Mirovická vrchovina

Mirovická vrchovina
Nejvyšší vrchol Mirovické vrchoviny Pteč
Nejvyšší vrchol Mirovické vrchoviny Pteč

Nejvyšší bod633 m n. m. (Pteč)

Nadřazená jednotkaBřeznická pahorkatina
Sousední
jednotky
Milínská vrchovina, Sedlčanská pahorkatina, Klučenická vrchovina, Kovářovská pahorkatina, Radomyšlská pahorkatina, Kasejovická pahorkatina, Blatenská kotlina, Hvožďanská pahorkatina, Bělčická pahorkatina, Rožmitálská pahoraktina
Podřazené
jednotky
Chraštická vrchovina, Uzenická pahorkatina, Mirotická pahorkatina

SvětadílEvropa
StátČeskoČesko Česko
Horninyortorula
PovodíVltava
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mirovická vrchovina je geomorfologický okrsek, který se nachází ve střední a jižní části Březnické pahorkatiny. Ta je podcelkem Benešovske pahorkatiny. Je to plochá vrchovina na proterozoických mirotických ortorulách, má silně rozčleněný erozně denudační reliéf porušený příčnými zlomy směru SZ – JV s výraznými strukturními hřbety. Nejvyšší bod Pteč 633 m.

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Sedlečko a Bukovany.JPG
Sedlečko, okr. Příbram, v pozadí Bukovany se zámkem