Zlatá medaile2014/2015Chelsea FC
Anglický ligový pohár
Další informace
→ Šipka znamená hostování hráče v daném klubu.

Loïc Rémy (* 2. ledna 1987 Lyon) je bývalý francouzský profesionální fotbalista, který hrával na pozici útočníka. Svou hráčskou kariéru ukončil v létě 2023. Mezi lety 2009 a 2014 odehrál také 31 zápasů ve francouzské reprezentaci, ve kterých vstřelil 7 branek. Je účastníkem Mistrovství světa 2014 v Brazílii.

Klubová kariéra

V seniorském fotbale debutoval v dresu Olympique Lyon.

V létě 2014 přestoupil do Chelsea jako náhrada za Fernanda Torrese. Debutoval 13. září, když v 71. minutě nahradil Diega Costu za stavu 3:1 pro Chelsea. Hned po 9 minutách na hřišti zvýšil náskok blues přesnou střelou k tyči. Chelsea nakonec vyhrála 4:2. Svůj debut v Lize mistrů UEFA si připsal 17. září když v 74. minutě vystřídal Williana. Chelsea nakonec remízovala s FC Schalke 04 1:1. První gól v této soutěži si připsal 21. října ve 13. minutě proti slovinskému NK Maribor. O tři minuty později musel být ale kvůli zranění třísla vystřídán.
3. května 2015 tři kola před koncem sezóny 2014/15 získal s Chelsea ligový titul, v téže sezóně vyhrál i Football League Cup.[2]

30. srpna 2016 odešel z Chelsea na hostování do jiného anglického klubu Crystal Palace FC.[3] V září 2017 přestoupil z Chelsea jako volný hráč do španělského klubu UD Las Palmas.[4]

Reprezentační kariéra

Hrál za mládežnické výběry Francie U20 a U21.

Loïc Rémy debutoval v A-mužstvu Francie 2. 6. 2009 v přátelském utkání v Saint-Étienne proti reprezentaci Nigérie (porážka 0:1).[5][6]

Trenér Didier Deschamps jej vzal na Mistrovství světa 2014 v Brazílii.[7] Francouzi vypadli na šampionátu ve čtvrtfinále s Německem po porážce 0:1.[8]