László Réczi

László Réczi
Narození14. července 1947 (77 let)
Kiskunfélegyháza
Povolánízápasník a advokát
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.
Přehled medailí
Olympijské kruhy Zápas na LOH
bronzLOH 1976řecko-římský do 62 kg
Mistrovství světa v zápasu řecko-římském
bronzMS 1973pérová váha
bronzMS 1974pérová váha
bronzMS 1975pérová váha
zlatoMS 1977pérová váha
Mistrovství Evropy v zápasu řecko-římském
bronzME 1977pérová váha

László Réczi (* 14. července 1947 Kiskunfélegyháza, Maďarsko) je bývalý maďarský zápasník, reprezentant v zápase řecko-římském, mistr světa a bronzový medailista z olympijských her a mistrovství Evropy.

V roce 1971 vybojoval první maďarský titul. Ve stejném roce se představil na mezinárodní scéně. Na turnaji Světového poháru v Sofii vybojoval čtvrté místo, když ze šesti utkání ve čtyřech zvítězil. V roce 1972 startoval na olympiádě v Mnichově a po jedné výhře a dvou porážkách byl vyřazen ve třetím kole. V roce 1973 vybojoval na mistrovství světa v Helsinkách čtvrté místo, když nejprve senzačně porazil sovětského reprezentanta Davidjana, následně však prohrál s Polákem Lipieńem. Ve stejném roce slavil první mezinárodní medaili, když vybojoval bronz na Světovém poháru v Teheránu. V roce 1974 na mistrovství Evropy v Madridu vybojoval čtvrté místo, poté na mistrovství světa slavil bronzovou medaili. Následoval bronz z mistrovství světa v Minsku 1975, z olympijských her v Montréalu 1976 a mistrovství Evropy v Burse 1977. Vrcholem jeho kariéry pak bylo mistrovství světa 1977, kde konečně porazil svého letitého soupeře, Poláka Kazimierze Lipieńa a slavil světový titul. V roce 1978 na Světovém poháru v Mexiku odstoupil pro zranění po druhém kole a následně ukončil sportovní kariéru.

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Olympic rings.svg
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here was specified in 2023 guidelines.
Olympic rings without rims.svg
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here was specified in 2023 guidelines.
Flag of Finland.svg
Finská vlajka
Flag of Russia.svg
Old flag of Russia from the Tsarist era. This variant is still used today.
Flag of Iran.svg
Flag of Iran. The tricolor flag was introduced in 1906, but after the Islamic Revolution of 1979 the Arabic words 'Allahu akbar' ('God is great'), written in the Kufic script of the Qur'an and repeated 22 times, were added to the red and green strips where they border the white central strip and in the middle is the emblem of Iran (which is a stylized Persian alphabet of the Arabic word Allah ("God")).
The official ISIRI standard (translation at FotW) gives two slightly different methods of construction for the flag: a compass-and-straightedge construction used for File:Flag of Iran (official).svg, and a "simplified" construction sheet with rational numbers used for this file.
Flag of Georgia (Pantone).svg
Georgian flag in Pantone MS.
Flag of Syria.svg
Při zobrazení tohoto souboru lze snadno přidat orámování