Wisla Krakov
Postup do evrop. pohárůGórnik Zabrze, Legia Varšava
Lech Poznań
1983/841985/86

Ekstraklasa 1984/85 byla nejvyšší polskou fotbalovou soutěží. Vítězem se stal a do Poháru mistrů evropských zemí se kvalifikoval tým Górnik Zabrze. Do Poháru UEFA se kvalifikovaly týmy Legia Varšava a Lech Poznań. Účast v Poháru vítězů pohárů si zajistil vítěz poháru Widzew Łódź.

Soutěže se zúčastnilo celkem 16 celků, soutěž se hrála způsobem každý s každým doma-venku (celkem tedy 30 kol) systémem podzim-jaro. Při shodném počtu bodů rozhodovaly o pořadí vzájemné zápasy. Sestoupily poslední 2 týmy Radomiak Radom a Wisla Krakov. Zápas Wisla Krakov-Górnik Zabrze byl přerušen ve 32 minutě pro mlhu a byl opakován, někteří fotbalisté tedy mají odehráno 31 zápasů.