Mistrovství světa v akrobatickém lyžování

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování
Freestyle skiing pictogram.svg
Sportakrobatické lyžování
Založeno1986
VlastníkMezinárodní lyžařská federace (FIS)

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování je vrcholná akce v akrobatickém lyžování pořádaná jednou za dva roky pod hlavičkou Mezinárodní lyžařské federace (FIS). První ročník se konal v roce 1986, další roku 1989 a poté každý lichý rok. Soutěž zahrnuje akrobatické skoky, jízdu v boulích, akrobacii (big air, half pipe, slopestyle) a skikros. Od roku 2015 je světový šampionát v akrobatickém lyžování pořádán společně s mistrovstvím světa ve snowboardingu.

Pořadatelské země

PořadíRokMěstoZeměDatum
1.1986TignesFrancie Francie2. - 6. února
2.1989OberjochZápadní Německo Západní Německo1. - 5. března
3.1991Lake PlacidUSA USA11. - 17. února
4.1993AltenmarktRakousko Rakousko11. - 14. března
5.1995La ClusazFrancie Francie6. - 9. února
6.1997NaganoJaponsko Japonsko6. - 9. února
7.1999Meiringen-HaslibergŠvýcarsko Švýcarsko10. - 14. března
8.2001Whistler BlackcombKanada Kanada10. - 21. února
9.2003Deer ValleyUSA USA31. ledna - 2. února
10.2005RukaFinsko Finsko17. - 21. března
11.2007Madonna di CampiglioItálie Itálie5. - 11. března
12.2009InawashiroJaponsko Japonsko2. - 8. března
13.2011Deer ValleyUSA USA30. ledna - 7. února
14.2013VossNorsko Norsko5. - 10. března
15.2015*KreischbergRakousko Rakousko15. - 25. ledna
16.2017*Sierra NevadaŠpanělsko Španělsko7. - 19. března
17.2019*Park City/Deer ValleyUSA USA1. - 10. února
18.2021*IdreŠvédsko Švédsko11. - 13. února
AlmatyKazachstán Kazachstán8. - 11. března
AspenUSA USA10. - 16. března
19.2023*BakurianiGruzie Gruzie25. ledna - 5. února
20.2025*KrasnojarskRusko Rusko

* Společné šampionáty s mistrovstvím světa ve snowboardingu.

Aktuální disciplíny

Jízda v boulích (muži)

SoutěžZlatoStříbroBronz
1986 TignesFrancie Eric Berthon (FRA)Švýcarsko Petsch Moser (SUI)Finsko Martti Kellokumpu (FIN)
1989 OberjochFrancie Edgar Grospiron (FRA)Švýcarsko Jürg Biner (SUI)Francie Eric Berthon (FRA)
1991 Lake PlacidFrancie Edgar Grospiron (FRA)Švýcarsko Bernard Brandt (SUI)USA Chuck Martin (USA)
1993 AltenmarktKanada Jean-Luc Brassard (CAN)Francie Fabien Bertrand (FRA)Francie Olivier Cotte (FRA)
1995 La ClusazFrancie Edgar Grospiron (FRA)Kanada Jean-Luc Brassard (CAN)Rusko Sergej Šuplecov (RUS)
1997 NaganoKanada Jean-Luc Brassard (CAN)Kanada Stephane Rochon (CAN)Švédsko Jesper Roennback (SWE)
1999 Meiringen-HaslibergFinsko Janne Lahtela (FIN)Finsko Lauri Lassila (FIN)Finsko Sami Mustonen (FIN)
2001 Whistler-BlackcombFinsko Mikko Ronkainen (FIN)Kanada Pierre-Alexandre Rousseau (CAN)Kanada Stephane Rochon (CAN)
2003 Deer ValleyFinsko Mikko Ronkainen (FIN)USA Jeremy Bloom (USA)USA Toby Dawson (USA)
2005 RukaUSA Nathan Roberts (USA)Kanada Marc-Andre Moreau (CAN)Austrálie Dale Begg-Smith (AUS)
2007 Madonna di CampiglioKanada Pierre-Alexandre Rousseau (CAN)Austrálie Dale Begg-Smith (AUS)USA Nathan Roberts (USA)
2009 InawashiroUSA Patrick Deneen (USA)Finsko Tapio Luusua (FIN)Kanada Vincent Marquis (CAN)
2011 Deer ValleyFrancie Guilbaut Colas (FRA)Kanada Alexandre Bilodeau (CAN)Kanada Mikaël Kingsbury (CAN)
2013 VossKanada Mikaël Kingsbury (CAN)Kanada Alexandre Bilodeau (CAN)USA Patrick Deneen (USA)
2015 KreischbergFrancie Anthony Benna (FRA)Kanada Mikaël Kingsbury (CAN)Rusko Alexandr Smyšljajev (RUS)
2017 Sierra NevadaJaponsko Ikuma Horišima (JPN)Francie Benjamin Cavet (FRA)Kanada Mikaël Kingsbury (CAN)
2019 UtahKanada Mikaël Kingsbury (CAN)Austrálie Matt Graham (AUS)Japonsko Daiči Hara (JPN)
2021 AlmatyKanada Mikaël Kingsbury (CAN)Francie Benjamin Cavet (FRA)Kazachstán  Pavel Kolmakov (KAZ)

