František Illek

František Illek
Narození14. září 1904
Kout na Šumavě
Rakousko-UherskoRakousko-Uhersko Rakousko-Uhersko
Úmrtí17. června 1969 (ve věku 64 let)
Praha
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Místo pohřbeníOlšanské hřbitovy
Povolánífotograf
Nuvola apps bookcase.svg Seznam děl v databázi Národní knihovny
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

František Illek (14. září 1904 Kout na Šumavě17. června 1969 Praha) byl český fotograf, jenž byl zaměřen zejména na magazínovou reportáž, fotografování sportu, módy nebo reklamy.

Život

Na začátku své kariéry působil v agentuře Centropress, od roku 1927 byl vedoucím jeho fotoateliéru. Od roku 1931 spoluvlastnil s Alexandrem Paulem a Pavlem Altschulem agenturu Press Photo Service (později Illek a Paul). PPS patřil ve 30. a 40. letech 20. století k nejvýznamnějším českým studiím, které do značné míry udávalo tón v užité a reklamní fotografii a ve snímcích památek.

Související články

Odkazy

Literatura

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flags of Austria-Hungary.png
Autor: Dragovit (of the collage), Licence: CC BY-SA 4.0
Both national flags of Austria-Hungary, the collage of flags of the Cisleithania (Habsburg Monarchy) and the Transleithania (Kingdom of Hungary)
Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Icon - upload photo 2.svg
Icon of a sunset photograph