2019Česko Česko U2000200(0)
→ Šipka znamená hostování hráče v daném klubu.
* Starty a góly v domácí lize za klub aktuální k 24. srpnu 2023
** Starty a góly za reprezentaci aktuální k 13. květnu 2021

Daniel Vašulín (* 11. června 1998, Hlinsko) je český fotbalový útočník a bývalý mládežnický reprezentant do 20 let, od srpna 2020 hráč klubu FC Hradec Králové. Jedná se o hrotového útočníka, trenér Zdenek Frťala ho připodobňuje kvůli jeho výšce, technice, umění podržet balon a dát gól k Liboru Doškovi.[2][3]

Klubová kariéra

Svoji fotbalovou kariéru začal v mužstvu FC Hlinsko, odkud v mládeži odešel na přestup do klubu MFK Chrudim.

MFK Chrudim

Před jarní částí sezony 2016/17 se propracoval do "áčka" Chrudimi v té době hrající třetí ligu. Během tohoto angažmá pracoval i v obchodech, v prvním jako brigádník a ve druhém se sportovním oblečení na poloviční úvazek.[3]

Sezóna 2017/18

Svůj první dva ligové góly v ročníku dal až ve 30. kole hraném 2. června 2018 v souboji s týmem TJ Sokol Čížová, když se při vysokém vítězství 8:1 na domácím stadionu trefil v 6. a 48. minutě a zaznamenal tak nejprve branku na 1:0 a později na 5:1.[4] Potřetí v sezoně v lize skóroval ve třetí minutě v následujícím kole na hřišti mužstva FC Písek a společně se svými spoluhráči slavil výhru 2:1 po penaltovém rozstřelu.[5] V ročníku 2017/18 postoupil s Chrudimí z prvního místa tabulky do druhé nejvyšší soutěže. Během roku odehrál celkem 31 ligových střetnutí.

Sezóna 2018/19

Svůj první přesný ligový střelecky zásah v ročníku 2018/19 si připsal 22. 7. 2018 v souboji s Viktorií Žižkov, když ve 24. minutě z pokutového kopu srovnával na konečných 1:1.[6] V rozemezí 14. až 17. kola se trefil v lize dohromady čtyřikrát, když si připsal dvě branky v zápase s klubem 1. SK Prostějov (výhra 4:0)[7] a jednou v soubojích s týmy FC Sellier & Bellot Vlašim a FC Zbrojovka Brno při dvou prohrách 1:2.[8][9] Následně si užil gólovou radost 6. dubna 2019 ve 21. ligové kole proti mužstvu FC MAS Táborsko. Ve 42. minutě otevřel brankový účet utkání, Chrudim i kvůli němu nakonec doma vyhrála v poměru 2:1.[10] Posedmé v sezoně zaznamenal gól v lize 28. dubna 2019 v souboji s Vysočinou Jihlava, když v 90. minutě dával rozhodující střelecký zásah na konečných 4:3.[11] V ročníku nastoupil ke 24 ligovým střetnutím.

Sezóna 2019/20

V létě 2019 o něj projevil zájem tehdy ve druhé lize východočeský rival klub FC Hradec Králové, se kterým se však nedohodl na podmínkách smlouvy.[2] Proti Slavoji Vyšehrad (výhra 3:2) docílil v sedmém kole své první branky v lize v ročníku 2019/20, konkrétně se tak stalo v šesté minutě.[12] Podruhé v této sezoně v lize dal gól v souboji s Baníkem Sokolov, když ve 23. minutě zaznamenal jedinou a tudíž vítěznou branku v zápase.[13] Svých dalších dvou přesných ligových střeleckých zásahů ve zmíněné sezoně docílil v 17. kole hraném 7. 3. 2020 proti týmu FK Varnsdorf (výhra 5:2).[14] V rozmezí 22.-24. kola skóroval v lize v tomto ročníku nejprve dvakrát do sítě Jihlavy při vítězství 4:3 na domácím trávníku[15] a jednou v souboji s Prostějovem (remíza 1:1).[16] Následně rozvlnil v lize síť soupeřovy "svatyně" 14. července 2020 proti mužstvu MFK Vítkovice (výhra 3:1), když v 50. minutě srovnával na 1:1.[17] Během roku zaznamenal ve 23 ligových utkání osm gólů, čímž se stal nejlepším střelcem chrudimského klubu v sezoně.

