Mikulovická hora

Mikulovická hora
Mikulovice hill.jpg
Vrchol586 m n. m.
Prominence53 m
Izolace3,6 km → Zadní hora
SeznamyHory Jevišovické pahorkatiny
Poloha
StátČeskoČesko Česko
PohoříČeskomoravská vrchovina / Jevišovická pahorkatina
Souřadnice
Mikulovická hora
Mikulovická hora
PovodíJihlava
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mikulovická hora je pahorek, jehož vrchol dosahuje nadmořské výšky 586 m n. m., ležící v těsném sousedství vesnice Mikuloviceokrese Třebíč. Nejbližším městem je Třebíč. Od jejího jižního okraje v místní části Borovina je vzdálen 4, 6 km jižním směrem.

Pahorek je patrně sopečného původu a na jeho úpatí se dříve v několika lomech těžila žula, konkrétně pak třebíčský syenit. Dnes jsou již lomy opuštěné.

Pod západním návrším vede železniční trať číslo 241, která se zde kříží se silnicí III/36064.

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Relief Map of Czech Republic.png
Autor: derivative work Виктор_В, Licence: CC BY-SA 3.0
Relief map of the Czech Republic
Fire.svg
This is a solid red equilateral triangle, which can symbolize or indicate many things, including the the symbol for fire in the books by Franz Bardon.
Mikulovice hill.jpg
Autor: Ria, Licence: CC BY 3.0
Center of village Mikulovice