Zlatá medaile2018/2019ŠK Slovan Bratislava
** Starty a góly za reprezentaci aktuální k 6. červenci 2019

Denis Potoma (* 15. prosince 2000, Svidník) je slovenský fotbalový záložník a bývalý mládežnický reprezentant, od února 2020 působící ve slovenském mužstvu FK Pohronie, kde je na hostování ze Slovanu Bratislava.

Klubová kariéra

Svoji fotbalovou kariéru začal v Tesle Stropkov, odkud přestoupil v mládežnických letech do Slovanu Bratislava.

ŠK Slovan Bratislava

V červnu 2016 uzavřel s klubem stejně jako Dominik Greif, Adam Laczkó, Juraj Kotula, Samuel Šefčík, Patrik Pinte a Frederik Valach profesionální kontrakt[2], nadále však nastupoval za mládež. V ročníku 2018/19 už hrál za třetiligovou juniorku "belasých", se kterou vybojoval postup do druhé slovenské ligy. Ve stejné sezoně si navíc odbyl debut v "áčku" Slovanu, když ve 32. kole hraném 24. května 2019 proti týmu ŠKF iClinic Sereď (výhra 3:1) nahradil v 86. minutě na hrací ploše Aleksandara Čavriće.[3] Na jaře 2019 "belasí" vybojovali mistrovský titul, na jehož zisku se Potoma částečně podílel.[4][5] V sezoně 2019/20 za Slovan nenastoupil k žádnému ligovému utkání. Odehrál však dvě střetnutí v domácím poháru, který "belasí" na jaře 2020 vyhráli.[6][7]

FK Pohronie (hostování)

V zimním přestupovém období ročníku 2019/20 odešel ze Slovan kvůli většímu zápasovému vytížení na půlroční hostování do mužstva FK Pohronie.[8] Svůj první ligový zápas za Pohronie absolvoval v souboji s ViOnem Zlaté Moravce – Vráble, na hřiště přišel na druhý poločas a v 68. minutě dal gól na 2:1. Pohronie nakonec zvítězilo na hřišti soupeře v poměru 3:1.[9] Na jaře 2020 odehrál osm zápasů.

Odkazy

Reference

1. a b Profil hráče, skslovan.com (slovensky)
  2. Profesionálne zmluvy pre mládežníkov z Akadémie ŠK Slovan, skslovan.com, cit. 2. 6. 2016 (slovensky)
  3. ŠK Slovan Bratislava - ŠK iClinic Sereď 3:1, eurofotbal.cz, cit. 24. 5. 2019 (slovensky)
  4. MAJSTRI!, skslovan.com, cit. 14. 4. 2019 (slovensky)
  5. Slovan Bratislava spečatil zisk rekordného deviateho majstrovského titulu! Archivováno 17. 4. 2019 na Wayback Machine., profutbal.sk, cit. 14. 4. 2019 (slovensky)
  6. DOUBLE!, skslovan.com, cit. 8. 7. 2020 (slovensky)
  7. FOTO: Slovan má double, pohárové finále s Ružomberkom rozhodol Ožbolt Archivováno 10. 7. 2020 na Wayback Machine., futbal.spravy.sk, cit. 8. 7. 2020 (slovensky)
  8. Denis Potoma bude získavať hernú prax na hosťovaní, skslovan.com, cit. 12. 2. 2020 (slovensky)
  9. FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble - FK Pohronie 1:3, eurofotbal.cz, cit. 22. 2. 2020 (slovensky)