Everytime

Everytime
Singl od Britney Spears
Z albaIn the Zone
VydánoUSA 10. květen 2004
Česko 22. květen 2004
Nahráno2003
FormátCD, Digitální stahování
ŽánrPop
Délka3:53
VydavatelstvíJive Records
ProducentGuy Sigsworth
AutorBritney Spears, Annette Stamatelatos
CertifikaceZlato
Singly Britney Spears chronologicky
Toxic
(2004)
Everytime
(2004)
Outrageous
(2004)

Everytime (Kdykoli) je píseň, kterou napsala a vydala americká zpěvačka Britney Spears. Singl se objevil na jejím albu nazvaném In the Zone.

Videoklip

Režisér David LaChapelle natočil k této písni velmi kontroverzní videoklip. V původní dosud nezveřejněné verzi se měla Britney Spears předávkovat prášky, zapít je alkoholem a následkem předávkování zemřít. Ale protesty fanoušků a veřejnosti ho donutily natočit druhou snesitelnější verzi. I přesto existují dvě veze, ta americká je oproti celosvětové chudší o některé záběry a je v ní méně krve.

Klip začíná příjezdem Britney a jejího přítele (kterého hraje Stephen Dorff) do hotelu v Las Vegas. Zde je pronásledují reportéři. Jeden zpravodaj Britney zraní, ale nikdo si toho nevšimne. V hotelu se pak mezi párem strhne hádka a přítel Britney hodí vázu s květinami na zem, Britney se naštve a zmizí v koupelně. Zatímco se koupe ve vaně zjistí, že je na hlavě zraněná, ztratí vědomí a ponoří se do vany. Po chvíli Britney nalézá ve vaně její přítel, ale ta už prožívá jakousi reinkarnaci a její duch prochází nemocnicí, kde se jí snaží lékaři marně zachránit. Když nahlédne do pokoje, kde se narodilo miminko Britney umírá.

V úplném závěru klipu se Britney probudí ve vaně a usmívá se. Tento konec má symbolizovat vzácnost života.

Hitparádové úspěchy

Everytime se umístila v USA na patnáctém místě. Celosvětově se stejně jako písni Toxic velmi dařilo. Téměř ve všech zemích se probojovala do Top 10.

Umístění ve světě

HitparádaUmístění
USA Billboard Hot 10015
Argentina1
Austrálie1
Rakousko4
Belgie4
Brazílie16
Kanada2
Chile2
Čína1
Dánsko5
Nizozemsko3
Evropa2
Finsko18
Francie2
Německo2
Řecko16
Indie1
Indonésie1
Lotyšsko12
Mexiko1
Irsko1
Norsko3
Peru2
Portugalsko2
Filipíny1
Rusko1
Švédsko3
Švýcarsko6
Velká Británie1
Ukrajina32
Svět1

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Everytime na anglické Wikipedii.

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“