Fakjů pane učiteli 2

Fakjů pane učiteli 2
Wholetrain Fack ju Göhte Bahnbetriebswerk Augsburg.jpg
Základní informace
Původní názevFack ju Göhte 2
Země původuNěmeckoNěmecko Německo
Jazykněmčina
Délka115 minut
Žánrfilmová komedie
Scénář a režieBora Dagtekin
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleElyas M’Barek
Karoline Herfurth
Max von der Groeben
Jella Haase
ProdukceLena Schömann
HudbaBeckmann, Djorkaeff, Beatzarre, Nico Wellenbrink
KameraAndreas Berger
StřihCharles Ladmiral
Výroba a distribuce
PremiéraNěmecko 10. září 2015
Česko 29. října 2015
DistribuceConstantin Film
Předchozí a následující díl
Fakjů pane učiteli
(2013)
Fakjů pane učiteli 3
(2017)
Fakjů pane učiteli 2 na ČSFD
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Fakjů pane učiteli 2 je německá komedie z roku 2015 režiséra Bory Dagtekina. Jedná se o pokračování filmu Fakjů pane učiteli z roku 2013. V hlavních rolích hrají Elyas M’Barek, Jella Haase a Karoline Herfurth.

Obsah filmu

Bývalý bankovní lupič Zeki Müller pochybuje o své způsobilosti a přemýšlí, zda nadále může vykonávat práci učitele na Goetheho gymnáziu. Jeho přítelkyně Elisabeth „Lisi“ Schnabelstedtová ho v rámci o zlepšení jeho psychického stavu nutí k akupunktuře. Zeki se dozví, že zemřel jeho bývalý komplic z bankovní loupeže a že mu zanechal diamanty v hodnotě desítek tisíc eur. Zeki chce jako učitel skončit co nejdřív, diamanty najde a schová je do plyšových hraček, ty však zanedlouho hodí Lisi do kontejneru u Schillerova gymnázia. Zeki se na školu vydává a ukáže se, že plyšové hračky z kontejneru jsou na cestě do partnerské školy Schillerova gymnázia v Thajsku.

Ředitelka Gersterová chce konkurovat Schillerovu gymnáziu, a proto také vyšle třídu do Thajska. Zeki se hlásí, ale má před sebou problém, jelikož cestovat mohou pouze učitelé a studenti, kteří jsou členy kroužku ochrany životního prostředí. Studenti proto vymění uklidňující prášky za psychedelické u učitelky Leimbach-Knorrové, načež je opět přemístěna do psychiatrické léčebny. Na letišti je Lisi v kabelce nalezen umělý ruční granát, který ji tam potají dali studenti jako žert. Lisi je zadržena policií a nemůže se skupinou do Thajska odletět. Zeki v letadle kvůli turbulencím spolyká velké množství prášků a upadne do hlubokého spánku. Probudí se až v Bangkoku a v šoku zjistí, že se studenti velmi bujaře baví v klubu. Druhý den skupina přijede do thajského města Ban Nam, které je sídlem partnerské školy. V noci se Zekiho skupina vydává do starého vojenského areálu, kde jsou uloženy plyšové hračky. Meike hračku, ve které jsou tajně umístěny diamanty, najde a schová si ji, protože se jedná o školního maskota. Druhý den jdou obě školní skupiny na prohlídku chrámu, kde Zeki uvidí, že jeden ze studentů Schillerova gymnázia maskota ukradne, čímž se rozpoutá rvačka mezi Zekim a Haukem Wölkim, učitelem ze Schillerova gymnázia.

Zekiho studenti chytnou podezření, maskota získají zpět a pak Zekiho konfrontují s nalezenými diamanty a s tím, že je chtěl nechat na holičkách, ačkoliv jim slíbil, že je dovede až na konec studia. Diamanty mu proto vyhodí do moře. Zeki odejde a dlouho se nevrací, a tak se ho studenti v čele se Chantal a Dangerem vydají hledat a nakonec ho zachrání od utonutí. Studenti se později Zekimu omluví a slíbí, že mu diamanty vyloví, ale nedaří se jim to. V tu chvíli na ně opětovně zaútočí maskované děti a ukáže se, že to jsou sirotci z tsunami, které se odehrálo před deseti lety. Zekimu se je podaří přesvědčit, aby útoku nechali a pomohli jim s lovením diamantů. Zeki se po návratu do starého vojenského prostoru dozví, že Schillerovo gymnázium nemá žádné sponzory a pěstuje v továrně marihuanu. Učitel Hauke Wölki je iniciátor, který využívá sirotky jako levnou pracovní sílu pracující na plantáži. Zeki polije rostliny benzínem a zapálí, zachrání Haukeho od ohně a později nafotí jeho kompromitující fotky, pro případ, že by je chtěl vydírat. Zeki diamanty použije nakonec pro výstavbu sirotčince. Ředitelka Gerstenová do přijíždí do Thajska a jmenuje Zekiho výhercem reklamní kampaně GGS, což Zeki přijímá pod podmínkou, že výherkyní bude i Lisi. Na závěrečné oslavě si každý musí něco přát. Chantal si přeje, aby Zeki s nimi zůstal, což se jí také splní.