Akrobatické skoky (muži)

SoutěžZlatoStříbroBronz
1986 TignesKanada Lloyd Langlois (CAN)Kanada Yves Laroche (CAN)Francie Jean-Marc Bacquin (FRA)
1989 OberjochKanada Lloyd Langlois (CAN)Francie Didier Meda (FRA)Kanada Philippe Laroche (CAN)
1991 Lake PlacidKanada Philippe Laroche (CAN)Kanada John Ross (CAN)USA Dave Valenti (USA)
1993 AltenmarktKanada Philippe Laroche (CAN)Spojené království Richard Cobbing (GBR)Francie Jean-Marc Bacquin (FRA)
1995 La ClusazUSA Trace Worthington (USA)Rakousko Christian Rijavec (AUT)Francie Sébastien Foucras (FRA)
1997 NaganoKanada Nicolas Fontaine (CAN)USA Eric Bergoust (USA)Kanada Andy Capicik (CAN)
1999 Meiringen-HaslibergUSA Eric Bergoust (USA)Rakousko Christian Rijavec (AUT)USA Joe Pack (USA)
2001 Whistler-BlackcombBělorusko Alexej Grišin (BLR)Bělorusko Dmitri Dashinski (BLR)USA Joe Pack (USA)
2003 Deer ValleyRusko Dmitrij Archipov (RUS)Bělorusko Alexej Grišin (BLR)Kanada Steve Omischl (CAN)
2005 RukaKanada Steve Omischl (CAN)Kanada Jeff Bean (CAN)Bělorusko Alexei Grishin (BLR)
2007 Madonna di CampiglioČína Chan Siao-pcheng (CHN)Bělorusko Dmitri Dashinski (BLR)Kanada Steve Omischl (CAN)
2009 InawashiroUSA Ryan St. Onge (USA)Kanada Steve Omischl (CAN)Kanada Warren Shouldice (CAN)
2011 Deer ValleyKanada Warren Shouldice (CAN)Čína Čchi Kuang-pchu (CHN)Bělorusko Anton Kushnir (BLR)
2013 VossČína Čchi Kuang-pchu (CHN)Kanada Travis Gerrits (CAN)Čína Jia Zongyan (CHN)
2015 KreischbergČína Čchi Kuang-pchu (CHN)USA Alex Bowen (USA)Bělorusko Maxim Gustik (BLR)
2017 Sierra NevadaUSA Jonathon Lillis (USA)Čína Čchi Kuang-pchu (CHN)Austrálie David Morris (AUS)
2019 UtahRusko Maxim Burov (RUS)Ukrajina Oleksandr Abramenko (UKR)Švýcarsko Noé Roth (SUI)
2021 AlmatyRuská lyžařská federace Maxim Burov (RSF)USA Christopher Lillis (USA)Ruská lyžařská federace Pavel Krotov (RSF)

