Kurz manželské touhy

Kurz manželské touhy
Jiný názevTeorie touhy
Země původuČeskoČesko Česko
Jazykčeština
Délka90 min
Žánrkomedie
ScénářRadek Bajgar
Mirka Zlatníková
RežieRadek Balgar
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleVojtěch Kotek
Lenka Vlasáková
Stanislav Majer
Jiří Bartoška
ProdukcePetr Erben
HudbaJiří Hájek
KameraVáclav Tlapák
StřihJan Mattlach
ZvukRoman Čapek
Výroba a distribuce
Česká premiéraČesko 28. října 2021
Produkční společnostLogline Production
DistribuceCinemart
Česká distribuceCinemart
Přístupnostnevhodný do 12 let
Kurz manželské touhy na FP, ČSFD, FDb, IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kurz manželské touhy je česká komedie z roku 2021 režiséra a scenáristy Radka Bajgara. Bajgar napsal scénář spolu s Mirkou Zlatníkovou. Film vznikal pod pracovním názvem Teorie touhy.[1] Tvůrci film popsali jako „komedii s detektivní zápletkou rozvíjející teorii o vztazích mužů a žen“. Film se natáčel na jaře 2021 v resortu Svatá Kateřina u Počátek na Vysočině.[2] Kurz manželské touhy tematicky navazuje na Bajgarův film Teorie tygra, ale na rozdíl od něj se snaží ukázat cesty, jak v komplikovaném manželství setrvat.[3]

V hlavních rolích se objevili Vojtěch Kotek, Lenka Vlasáková, Jiří Bartoška, Stanislav Majer, Jana Plodková a Radek Holub. Film měl premiéru v českých kinech dne 28. října 2021.[4][5]

O filmu

Film pojednává o pěti manželských párech, které chtějí do svých životů navrátit vášeň a touhu, a proto přijíždějí do luxusního resortu na kurz párového terapeuta. Terapeut zvaný Mazel razí teorii, že za partnerským štěstím stojí zejména maximální blízkost obou partnerů, a praktikuje tzv. metodu pevného objetí.[6]

Obsazení

Vojtěch Kotekterapeut Kamil Mazel
Lenka VlasákováHelena Dudová
Stanislav MajerBedřich Duda, manžel Heleny
Jiří BartoškaMech, majitel resortu
Jana Plodkovákomisařka Šmídová
Radek Holubkomisař Vrabec
Ivana UhlířováPatrika Menšíková
Šárka VaculíkováMgr. Lucie Benešová
Ondřej BauerIgor Beneš
Josef PolášekJan Průša
Eva LeinweberováPetra Průšová
Petra NesvačilováAlice Zounarová
Vasil FridrichJiří Zounar
Lucia SiposováDagmar Novotná
Lukáš LatinákTibor Novotný
Ondřej NosálekKarel, milenec Dagmar
Jana KotrbatáMonika
Anita KrausováMUDr. Marie Jíránková
Štěpánka Fingerhutováservírka Ilona

Odkazy

Reference

  1. SPÁČILOVÁ, Mirka. Hlavně se pevně obejmout. Z Teorie tygra přešel Bartoška k Teorii touhy. iDNES.cz [online]. Mafra a.s., 2021-03-12 [cit. 2021-09-22]. Dostupné online. 
  2. PODSKALSKÁ, Jana. Teorie touhy. Radek Bajgar točí černou komedii o lásce a toleranci. Deník.cz [online]. Vltava Labe Media, 2021-03-10 [cit. 2021-09-22]. Dostupné online. 
  3. LÉBLOVÁ, Kristýna. Štěstí v lásce nemám, řekla po natáčení Kurzu manželské touhy Leinweberová. Novinky.cz [online]. Borgis a.s., 2021-08-25 [cit. 2021-09-22]. Dostupné online. 
  4. Jak na ideální vztah? Tvůrci Teorie tygra chystají novou komedii Teorie touhy. Lidové noviny [online]. Mafra a.s., 2021-03-10 [cit. 2021-09-22]. Dostupné online. 
  5. DVOŘÁK, Stanislav. Po Teorii tygra Teorie touhy. S Bartoškou, Kotkem a Vlasákovou. Novinky.cz [online]. Borgis a.s., 2021-03-09 [cit. 2021-09-22]. Dostupné online. 
  6. LAUDIN, Radek. Když Kotek pořádá kurz pevného objetí. U Počátek se točila Teorie touhy. iDNES.cz [online]. Mafra a.s., 2021-03-20 [cit. 2021-09-22]. Dostupné online. 

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“