Kostel svatého Michaela archanděla (Špičák)

Kostel sv. Michaela archanděla
Chybí zde svobodný obrázek
Místo
StátČeskoČesko Česko
Souřadnice
Základní informace
CírkevŘímskokatolická
DiecézePlzeňská
ZasvěceníMichael archanděl
Architektonický popis
ArchitektJakub Tejkl
Výstavba2012
Specifikace
Stavební materiálbeton, kámen, železo
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Poutní kostel svatého Michaela archanděla měl vyrůst na Špičáku v západní části vojenského újezdu Hradiště v Doupovských horách. Základní kámen budoucího římskokatolického kostela požehnal 26. srpna 2012 pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka za účasti ministra obrany Alexandra Vondry.[1] Kostel sv. Michaela archanděla, který je patronem vojáků, výsadkářů a bezpečnostních sil, má sloužit jako cíl církevních poutí a také k vojenským ekumenickým mším.[1] Základní kámen pochází ze zdiva kostela Nanebevzetí Panny Marie, který stál na horním konci náměstí zaniklého města Doupov.[1]

Iniciátorem projektu na obnovení duchovního místa je „Spolek pro stavbu poutního kostela v Doupovských horách“, který vznikl v roce 2011. Poslední zprávy o projektu se však datují k roku 2014[2] a není jasné, zda projekt pokračuje.

Odkazy

Reference

  1. a b c V Doupovských horách vzniká nový poutní kostel, Tisk. středisko České biskupské konference, 27. 8. 2012
  2. o. s. SPOLEK PRO STAVBU POUTNÍHO KOSTELA V DOUPOVSKÝCH HORÁCH : Aktuálně [online]. [cit. 2020-03-08]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2020-08-07. 

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

No building photo cs2.svg
Autor: , Licence: CC BY-SA 3.0
Náhrada chybějícího obrázku stavby v češtině
Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“