Curling na Zimních olympijských hrách 1988 – ukázkový turnaj muži
Curling na Zimních olympijských hrách 1988 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ukázkový turnaj muži | |||||||
Základní údaje | |||||||
Pořadatel | Světová federace curlingu Mezinárodní olympijský výbor | ||||||
Dějiště | Max Bell Arena | ||||||
Startující | 38 mužů z 8 zemí | ||||||
Medailisté | |||||||
Norsko (NOR) | |||||||
Švýcarsko (SUI) | |||||||
Kanada (CAN) | |||||||
Soutěže | |||||||
| |||||||
|
Turnaj mužů v curlingu na Zimních olympijských hrách 1988 byla ukázková soutěž hraná v hale Max Bell Arena.
Týmy
Mužského turnaje se účastnilo 8 reprezentací.
Země | Skip (čtyřka) | Third (trojka) | Second (dvojka) | Lead (jednička) | Náhradník | Klub |
---|---|---|---|---|---|---|
Západní Německo | Andreas Kapp | Florian Zörgiebel | Cristopher Huber | Michael Schäffer | Dieter Kolb | EV Füssen, Füssen |
Dánsko | Gert Larsen | Oluf Olsen | Jan Hansen | Michael Harry | Hvidovre CC, Hvidovre | |
Velká Británie | David Smith | Hammy McMillan | Mike Hay | Peter Smith | St. Martins CC, Perth | |
Kanada | Ed Lukowich | John Ferguson | Neil Houston | Brent Syme | Wayne Hart | Calgary Winter Club, Calgary |
Norsko | Eigil Ramsfjell | Sjur Loen | Morten Søgaard | Bo Bakke | Gunnar Meland | Snarøen CC, Oslo |
Švédsko | Dan-Ola Eriksson | Anders Thidholm | Jonas Sjölander | Christer Nylund | Sören Grahn | Härnösands CK, Härnösand |
Švýcarsko | Hansjörg Lips | Rico Simen | Stefan Luder | Peter Lips | Mario Flückiger | CC Solothurn, Solothurn |
Spojené státy americké | Bob Nichols | Raymond Somerville | Tom Locken | Bob Christman | Bill Strum | Superior CC, Superior |
Základní skupina
Pořadí | Tým | Z | V | P | Skóre |
---|---|---|---|---|---|
1. | Švýcarsko | 7 | 5 | 2 | 33:29 |
2. | Kanada | 7 | 5 | 2 | 52:34 |
3. | Norsko | 7 | 4 | 3 | 35:40 |
4. | Spojené státy americké | 7 | 4 | 3 | 47:43 |
5. | Švédsko | 7 | 4 | 3 | 43:39 |
6. | Dánsko | 7 | 3 | 4 | 35:39 |
7. | Západní Německo | 7 | 3 | 4 | 36:42 |
8. | Velká Británie | 7 | 0 | 7 | 27:42 |
1. kolo
Tým | Celkem |
---|---|
Západní Německo (Kapp) | 9 |
Švédsko (Eriksson) | 4 |
Tým | Celkem |
---|---|
Spojené státy americké (Somerville) | 6 |
Dánsko (Larsen) | 5 |
Tým | Celkem |
---|---|
Švýcarsko (Lips) | 4 |
Kanada (Lukowich) | 3 |
Tým | Celkem |
---|---|
Norsko (Ramsfjell) | 4 |
Velká Británie (Smith) | 3 |
2. kolo
Tým | Celkem |
---|---|
Norsko (Ramsfjell) | 8 |
Dánsko (Larsen) | 4 |
Tým | Celkem |
---|---|
Švédsko (Eriksson) | 7 |
Švýcarsko (Lips) | 3 |
Tým | Celkem |
---|---|
Západní Německo (Kapp) | 7 |
Velká Británie (Smith) | 4 |
Tým | Celkem |
---|---|
Kanada (Lukowich) | 9 |
Spojené státy americké (Somerville) | 5 |
3. kolo
Tým | Celkem |
---|---|
Švýcarsko (Lips) | 4 |
Velká Británie (Smith) | 2 |
Tým | Celkem |
---|---|
Kanada (Lukowich) | 9 |
Norsko (Ramsfjell) | 7 |
Tým | Celkem |
---|---|
