Diablo II: Lord of Destruction

Diablo II
VývojářBlizzard North USA
VydavateléBlizzard Entertainment
Sierra Entertainment (EU)
SkladatelMatt Uelmen
Herní sérieDiablo
PlatformyWindows, Mac OS, Mac OS X
Datum vydáníčerven 2000
ŽánrRPG
Herní módySingle Player
Multi Player On-line
KlasifikacePEGI 16 a více
ESRB 17 a více
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Diablo II: Lord of Destruction (LoD) je datadisk k RPG hře Diablo II od společnosti Blizzard Entertainment z roku 2001. Datadisk přinesl pokračování příběhu, dvě nové postavy, velké množství nových předmětů a nové typy předmětů, a vyšší obtížnost hry.

Novinky

Zde je seznam změn oproti originálnímu Diablu II:

  • Dvě nové hratelné postavy: Druid a Assassin (Vražedkyně)
  • Nový pátý akt s novým akt bossem Baalem a šesticí questů. S tím souvisí jedno zcela nové prostředí.
  • Místo v truhle na odkládání věcí bylo zdvojnásobeno.
  • V inventáři má hráč dvě soupravy zbraně a štítu, které lze během boje měnit tlačítkem.
  • Žoldnéři mohou nyní cestovat s hráčem do dalších aktů, být vyléčeni pomocí lahviček, mít vlastní zbroj a zbraň. Také dostávají vlastní zkušenosti a mohou být oživeni.
  • Hru lze hrát nově v rozlišení 800×600 (původně pouze 640×480).
  • Od verze 1.10 je možné hru pomocí jednoduchých nástrojů modifikovat. V dřívějších verzích to šlo také, ale pouze zkušenými modery.

Datadisk přináší mnoho nových zbraní, výzbroje a předmětů:

  • Runy, které mohou být umístěny do děr v některých předmětech, a poskytují rozdílné bonusy než drahokamy.
  • Runy lze do předmětu poskládat v určitém pořadí a vzniknou tak runová slova. Ta dají předmětu velice silné vlastnosti.
  • Jewely (klenoty) jsou podobně jako drahokamy a runy vložitelnými předměty, jež posílí předmět, do něhož byly vloženy. Vlastnosti jewelu jsou však na rozdíl od run a drahokamů náhodně vygenerované.
  • Pomocí horadrimské kostky lze z magického předmětu, runy, drahokamu a klenotu tvořit zcela nový typ předmětů – tzv. crafty. Ty mají dvě až tři vlastnosti pevně dané a další dvě až čtyři se náhodně vygenerují.
  • Pomocí horadrimské kostky a různých ingrediencí lze měnit vlastnosti předmětů. Tento proces úpravy se nazývá "Cubing".
  • Éterické (nehmotné) předměty, které jsou silnější než normální verze, avšak mají sníženou životnost a nedají se opravit. Tato skutečnost se dá obejít, pokud máte éterický předmet s otvorem a vložíte do něj runu s vlastností "indestructible".
  • Charmy jsou předměty v inventáři, které dávají hráči pasivní bonusy.
  • Speciální předměty, jež smí nosit pouze daná postava (např. drápy pro assassinku, helmy pro barbara,...)
  • Nové unikátní a sadové předměty (včetně sad pro každou postavu)

Nové hratelné postavy

Assassin

Klan vražedkyň byl založen jako tajná frakce anti-mágů, aby byla zajištěna bezpečnost v případě zneužití veliké moci východních kouzelníků ve prospěch zla. Za normálních okolností smrtelníci nemají o jejich praktikách ani tušení. Jejich schopnosti jsou založené především na bojových uměních, pastech a mentálních disciplínách. Magii využívají jen zřídka. Specialitou assassinek je používání kopů nebo drápů, které jsou speciálními zápěstními zbraněmi, s nimiž útočí s nesmírnou dravostí a rychlostí. Jejich síla není ani tak v zuřivosti, jako spíše v rychlosti a vychytralosti.

Druid

Druid je velmi flexibilní povolání. Díky přeměnám dokáže bojovat jako medvěd, nebo jako vlkodlak. Také dokáže používat magii země, avšak jeho kouzla se nemohou rovnat s čarodějkou. Umí si rovněž, stejně jako nekromancer vyvolat armádu duchů zvířat, které ho doprovázejí a bojují za něj.

Nové postavy zla (Démoni)

Baal

Baal je prostřední bratr ze tří prvotních zlotvorů. Je znám také jako Pán Zkázy. Před dávnou dobou byl stejně jako Mephisto a Diablo vyhnán Nižšími zly z Pekel. Na zemi šířil svou moc do východních pouští u města Lut Gholein, kde ho však dostihli horadrimští mágové, v čele s arcimágem Tal Rashou. Střetli se v Údolí mágů, kde Pán Zkázy čekal na své pronásledovatele a sbíral moc k velké bitvě. Podle zápisků Jehreda Caina jako první zaútočil Baal a pozabíjel mnoho horadrimů. Baal bojoval s nelidskou zuřivostí, ale pevná víra Tal Rashy nakonec zlomila jeho moc a Baala srazil na kolena. To však nestačilo, neboť se Baalova duše mohla vtělit jinam a být ještě mocnější. Archanděl Tyrael mu proto dal k uvěznění démona duševín, ale Baalovi se povedlo kámen v bitvě rozbít na mnoho úlomků, jež sice byly i tak mocné, ale nedokázaly již udržet podstatu samotné Zkázy.

Tal Rashovi došlo, že již existuje jediná možnost, jak Baala uvěznit: do největšího úlomku a ten poté vrazit do vlastního těla, které démona udrží navěky. Horadrimové na to nejprve nechtěli přistoupit, ale po naléhání archanděla Tyraela vystavěli v údolí mágů sedm hrobek a do jedné z nich umístili obří kámen s vyrytými mocnými runami, které ještě více posílily kámen duše. Zde pohřbili Tal Rashu s Baalem zaživa. Baal postupně ovládl Tal Rashovo tělo, ale nebyl schopen dostat se ze svého vězení, zapečetěného Tyraelem. V temnotě čeká spoutaný na runový kámen dodnes, aby přišel někdo s mocí vysvobodit ho.

Související články

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

ESRB 2013 Mature.svg
Symbol for ESRB rating category "Mature".
PEGI 16.svg
PEGI-Logo für ab 16 Jahren freigebene Spiele