Hasičské muzeum (Ostrava)

Hasičské muzeum
Údaje o muzeu
StátČeskoČesko Česko
Zeměpisné souřadnice
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hasičské muzeum města Ostravy sídlí v Ostravě-Přívoze na Zákrejsově ulici. Otevřeno bylo 9. května 2005. Budova, ve které je situováno, byla postavena v roce 1905. Do roku 1919 se o ni dělil německý dobrovolný sbor hasičů a Přívozská spořitelna. Po tomto roce využíval celou budovu nově založený český sbor dobrovolných hasičů. Ten byl zrušen roku 1980. Poté zde sídlila Městská inspekce požární ochrany v Ostravě, které objekt sloužil především jako školicí středisko.

Rekonstrukce a dostavba současného Hasičského muzea proběhla v létech 20032004. Investorem akce bylo statutární město Ostrava. Expozice je rozdělena do šesti tematických částí:

  • Dýchací technika
  • Modelové situace
  • Ukázka spolupráce IZS při dopravní nehodě
  • Videoprojekce
  • Vývoj hasičství
  • Vývoj hasicí techniky

Externí odkazy


Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“