Jacques Blondeau

Jacques Blondeau
Narození9. května 1655
Antverpy
Úmrtí1698 (ve věku 42–43 let)
Řím
Povolánítiskař
Oceněnírytíř Řádu svatého Ludvíka
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Nuvola apps bookcase.svg Seznam děl v databázi Národní knihovny
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Jacques Blondeau také znám jako Jacomo Blondel, Jacques Blondeau, Jacques Blondel, Jean Jacques Blondeau, Jacques Blondel a v uměleckém spolku Bentvueghels pod přezdívkou Weyman (9. května 1655, Řím – 1698) byl římský barokní rytec, který po vyučení v Antverpách strávil většinu své kariéry v Itálii.

Život

Byl žákem antverpského rytce Frederika Bouttatse mladšího. Strávil nějaký čas v Paříži. V roce 1675 odcestoval do Říma, kde žil a pracoval po zbytek svého života.

Stal se členem skupiny Bentvueghels, sdružení hlavně holandských a vlámských umělců pracujících v Římě. Jeho přezdívka v Bentvueghels byla Weyman, v angličtině Meadow man. Blondeau byl velmi aktivní člen sdružení a jeho jméno se objevuje dvakrát v historii Bentvueghels. Napsal své jméno červenou křídou do jednoho z výklenků římského kostela Santa Costanza, kde se členové spolku Bentvueghels shromažďovali: jacobus Blondeau / alias de weymyn. Jeho jméno se také objevuje na seznamu členů Bentvueghels, kteří byli přítomni při inauguraci nových členů: Abrahama Genoelse II., Françoise Moensa a Pietera Verbrugghena II. Tato inaugurace je také zmíněna v díle životopisce Arnolda Houbrakena.

Práce

Vytvořil několik portrétních rytin, včetně portrétu papeže Urbana VIII. a několika kardinálů v Římě. Strávil nějaký čas ve Florencii, kde údajně vytvořil několik rytin společně s Abrahamem Bloemaertem a Françoisem Spierrem podle fresek Pietra da Cortony ve florentském paláci Palazzo Pitti.

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Jacques Blondeau na anglické Wikipedii.

Externí odkazy