Lower East Side

Na rohu ulicí Orchard a Rivington
Synagoga Meseritz

Lower East Side je čtvrť v jihovýchodní části Manhattanu v New Yorku. Je zhruba ohraničena Allen Street, E. Houston, Essex Street, Canal Street, Eldridge Street, E. Broadway a Grand Street. Je to tradičně přistěhovalecká, dělnická čtvrť.

Hranice

Lower East Side hraničí na jihu a na západě s čínskou čtvrtí, na severu hraničí s East Village.

Lower East Side jako čtvrť imigrantů

Jako jedna z nejstarších čtvrtí města, má Lower East Side mnoho obyvatel nižších společenských tříd, jsou to většinou imigranti. Žije zde mnoho Poláků, Italů, Ukrajinců a mnoho dalších etnik, ale jednou mělo značné německé obyvatelstvo a bylo známé jako Little Germany.

Lover East Side také bylo dobře známé jako jedno z center židovské kultury.

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

WSTM Team Dustizeff 0087.jpg
Autor:
Wikis Take Manhattan.png This photo was taken by participant/team Team Dustizeff as part of the Commons:Wikis Take Manhattan project on October 4, 2008.
w:cs:Creative Commons
uveďte autorazachovejte licenci
Dílo smíte:
  • šířit – kopírovat, distribuovat a sdělovat veřejnosti
  • upravovat – pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech
Za těchto podmínek:
  • uveďte autora – Máte povinnost uvést autorství, poskytnout odkaz na licenci a uvést, pokud jste provedli změny. Toho můžete docílit jakýmkoli rozumným způsobem, avšak ne způsobem naznačujícím, že by poskytovatel licence schvaloval nebo podporoval vás nebo vaše užití díla.
  • zachovejte licenci – Pokud tento materiál jakkoliv upravíte, přepracujete nebo použijete ve svém díle, musíte své příspěvky šířit pod stejnou nebo slučitelnou licencí jako originál.
, Licence: CC BY-SA 3.0
This photo is of Wikis Take Manhattan goal code F21, Congregation Adas Yisroel Anshe Mezeritz.