Krátká (Moravskoslezské Beskydy)

Krátká
Vrchol767 m n. m.
Prominence45 m
Izolace600 m → Dlouhá
Poloha
SvětadílEvropa
StátČeskoČesko Česko
PohoříMoravskoslezské Beskydy / Radhošťská hornatina / Hodslavický Javorník
Souřadnice
Krátká
Krátká
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Krátká je vrchol v Moravskoslezských Beskydech dosahující nadmořské výšky 767 metrů. Nachází se jižně od obce Veřovice a je součástí chráněné krajinné oblasti Beskydy. Vrcholem též prochází hranice oddělující MoravskoslezskýZlínský kraj.

Turistika

Přes vrchol je vedena červená turistická značka a současně též naučná stezka pojmenovaná „Veřovické vrchy“. V sedle západně od vrcholu se navíc nachází rozcestník turistických tras pojmenovaný „Krátká – rozcestník“, kde se vedle obou turistických tras vedoucích přes vrchol setkává ještě žlutá turistická značka vedoucí sem od severozápadu z Mořkova a pokračující jižně do Zubří.

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Relief Map of Czech Republic.png
Autor: derivative work Виктор_В, Licence: CC BY-SA 3.0
Relief map of the Czech Republic
Fire.svg
This is a solid red equilateral triangle, which can symbolize or indicate many things, including the the symbol for fire in the books by Franz Bardon.