Dvaasedmdesát jmen české historie

Dvaasedmdesát jmen české historie
Žánrdokumentární historický pořad
Země původuČeskoČesko Česko
Jazykčeština
Počet dílů72
Obvyklá délka12 minut
Produkce a štáb
ProducentCentrum vzdělávacích pořadů ČT
LokaceNárodní muzeum
Produkční
společnost
Česká televize
Premiérové vysílání
StaniceČT1
Formát obrazuPAL
Vysíláno22. dubna 2008 30. dubna 2010
Dvaasedmdesát jmen české historie na ČSFD, SZ
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dvaasedmdesát jmen české historie je cyklus portrétů připravený Českou televizídvaasedmdesáti významných osobnostech, jejichž jména jsou napsána pod okny Národního muzea v Praze (zajímavé je, že jde pouze o muže, a to nejen Čechy, ale např. proslulé vědce či vládce působící v Českých zemích a na dnešním území Slovenska). Jednotlivé osobnosti jsou představeny ve třinácti minutách pomocí dobových obrazů, citátů a vyprávění historika Petra Charváta.

Odkazy

Literatura

  • Maxmilián Petřík: 72 jmen české historie; Praha : Česká televize a Albatros Media, 2010, ISBN 978-80-7404-050-4 a ISBN 978-80-7448-005-8

Související články

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“