Paralelní jízda v boulích (muži)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2001 Whistler-BlackcombFrancie Stéphane Yonnet (FRA)Švédsko Patrik Sundberg (SWE)Francie Johann Gregoire (FRA)
2003 Deer ValleyUSA Jeremy Bloom (USA)Japonsko Júgo Cukita (JPN)USA Toby Dawson (USA)
2005 RukaUSA Toby Dawson (USA)Finsko Sami Mustonen (FIN)USA Jeremy Bloom (USA)
2007 Madonna di CampiglioAustrálie Dale Begg-Smith (AUS)Francie Guilbaut Colas (FRA)Rusko Ruslan Šarifulin (RUS)
2009 InawashiroKanada Alexandre Bilodeau (CAN)Japonsko Nobujuki Niši (JPN)Finsko Tapio Luusua (FIN)
2011 Deer ValleyKanada Alexandre Bilodeau (CAN)Kanada Mikaël Kingsbury (CAN)Japonsko Nobujuki Niši (JPN)
2013 VossKanada Alexandre Bilodeau (CAN)Kanada Mikaël Kingsbury (CAN)USA Patrick Deneen (USA)
2015 KreischbergKanada Mikaël Kingsbury (CAN)Kanada Philippe Marquis (CAN)Kanada Marc-Antoine Gagnon (CAN)
2017 Sierra NevadaJaponsko Ikuma Horišima (JPN)USA Bradley Wilson (USA)Švýcarsko Marco Tadé (SUI)
2019 UtahKanada Mikaël Kingsbury (CAN)USA Bradley Wilson (USA)Japonsko Daiči Hara (JPN)
2021 AlmatyKanada Mikaël Kingsbury (CAN)Austrálie Matt Graham (AUS)Japonsko Ikuma Horišima (JPN)


U-rampa (muži)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2005 RukaFrancie Mathias Wecxsteen (FRA)Francie Loic Collumb-Patton (FRA)Kanada Corey Vanular (CAN)
2007 Madonna di CampiglioNebyl na programu
2009 InawashiroFrancie Kevin Rolland (FRA)Kanada Justin Dorey (CAN)Francie Xavier Bertoni (FRA)
2011 Deer ValleyKanada Mike Riddle (CAN)Francie Kevin Rolland (FRA)USA Simon Dumont (USA)
2013 VossUSA David Wise (USA)USA Torin Yater-Wallace (USA)Francie Thomas Krief (FRA)
2015 KreischbergUSA Kyle Smaine (USA)Francie Joffrey Pollet-Villard (FRA)Švýcarsko Yannic Lerjen (SUI)
2017 Sierra NevadaUSA Aaron Blunk (USA)Kanada Mike Riddle (CAN)Francie Kevin Rolland (FRA)
2019 UtahUSA Aaron Blunk (USA)Francie Kevin Rolland (FRA)Kanada Noah Bowman (CAN)
2021 AspenNový Zéland Nico Porteous (NZL)Kanada Simon d'Artois (CAN)USA Birk Irving (USA)

Skikros (muži)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2005 RukaČesko Tomáš Kraus (CZE)Švédsko Jesper Brugge (SWE)Norsko Audun Groenvold (NOR)
2007 Madonna di CampiglioČesko Tomáš Kraus (CZE)Česko Stanley Hayer (CZE)Francie Enak Gavaggio (FRA)
2009 InawashiroRakousko Andreas Matt (AUT)Rakousko Thomas Zangerl (AUT)Kanada Davey Barr (CAN)
2011 Deer ValleyKanada Christopher Del Bosco (CAN)Finsko Jouni Pellinen (FIN)Rakousko Andreas Matt (AUT)
2013 VossFrancie Jean-Frédéric Chapuis (FRA)Francie Bastien Midol (FRA)USA John Teller (USA)
2015 KreischbergSlovinsko Filip Flisar (SLO)Francie Jean-Frédéric Chapuis (FRA)Švédsko Victor Öhling Norberg (SWE)
2017 Sierra NevadaŠvédsko Victor Oehling Norberg (SWE)Nový Zéland Jamie Prebble (NZL)Francie François Place (FRA)
2019 UtahFrancie François Place (FRA)Kanada Brady Leman (CAN)Kanada Kevin Drury (CAN)
2021 IdreŠvýcarsko Alex Fiva (SUI)Francie François Place (FRA)Švédsko Erik Mobärg (SWE)