FC Hradec Králové

V srpnu 2021 již jeho působení v Hradci Králové vyšlo a týmy se domluvily na půlročním hostování s opcí na přestup.[2][18] Ligový debut v dresu "Votroků si odbyl 26. 8. 2020 v úvodním kole s Vlašimí (výhra 1:0), odehrál celých 90 minut.[19] Své první ligové branek v ročníku 2020/21 docílil v souboji s Vysočinou Jihlava, skóroval v osmé minutě a společně se svými spoluhráči slavil po závěrečném hvizdu vítězství 4:3 na venkovní "půdě".[20] Podruhé v lize v této sezoně skóroval až po zranění, kvůli kterému nehrál sedm střetnutí. Stalo se tak 2. 12. 2020 proti Dukle Praha (remíza 1:1), když v 50. minutě zápasu dával na 1:0.[21] V zimním přestupovém období tohoto ročníku jej Hradec získal natrvalo, poté co na něj uplatnil předkupní právo.[22] V 16. a 17. kole docílil celkem pěti branek, dvakrát rozvlnil síť soupeřovy "svatyně" v zápase s Viktorií Žižkov (výhra 4:2)[23] a následně dal v souboji se Slavojem Vyšehrad poprvé v seniorské kategorii hattrick a výraznou měrou se tak podílel na vítězství 4:1.[24] Svůj šestý ligový gól v ročníku 2020/21 si připsal v derby proti svému bývalému zaměstnavateli Chrudimi, prosadil se v 88. minutě a Hradec i díky němu otočili venkovní duel za osm minut ze stavu 0:2 na 3:2.[25] Na jaře 2021 ve 23. kole hraném 8. května 2021 postoupil s Hradcem po výhře 2:1 v odvetném duelu s Duklou Praha z prvního místa tabulky do nejvyšší soutěže, kam se "Votroci" vrátili po čtyřech letech.[26][27]

2023/2024Česko FC Hradec KrálovéFortuna:Liga

1. a b Profil hráče na transfermarkt.com (anglicky)
  2. a b c Votroky posílil Daniel Vašulín, fchk.cz, citováno 5. 8. 2020
  3. a b Daniel Vašulín: Hradec je pro mě dobrá volba, fchk.cz, citováno 7. 8. 2020
  4. MFK Chrudim – TJ Sokol Čížová 8:1, transfermarkt.com, citováno 2. 6. 2018 (anglicky)
  5. FC Písek – MFK Chrudim 2:1 po pr., transfermarkt.com, citováno 9. 6. 2018 (anglicky)
  6. FK Viktoria Žižkov – MFK Chrudim 1:1, eurofotbal.cz, citováno 22. 7. 2018
  7. MFK Chrudim – 1. SK Prostějov 4:0, eurofotbal.cz, citováno 10. 11. 2018
  8. FC Sellier & Bellot Vlašim – MFK Chrudim 2:1, eurofotbal.cz, citováno 4. 11. 2018
  17. MFK Chrudim – MFK Vítkovice 3:1, eurofotbal.cz, citováno 14. 7. 2020
  18. Potvrzeno. Útočník Vašulín definitivně míří z Chrudimi do Hradce, fchk.cz, citováno 6. 8. 2020
  19. FC Hradec Králové – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:0, eurofotbal.cz, citováno 26. 8. 2020
  20. FC Vysočina Jihlava – FC Hradec Králové 3:4, eurofotbal.cz, citováno 30. 8. 2020
  21. FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 1:1, eurofotbal.cz, citováno 2. 12. 2020
  22. Votroci zahájili přípravu, čeká je Plzeň a Tipsport liga, fchk.cz, citováno 6. 1. 2021
  23. FC Hradec Králové – FK Viktoria Žižkov 4:0, eurofotbal.cz, citováno 4. 4. 2021
  24. FC Slavoj Vyšehrad – FC Hradec Králové 1:4, eurofotbal.cz, citováno 10. 4. 2021
  25. MFK Chrudim – FC Hradec Králové 2:3, eurofotbal.cz, citováno 21. 4. 2021
  26. VOTROCI SLAVÍ POSTUP DO FORTUNA:LIGY!, fchk.cz, citováno 8. 5. 2021
  27. Hradec slaví návrat do první ligy! Postup stvrdila výhra s Duklou, isport.cz, citováno 8. 5. 2021