Konečné pořadí
VítězPolsko Michał Kwiatkowski (POL)
DruhýSlovensko Peter Sagan (SVK)
TřetíSpojené království Ian Stannard (GBR)

59. ročník jednodenního cyklistického závodu E3 Harelbeke (oficiálně Record Bank E3 Harelbeke) se konal 25. března 2016 v Belgii. Závod dlouhý 206,4 km vyhrál Polák Michał Kwiatkowski z týmu Team Sky. Na druhém a třetím místě se umístili Belgičané Philippe Gilbert (Quick-Step Floors) a Brit Ian Stannard (Team Sky).[1]

Týmy

Závodu se zúčastnilo celkem 25 týmů, včetně 18 UCI WorldTeamů a 7 UCI Professional Continental týmů. Každý tým přijel s osmi jezdci kromě týmů Orica–GreenEDGE a Team Dimension Data se sedmi jezdci. Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) odstoupil před závodem kvůli nemoci, na start se tedy celkem postavilo 197 jezdců. Do cíle v Harelbeke dojelo 105 jezdců.[1]