SoutěžNational Hockey League (Severovýchodní divize)
Klubové barvynámořnická modř, zelená, stříbrná a bílá
Stadion
NázevHartford Civic Center, Hartford
Kapacita14 750

Hartford Whalers byl profesionální americký klub ledního hokeje, který sídlil v Hartfordu ve státě Connecticut. V letech 1979–1997 působil v profesionální soutěži National Hockey League. Whalers hráli ve své poslední sezóně v Severovýchodní divizi v rámci Východní konference. Své domácí zápasy odehrával v hale Hartford Civic Center s kapacitou 14 750 diváků. Klubové barvy byly námořnická modř, zelená, stříbrná a bílá.

V letech 19721979 pod názvem New England Whalers účastníkem World Hockey Association (WHA), od roku 1979 pak v NHL. V roce 1997 se tým stěhuje do Raleigh v Severní Karolíně, kde vznikl nový klub Carolina Hurricanes. Klub za svoji historii vystřídal pět stadionů: Boston Arena, Boston Garden, The Big E Coliseum, Springfield Civic Center a Hartford Civic Center.

Zdroj: [1]

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, VP - výhry v prodloužení, R - remízy, P - porážky, PP - porážky v prodloužení, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, +/- - rozdíl skóre, B - body, KPW - Konference Prince z Walesu, CK - Campbellova konference, ZK - Západní konference, VK - Východní konference, fialové podbarvení - reorganizace, změna skupiny či soutěže