zejfart (flétna) |
Vlastimil Mareš (klarinet) | József Balogh (klarinet) | Diethelm Adorf (klarinet) |
Wolfgang Kremser (klarinet) |
Sabine Meyer (klarinet) |
Mario Kaminski (hoboj) | Jelizaveta Zujeva (hoboj) | Oldřich Adelt (hoboj) |
Zoltán Farkas (hoboj) |
Jacek Piwkowski (hoboj) |
Petr Borzov (lesní roh) | Paul Lazar (lesní roh) | Krysztof Skwarek (lesní roh) |
Jakob Slachter (lesní roh) |
Zdeněk Šedivý (trubka) | Hannes Läubin (trubka) | František Bílek (trubka) |
Ivan Mološtanov (trubka) |
Gábor Csizmadia (trubka) | Jörg Niemand (trubka) |
Macilej Piwkowski (trubka) |
1973 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Hans Christian Wille (klavír) | Momoko Nishino (klavír) | Thomas Bőkheller (klavír) |
Louis Lortie (klavír) |
Jackie Parker (klavír) |
Steffen Strauss (klavír) |
Lev Gelbard (housle) | Cena nebyla udělena | Mihaela Martin (housle) |
Klara Flieder (housle) | Jitka Nováková (housle) |
Alexander Rudin (violoncello) | Dore Schuster (violoncello) | Xenia Janovič (violoncello) |
Klara Flieder (violoncello) |
Peter Wolf (violoncello) |
1972 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategorie DUO |
Petr Hejný (violoncello) Yvetta Tausingerová (klavír) | Jitka Nováková (housle) Zuzana Šobrová (klavír) | Irena Obedkova (klavír) Nina Seregina (klavír) |
Zoja Kopčáková (housle) Eva Mintálová (klavír) |
Ulrike Pfeufer (violoncello) Sibylle Schlegel (klavír) |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategorie TRIO |
Uldis Sprudžs (housle) Ivars Pauls (violoncello) Sarmite Liepa (klavír) | Alexander Kozulin (housle) Vladimír Atapin (violoncello) Irina Rjumina (klavír) | Zdeněk Šedivý (trubka) Jiří Šedivý (trubka) Václav Krpata (trombón) |
Kathrin Rabus (housle) Hans Rabus (violoncello) Romeo Knőbel (klavír) |
Mihaela Martin (housle) Viorica Borviz (violoncello) Luminita Nitescu (klavír) |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO |
Cena nebyla udělena | Petr Zejfart (flétna) Jiří Havlík (lesní roh) Jan Páleníček (violoncello) Jaroslav Tůma (cembalo) | Jurij Klyčkov (housle) Julia Nikitina (housle) Olga Vlasova (viola) Jevgenij Briskin (violoncello) |
Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO | Kategorie KVINTETO |
Desiree Gatol (sopránová zobcová flétna) Eveline Pluder (sopránová zobcová flétna) Barbara Schmőlzer (altová zobcová flétna) Johannes Skorupa (basová zobcová flétna) Elisabeth Meyer (cembalo) | Gudrun Jahn (sopránová zobcová flétna) Christine Geyer (flétna) Marianne Tilsch (flétna) Michael Stőckigt (cembalo) Gabriele Heinig (violoncello) | Cena nebyla udělena |
Desiree Gatol (sopránová zobcová flétna) Eveline Pluder (sopránová zobcová flétna) Barbara Schmőlzer (altová zobcová flétna) Erika Lessjak (tenorová zobcová flétna) Johannes Skorupa (basová zobcová flétna) |
1971 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Marina Vorožcova (flétna) | Béla Drahos (flétna) | Bettina Löns (flétna) |
Nothard Műller (klarinet) | Vasile Mocioc (klarinet) | František Bláha (klarinet) |
Uwe Kleinsorge (hoboj) | Milan Študlar (hoboj) | Alexej Utkin (hoboj) |
Andrej Kuzněcov (lesní roh) | Jiří Havlík (lesní roh) | Cena nebyla udělena |
Michael Hermann (trubka) | Karl Heinz Georgi (trubka) | Arild Hognes (trubka) |
1970 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Midori Taga (klavír) | Malgorzata Szafránska (klavír) | Taťána Feďkina (klavír) |
Margarita Hőhenrieder (klavír) |
Martina Vítová (klavír) |
Makiko Yamazaki (klavír) |
| Shizuka Ishikawa (housle) | János Horváth (housle) |
Oleg Zukin (housle) |
Josif Fejgelson (violoncello) | Boris Vybíral (violoncello) | Viktor Kozodov (violoncello) |
1969 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Kategorie DUO | Kategorie DUO | Kategorie DUO |
Shizuka Ishikawa (housle) Mariko Horie (klavír) | Eva Hrabalová (klavír) Boris Vybíral (violoncello) | Cena nebyla udělena |
Kategorie TRIO | Kategorie TRIO | Kategorie TRIO |
Alexander Brusilovskij (housle) Jelena Michailec (violoncello) Taťána Śebanova (klavír) | Pavel Hůla (housle) Daniel Veis (housle) Helena Snítilová (violoncello) | Cena nebyla udělena |
Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO | Kategorie KVARTETO |
Jana Vlachová (housle) Dana Vlachová (housle) Jan Pospíchal (viola) Petr Hejný (violoncello) | Ulrike Fleming (housle) Assunta Kwoka (housle) Brigitte Schmeid (viola) Doris Laidler (violoncello) | Cena nebyla udělena |
1968 | Juraj Brunner (flétna) | |
Blanka Řeřichová (flétna) |
Štepán Žilka (flétna) |
Jiří Šlégl (klarinet) |
Jozef Ďurdina (hoboj) |
Jiří Hebda (hoboj) |
1967 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Vladimír Felcman (klavír) | Dina Joffe (klavír) | Zoltán Kocsis (klavír) |
Janusz Olejniczak (klavír) |
Natalia Tolpygo (klavír) |
Václav Hudeček (housle) | Dagmara Kalnyň (housle) | Vanja Milanova (housle) |
Juva Yaron (housle) |
Alla Zimovska (housle) |
Michail Utkin (violoncello) | Lajma Kunkule (violoncello) | Jochen Ameln (violoncello) |
Hartmut Brauer (violoncello) |
Peter Liesegang (violoncello) |
Boris Vybíral (violoncello) |
1966 | 1. cena | 2. cena | Čestné uznání |
Ljubov Timofejeva (klavír) | Cecilia Dettai (klavír) | Cena nebyla udělena |
Dmitrij Sitkoveckij (housle) | Václav Hudeček (housle) | Cena nebyla udělena |
Cena nebyla udělena | Cena nebyla udělena | Marie Vybíralová (housle) Ludmila Vybíralová (housle) Břetislav Vybíral (violoncello) Milada Vybíralová (klavír) |