Dědictví aneb Kurvaseneříká

Dědictví aneb Kurvaseneříká
Země původuČeskoČesko Česko
Jazykčeština
Délka106 minut
Žánrkomedie
ScénářBolek Polívka
RežieRobert Sedláček
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleBolek Polívka
Arnošt Goldflam
Karel Heřmánek
Ivana Chýlková
Jitka Čvančarová
… více na Wikidatech
ProdukceFly Productions
Space Films[1]
HudbaDavid Rotter
KameraMichal Krejčí
StřihMatouš Outrata
ZvukRadim Hladík
Výroba a distribuce
Premiéra6. února 2014
Předchozí a následující díl
Dědictví aneb Kurvahošigutntag
Dědictví aneb Kurvaseneříká na FPČSFDKinoboxuFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dědictví aneb Kurvaseneříká je česká filmová komedie z roku 2014 režiséra Roberta Sedláčka s Bolkem Polívkou v hlavní roli. Navazuje na film Dědictví aneb Kurvahošigutntag z roku 1992 a účinkuje v ní celá řada herců z předchozího dílu. Natáčela se od května do srpna 2013, mezi filmové lokality patřil např. zámek u Sedlčan, domov seniorů v Pyšelích na Benešovsku (ten se pro potřeby natáčení proměnil v protialkoholní léčebnu), farma v Olšanech a další místa v okolí Prahy a Brna.[1][2]

Herecké obsazení

Bolek Polívka, ve filmu Bohuš Stejskal

Děj

(c) Radim Holiš, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0 cz
Vrtulník Bell 206L-4T s imatrikulací OK-ZIU společnosti Alfa-Helicopter, jenž byl využit pro potřeby natáčení

Protagonista Bohumil Stejskal řečený Bohuš nouzí netrpí, v předchozím díle zdědil jmění po otci, který zemřel v Argentině. Strádá však citově, zemřela mu partnerka Vlastička. Na pohřbu se ukáže i Irena, Bohušova milenka, která s Vlastou soupeřila v minulém díle o jeho přízeň. Doktorka Ulrichová sděluje Bohušovi, že její manžel, právník Ulrich, je stále nezvěstný a ona ho nechala úředně prohlásit za mrtvého. Jejím novým partnerem je JUDr. Zahradník. Tato dvojička má za lubem připravit Bohuša o pěknou sumu peněz, konkrétně o 7,5 milionu Kč a navíc ho Zahradník hodlá vtlačit do nevýhodných investic (např. koupě zámku, sponzoring filmu). Proletí se s Bohušem vrtulníkem, což se mu zamlouvá a Zahradník boduje.

Bohuš už dlouho abstinoval, ale po smrti Vlastičky začal zase pít. Vlastička se mu pořád zjevuje v představách a napomíná ho. Truchlící vdovec se seznámí s herečkou Rovnerovou a pozve ji na oběd do restaurace. Nabídne jí byt v Praze. Předtím během natáčení scény na zámku se jí zastal a chtěl inzultovat režiséra.

Ulrichová se domáhá 7,5 milionu korun, disponuje podepsanou smlouvou o půjčce. Stejskal se hájí, že peníze jejímu bývalému manželovi Ulrichovi vrátil v hotovosti. Arnoštovi zaplatí opravnou operaci nosu. U doktora si nechá předepsat viagru a vydává se do Prahy navštívit Rovnerovou. Je nemile překvapen, když v bytě najde i producenta Daňka. Svůj sexuální apetit vyřeší kontaktem s Irenou.

Během živého natáčení pořadu Tanec Hvězd způsobí faux pas, když v přímém přenosu požádá Rovnerovou o ruku. Herečka to nepřijme a odejde. Zhrzený Bohuš se stal celebritou, protože režie vysílání nepřerušila a scénu tak měli možnost sledovat diváci u televize. Bohuš domá pořádá oslavu, na kterou přiletí i „božský Kája“, zpěvák Karel Gott. Bohušova dcera už nevydrží otcovo pití a posílá ho do protialkoholické léčebny (tzv. odmašťovny). Bohuš se skřípěním zubů podepíše hospitalizaci. V ústavu se setká s doktorem Strážným a stane se hrdinou, když vydrží bez zvracení před lékaři antabusovou terapii. Nakonec z léčebny uprchne ve westernovém motivu za pomoci kumpánů na koni a přijíždí do víru hospodské zábavy. Alkoholu ale nepodlehne a vymění ho za vodu. Ráno se na koni vrací do léčebny a na náměstí ho zastaví policejní hlídka. Policisté jsou překvapení, když jim Bohuš řekne, že se vrací do „odmašťovny“ a přitom při testu opilosti nic nenadýchá.
Doktorka Ulrichová peníze nakonec nedostane, v pravý moment se objeví její ztracený manžel Ulrich a potvrdí, že mu Bohuš celou částku vrátil.

V závěrečné scéně sedí Bohuš s Arnoštem na terase a vyjde najevo, že nakonec zámek koupil a z Arnošta udělal správce zámku.

Hodnocení

Hodnocení filmu k 1. 1. 2015:

Odkazy

Reference

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Bolek Polivka.jpg
Autor: che
(Prosím uvádět jako „Petr Novák, Wikipedie“, pokud toto užijete mimo projekty Wikimedia.), Licence: CC BY-SA 2.5
Bolek Polívka at 43rd Karlovy Vary International Film Festival