Divoké pivo

Divoké pivo
Země původuČeskoČesko Česko
Délka90 min
Žánrkomedie
RežieMilan Muchna
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleMarkéta Hrubešová
Bronislav Poloczek
Lubomír Kostelka
Jiří Lábus
Vítězslav Jandák
Výroba a distribuce
Premiéra1995
Divoké pivo na FPČSFDKinoboxuFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Divoké pivo je česká filmová komedie z roku 1995 režírovaná Milanem Muchnou. Komedie pojednává o privatizaci českého pivovaru. Film obdržel cenu Plyšový lev 1995 za nejhorší snímek roku.

Film se natáčel v jihočeské Třeboni[1].

Na filmu výtvarně spolupracoval kreslíř, karikaturista, ilustrátor a humorista Jiří Winter - Neprakta[2].

Děj

V malém jihočeském městě je připravována privatizace malého pivovaru. O pivovar usiluje mafie, která za vítězství ve výběrovém řízení slíbí starostovi uskutečnit ples v opeře. Z minulosti se vypraví zabránit podvodu Dobromila, která očaruje pivo. Po jeho napití se každý mluví jenom pravdu. Evelína, která pomáhá mafii a je k nerozeznání podobná Dobromile, je potrestána.

Obsazení

Odkazy

Reference

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“