Florian Wanner

Florian Wanner
Narození2. února 1978 (47 let)
Wolfratshausen
Povoláníjudista
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.
Přehled medailí
Mistrovství světa v judu
zlatoMS 2003polostřední váha
Mistrovství Evropy v judu
bronzME 2003polostřední váha

Florian Wanner, (* 2. února 1978 Wolfratshausen, Západní Německo) je bývalý reprezentant Německa v judu.

Sportovní kariéra

Německo mělo na konci 20. století dva velmi kvalitní, mladé zápasníky judo v kategorii polostředních vah. Vedla Wannera jím byl o rok starší Stefn Friš. Ještě v roce 1999 upřednostnili reprezentační trenéři Friše, ale Wanner je později přesvědčil svými výbornými výkony ve světovém poháru. V roce 2000 si zajistil kvalifikaci na olympijské hry v Sydney. V prvním kole se utkal se silným soupeřem, Rakušanem Rajtrem. Po vyrovnaném boji ho porazil na juko. Ve druhém kole se utkal s favoritem na zlato, Jihokorejcem Čoem. Ten prolomil jeho obranu po dvou minutách a vyhrál na ippon technikou ko-soto-gari. V opravách potom podlehl na ippon Estonci Budolinovi.

V roce 2003 zaznamenal svůj nejlepší výsledek. Na mistrovství světa v Osace, v semifinále proti Japonci Akijamovi zvrátil zápas 6s před koncem (o-soto-gari) a ve finále porazil Švýcara Ašwandna po minutě boje na ippon. Zlatou medailí si zajistil kvalifikaci na olympijské hry.

V roce 2004 na olympijských hrách v Athénách patřil k favoritům na zlatou medaili. Postoupil až do čtvrtfinále, kde narazil na mladého a po úspěchu hladového Ukrajince Honťuka. Svým typickým opatrným způsobem si ho nepouštěl k tělu a čekal na Honťukovu chybu. Tomu se však podařilo v zápase skórovat na juko. V poslední minutě zápasu Němec riskoval a Ukrajinec ho poslal zvědačkou na zem (druhé juko) a do držení (osaekomi-waza). V opravách podlehl Ázerbájdžánci Ezizovi na ippon-wazari. Obsadil 7. místo.

Po olympijském turnaji překvapivě ukončil v 27 letech reprezentační kariéru. Judo se věnoval dál na klubové úrovni. Především potom úspěšně dokončil ekonomická studia na vysoké škole.

Výsledky

Turnaj19971998199920002001200220032004
Olympijské hry---úč.---7.
Mistrovství světadns-dns-úč.-1.-
Mistrovství Evropydnsdnsdnsdnsdns7.3.dns
ME juniorů1.-------

Reference


Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of Russia.svg
Old flag of Russia from the Tsarist era. This variant is still used today.
Flag of Georgia (Pantone).svg
Georgian flag in Pantone MS.
Flag of Iran.svg
Flag of Iran. The tricolor flag was introduced in 1906, but after the Islamic Revolution of 1979 the Arabic words 'Allahu akbar' ('God is great'), written in the Kufic script of the Qur'an and repeated 22 times, were added to the red and green strips where they border the white central strip and in the middle is the emblem of Iran (which is a stylized Persian alphabet of the Arabic word Allah ("God")).
The official ISIRI standard (translation at FotW) gives two slightly different methods of construction for the flag: a compass-and-straightedge construction used for File:Flag of Iran (official).svg, and a "simplified" construction sheet with rational numbers used for this file.
Flag of Belgium.svg

Belgická vlajka

This is the national flag of Belgium, according to the Official Guide to Belgian Protocol. It has a 13:15 aspect ratio, though it is rarely seen in this ratio.

Its colours are defined as Pantone black, Pantone yellow 115, and Pantone red 032; also given as CMYK 0,0,0,100; 0,8.5,79,0; and 0,94,87,0.