Založen1926
Zanikl1930
SoutěžNational Hockey League (Americká divize)
Klubové barvyčervená a bílá

Detroit Cougars byl profesionální americký klub ledního hokeje, který sídlil v Detroitu ve státě Michigan. V letech 1926–1930 působil v profesionální soutěži National Hockey League. Cougars hrály ve své poslední sezóně v Americké divizi. Klubové barvy byly červená a bílá.

Detroit Cougars vstoupil do NHL v roce 1926 ze zaniklé PCHA. Předchůdcem byl celek Victoria Cougars, jeden z nejlepších týmů Severní Ameriky. V NHL strávili 4 sezony, během kterých si "pumy" jednou zahráli v playoff. V sezoně 1928/1929 je ve čtvrtfinále vyřadilo Toronto Maple Leafs. Po sezoně 1929/1930 se tým přejmenoval na Detroit Falcons.

Zdroj: [1]

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, VP - výhry v prodloužení, R - remízy, P - porážky, PP - porážky v prodloužení, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, +/- - rozdíl skóre, B - body, KPW - Konference Prince z Walesu, CK - Campbellova konference, ZK - Západní konference, VK - Východní konference, fialové podbarvení - reorganizace, změna skupiny či soutěže