Spojené státy americké (Somerville) | 10 |
Švédsko (Eriksson) | 6 |
Tým | Celkem |
---|---|
Dánsko (Larsen) | 6 |
Západní Německo (Kapp) | 2 |
4. kolo
Tým | Celkem |
---|---|
Norsko (Ramsfjell) | 4 |
Švédsko (Eriksson) | 3 |
Tým | Celkem |
---|---|
Kanada (Lukowich) | 9 |
Západní Německo (Kapp) | 1 |
Tým | Celkem |
---|---|
Dánsko (Larsen) | 6 |
Švýcarsko (Lips) | 2 |
Tým | Celkem |
---|---|
Spojené státy americké (Somerville) | 7 |
Velká Británie (Smith) | 6 |
5. kolo
Tým | Celkem |
---|---|
Dánsko (Larsen) | 8 |
Velká Británie (Smith) | 3 |
Tým | Celkem |
---|---|
Švédsko (Eriksson) | 8 |
Kanada (Lukowich) | 7 |
Tým | Celkem |
---|---|
Norsko (Ramsfjell) | 7 |
Západní Německo (Kapp) | 5 |
Tým | Celkem |
---|---|
Švýcarsko (Lips) | 7 |
Spojené státy americké (Somerville) | 4 |
6. kolo
Tým | Celkem |
---|---|
Západní Německo (Kapp) | 7 |
Spojené státy americké (Somerville) | 6 |
Tým | Celkem |
---|---|
Švýcarsko (Lips) | 7 |
Norsko (Ramsfjell) | 2 |
Tým | Celkem |
---|---|
Kanada (Lukowich) | 6 |
Velká Británie (Smith) | 4 |
Tým | Celkem |
---|---|
Švédsko (Eriksson) | 9 |
Dánsko (Larsen) | 1 |
7. kolo
Tým | Celkem |
---|---|
Švédsko (Eriksson) | 6 |
Velká Británie (Smith) | 5 |
Tým | Celkem |
---|---|
Kanada (Lukowich) | 9 |
Dánsko (Larsen) | 5 |
Tým | Celkem |
---|---|
Spojené státy americké (Somerville) | 9 |
Norsko (Ramsfjell) | 3 |
Tým | Celkem |
---|---|
Švýcarsko (Lips) | 6 |
Západní Německo (Kapp) | 5 |
Tie-break
Tým | Celkem |
---|---|
Norsko (Ramsfjell) | 6 |
Švédsko (Eriksson) | 4 |
Tým | Celkem |
---|---|
Norsko (Ramsfjell) | 6 |
Spojené státy americké (Somerville) | 3 |
Play-off
Pavouk
Semifinále | Finále | |||||||
1 | Švýcarsko | 2 | ||||||
2 | Kanada | 5 | 3 | Norsko | 10 | |||
3 | Norsko | 8 |
Semifinále
Tým | Celkem |
---|---|
Kanada (Lukowich) | 5 |
Norsko (Ramsfjell) | 8 |
Finále
Tým | Celkem |
---|---|
Švýcarsko (Lips) | 2 |
Norsko (Ramsfjell) | 10 |
Konečné umístění
Pořadí | Tým |
---|---|
Norsko (NOR) | |
Švýcarsko (SUI) | |
Kanada (CAN) | |
4. | Spojené státy americké (USA) |
5. | Švédsko (SWE) |
6. | Západní Německo (FRG) |
7. | Dánsko (DEN) |
8. | Velká Británie (GBR) |
Odkazy
Reference
V tomto článku byly použity překlady textů z článků Curling at the 1988 Winter Olympics na anglické Wikipedii a Olympische_Winterspiele_1988/Curling na německé Wikipedii.
Média použitá na této stránce
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Pictograms of Olympic sports - Curling
The Canadian Red Ensign used between 1921 and 1957.
This image has compared for accuracy (mainly colors) using an image from World Statesmen. The only change is making the maple leaves green from red. This image has compared for accuracy (mainly colors) using an image from World Statesmen. The most recent version of this image has changed the harp into one with a female figure; see [http://flagspot.net/flags/ca-1921.html FOTW