Hrají

Elyas M’BarekZeki Müller
Karoline HerfurthElisabeth „Lisi“ Schnabelstedtová
Jella HaaseChantal Ackermannová
Max von der GroebenDaniel „Danger“ Becker
Katja Riemannředitelka Gudrun Gersterová
Volker BruchHauke Wölki
Lucas ReiberEtienne
Gizem EmreZeynep
Aram AramiBurak
Johannes NussbaumCedric, vůdce sirotků po tsunami
Anna Lena KlenkeLaura Schnabelstedtová
Runa GreinerMeike
Jana PallaskeCharlie
Alwara HöfelsCaro Meyerová
Uschi GlasováIngrid Leimbachová-Knorrová
Bernd Stegemannpan Gundlach
Farid BangPaco
Patrick G. Bollmajitel lodi
Enissa Amaniletuška

Výroba

V prosinci 2013 producent Martin Moszkowicz oznámil výrobu druhého dílu. Moszkowicz také potvrdil návrat herce Elyas M’Bareka a hereček Karoline Herfurth a Katji Riemann. Nakonec se většina herců z prvního dílu objevila i v pokračování. Ve třídě 10.B a v učitelském sboru došlo k mírným změnám.

Natáčení začalo 22. února a skončilo 10. května 2015. Scény z Goethovy střední školy se opět natáčely v budově gymnázia Lise Meitnerové. Führerbau v Mnichově, kde se nachází filmová a hudební akademie, svými prostory posloužil do filmu jako interiér Schillerova gymnázia. Některé scény byly natočeny na thajských plážích a též v Bangkoku.

Financování

Film byl financován částkou 1 240 180 euro z německého spolkového filmového fondu. Němečtí daňoví poplatníci tuto podporu kritizovali, protože podle názoru jejich předsedy Reinera Holznagela „není možný fakt, že po úspěšném prvním dílu musí být i jeho nástupce dotován daňovými poplatníky.“

Soundtrack

  1. „Wild & Free“ – Lena Meyer-Landrut
  2. „Fack ju Göhte 2 Beat“ – Djorkaeff, Beatzarre
  3. „Rule the World“ – Walk off the Earth
  4. „Famous“ – Charli XCX
  5. „It’s Gonna Be Alright“ – Djorkaeff, Beatzarre feat. Nico Santos
  6. „Bills“ – Lunchmoney Lewis
  7. „Pausenhof Beat“ – Djorkaeff, Beatzarre
  8. „Wrapped Up“ – Olly Murs
  9. „Call Me Maybe“ – Carly Rae Jepsenová
  10. „Diamanten Beat“ – Djorkaeff, Beatzarre
  11. „Get It Up“ – Nitro
  12. „Wilding Out“ – Nitro
  13. „Talk Dirty“ – Jason Derulo
  14. „Sicherheitskontrolle Beat“ – B-Case
  15. „Mcdive Beat“ – Djorkaeff, Beatzarre
  16. „Here Comes the Sun“ – Djorkaeff, Beatzarre feat. Nico Santos
  17. „Laserbeam“ – Flipsyde
  18. „Counting Stars“ – OneRepublic
  19. „Kannst du mich verstehen Beat“ – Djorkaeff, Beatzarre
  20. „Uschi auf LSD Beat“ – Djorkaeff, Beatzarre
  21. „Changing“ – Sigma
  22. „Don’t Give Up on Us“ – Devy Janieck

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Fack ju Göhte 2 na německé Wikipedii.

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Wholetrain Fack ju Göhte Bahnbetriebswerk Augsburg.jpg
Autor: User:LGB-ler, Licence: CC BY-SA 4.0
Wholetrain (Graffiti) aus dem Film „Fack ju Göhte“ im Bahnbetriebswerk Augsburg