Indonéská rallye 1996

Indonéská rallye 1996 (Oficiálně 21. Bank Utama Rally Indonesia 1996) byla třetí soutěží mistrovství světa v rallye 1996. Jela se ve dnech 10. a 12. května. Jednalo se tehdy o první soutěž mistrovství světa v Asii. Délka soutěže byla 461 km rozdělených do 27 rychlostních zkoušek. v sezoně 96 se mistrovství světa účastnily jen tři tovární týmy - Ford M-Sport, Subaru Prodrive a Mitsubishi Ralliart.

Odpočátku vedl Colin McRae na voze Subaru Impreza WRC a Tommi Mäkine s vozem Mitsubishi Lancer EVO VI: Druhý jezdec Mitsubishi Richard Burns havaroval a musel odstoupit. Kvůli havárii na mostě musel odstoupit i Kenneth Ericsson se Subaru. Na stejném místě měl problémy i Mäkinen a Carlos Sainz, ale oba mohli pokračovat v závodu. Sainz ztratil tři minuty, ale po odstoupení Dandy Rukmana kvůli technickým potížím a vyloučení Gwyndafa Evanse za nelegální tankování. Vedl McRae před Mäkinenem. Třetí byl Juha Kankkunen s vozem Toyota Celica GT-Four. Čtvrtý Sainz a pátý Liatti. Na začátku druhé etapy odstoupil Mäkinen kvůli poškozenému chladiči. McRae tak byl ve vedení s velkým náskokem. O druhou pozici začali bojovat Sainz, Kankkunen a Liatti. Jezdeckou chybou ztratil Liatti a propadl se na čtvrtou pozici. Sainz byl třetí a Kankkunen druhý. Pátý byl Joshio Fujimoto s další celicou. McRae ale havaroval a musel odstoupit. Havaroval i Kankkunen, který se propadl z prvního na třetí místo. Vítězství tak nakonec slavil Sainz a po dvou letech to bylo první vítězství pro tým Ford. Jeho prvenství ale nebylo jistě, protože údajně využil nepovolený servis. Nakonec byl tým potrestán finanční pokutou. Druhý skončil Liatti a třetí Kankkunen