MCA Records

MCA Records
MCA Records logo (SVG Type).svg
Mateřská společnostUniversal Music Group
Vznik1962
Zánik2003
Některá data mohou pocházet z datové položky.

MCA Records byla americká nahrávací společnost, vlastněná společností MCA Inc., která později ovládala větší společnost MCA Music Entertainment Group, jejíž částí MCA Records byla.

Historie

MCA vstoupila do nahrávacího průmyslu v roce 1962 zakoupením značky Decca Records se sídlem v New Yorku, včetně Coral Records a Brunswick Records. Protože Americká Decca vlastnila Universal Pictures, MCA získala plné vlastnictví filmového studia Universal Pictures, které se dostalo mezi nejlepší studia v městě. V roce 1966 při MCA vznikla značka Uni Records a v roce 1967 byla koupena značka Kapp Records.

MCA Records mimo USA

Decca Records, vlastněná společností MCA, měla práva ke jménu Decca pouze v Severní Americe. Britská Decca vlastnila práva spojená se jménem Decca ve zbývající většině světa. Obě společnosti Decca, byly během 2. světové války, na základě anti-trustového zákona, přinuceny přerušit vzájemné vazby. Po válce britská Decca formovala americkou pobočku, London Records.

Americká Decca vydávala své nahrávky prostřednictvím značek Brunswick a Coral. V roce 1967 byly značky Brunswick a Coral nahrazeny značkou MCA, která vydávala materiály americké Decca a Kapp mimo území severní Ameriky.

Prvními umělci, kteří se objevili na nové značce MCA, byly převážně britské rockové skupiny: Budgie, Stackridge a Wishbone Ash.

Umělci působící u MCA Records

Související články

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku MCA Records na anglické Wikipedii.

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

MCA Records logo (SVG Type).svg
MCA Records logo (SVG Type)