Kicker

Kicker
Základní informace
Datum založení1920
Jazykněmčina
Periodicitadvakrát do týdne
Země původuNěmeckoNěmecko Německo
Sídlo redakceNorimberk, Německo
Náklad177 888
Klíčové osoby
VydavatelOlympia-Verlag GmbH
ŠéfredaktorRainer Holzschuh
EditorRainer Holzschuh
Odkazy
WebOficiální stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Sídlo redakce v Norimberku

Kicker (kicker, doslova „kopáč“, je zastaralé označení fotbalisty), celým názvem Kicker-Sportmagazin, je německý sportovní časopis. Vychází dvakrát týdně, v pondělí a čtvrtek (pokud nepřipadnou na den pracovního klidu). Pondělní vydání má 80 až 96 stran, čtvrteční 48 stran. Náklad pondělního Kickeru je 177 888 kusů, čtvrtečního 152 653 (rok 2015).[1] Každoročně vychází také Almanach Kickeru. Časopis má internetové stránky Kicker.de, které zaznamenají 110 milionů návštěv měsíčně.[2] V osmdesátých letech vycházela měsíčně příloha Jugendkicker, zaměřená na mládežnický fotbal.

Časopis založil roku 1920 v Kostnici Walther Bensemann, který stál rovněž u zrodu Německého fotbalového svazu. Od roku 1926 sídlí hlavní redakce v Norimberku, má také regionální pobočky v Berlíně, Offenbachu, Peine a Kolíně nad Rýnem. Za 2. světové války přestal vycházet, obnoven byl roku 1951. V roce 1968 se stal součástí koncernu Olympia-Verlag, který jej sloučil s příbuzným titulem Sportmagazin. Kicker je zakládajícím členem mezinárodního sdružení European Sports Media.

Obsahově se Kicker zaměřuje na fotbal, především na německou Bundesligu, poskytuje však výsledkový servis i z jiných sportů (Formule 1, lední hokej, basketbal). Od roku 1968 časopis uděluje každoročně cenu Torjägerkanone v podobě miniatury děla, určenou nejlepšímu střelci Bundesligy.[3]

Nejlepší fotbalové kluby 20. století

V 1998, časopis zveřejnil vlastní žebříček nejlepších fotbalových klubů 20. století. Žebříček vycházel z hlasování expertů (např. Giovanniho Trapattoniho, Johana Cruijffa či Uda Latteka) — každý z nich mohl vybrat 5 klubů, které považoval za nejlepší.[4]

MístoKlub
1Španělsko Real Madrid
2Nizozemsko Ajax Amsterdam
3Itálie AC Milan
4Německo Bayern Mnichov
5Španělsko FC Barcelona
6Anglie Manchester United
7Portugalsko Benfica Lisabon
8Ukrajina Dynamo Kyjev
9Itálie Juventus
10Itálie Inter Milan

Reference

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of Portugal (alternate).svg
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910).
Der Kicker Erstausgabe.jpg
Titelblatt des ersten „Kicker
Hauptsitz der Redaktion des “Kicker” Sportmagazins in Nürnberg mit der Kicker-Statue vor dem Haupteingang.JPG
Autor: Kunstfreund1970, Licence: CC BY-SA 3.0
The head office of the “Kicker” sports magazine in Nuremberg with the Kicker statue in front of the main entrance
Kicker-Logo 2018.svg
Kicker, German sports magazine: the logo of kicker in use since may 2018