Slopestyle (muži)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2011 Deer ValleyUSA Alex Schlopy (USA)USA Sam Carlson (USA)Austrálie Russell Henshaw (AUS)
2013 VossUSA Tom Wallisch (USA)Spojené království James Woods (GBR)USA Nick Goepper (USA)
2015 KreischbergŠvýcarsko Fabian Bösch (SUI)Austrálie Russell Henshaw (AUS)USA Noah Wallace (USA)
2017 Sierra NevadaUSA McRae Williams (USA)USA Gus Kenworthy (USA)Spojené království James Woods (GBR)
2019 UtahSpojené království James Woods (GBR)Norsko Birk Ruud (NOR)USA Nick Goepper (USA)
2021 AspenŠvýcarsko Andri Ragettli (SUI)USA Colby Stevenson (USA)USA Alex Hall (USA)

Big Air (muži)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2019 UtahŠvýcarsko Fabian Bösch (SUI)Švédsko Henrik Harlaut (SWE)Kanada Alex Beaulieu-Marchand (CAN)
2021 AspenŠvédsko Oliwer Magnusson (SWE)Kanada Édouard Therriault (CAN)Švýcarsko Kim Gubser (SUI)

Jízda v boulích (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
1986 TignesUSA Mary Jo Tiampová (USA)USA Hayley Wolffová (USA)Itálie Silvia Marciandiová (ITA)
1989 OberjochFrancie Raphaelle Monodová (FRA)USA Donna Weinbrechtová (USA)Západní Německo Tatjana Mittermayerová (FRG)
1991 Lake PlacidUSA Donna Weinbrechtová (USA)Německo Tatjana Mittermayerová (GER)Německo Birgit Steinová-Kepplerová (GER)
1993 AltenmarktNorsko Stine Lise Hattestadová (NOR)Itálie Petra Moroderová (ITA)Kanada Bronwen Thomasová (CAN)
1995 La ClusazFrancie Candice Gilgová (FRA)Francie Raphaelle Monodová (FRA)Německo Tatjana Mittermayerová (GER)
1997 NaganoFrancie Candice Gilgová (FRA)USA Donna Weinbrechtová (USA)Německo Tatjana Mittermayerová (GER)
1999 Meiringen-HaslibergUSA Ann Battelle (USA)Norsko Kari Traaová (NOR)Švýcarsko Corinne Bodmerová (SUI)
2001 Whistler-BlackcombNorsko Kari Traaová (NOR)Austrálie Maria Despasová (AUS)Japonsko Aiko Uemuraová (JPN)
2003 Deer ValleyNorsko Kari Traaová (NOR)USA Michelle Roarková (USA)Kanada Stephanie St. Pierreová (CAN)
2005 RukaUSA Hannah Kearneyová (USA)Česko Nikola Sudová (CZE)Rakousko Margarita Marblerová (AUT)
2007 Madonna di CampiglioKanada Kristi Richardsová (CAN)Kanada Jennifer Heilová (CAN)Itálie Deborah Scanziová (ITA)
2009 InawashiroJaponsko Aiko Uemuraová (JPN)Kanada Jennifer Heilová (CAN)Česko Nikola Sudová (CZE)
2011 Deer ValleyKanada Jennifer Heilová (CAN)USA Hannah Kearneyová (USA)Kanada Kristi Richardsová (CAN)
2013 VossUSA Hannah Kearneyová (USA)Japonsko Miki Itóová (JPN)Kanada Justine Dufourová-Lapointeová (CAN)
2015 KreischbergKanada Justine Dufourová-Lapointeová (CAN)USA Hannah Kearneyová (USA)Austrálie Britteny Coxová (AUS)
2017 Sierra NevadaAustrálie Britteny Coxová (AUS)Francie Perrine Laffontová (FRA)Kanada Justine Dufourová-Lapointeová (CAN)
2019 UtahKazachstán Julija Galyševová (KAZ)Austrálie Jakara Anthonyová (AUS)Francie Perrine Laffontová (FRA)
2021 AlmatyFrancie Perrine Laffontová (FRA)Kazachstán Julija Galyševová (KAZ)Ruská lyžařská federace Anastasija Smirnovová (RSF)

Akrobatické skoky (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
1986 TignesUSA Maria Quintanaová (USA)Švédsko Carin Hernskogová (SWE)Kanada Meredith Anne Gardnerová (CAN)
1989 OberjochFrancie Catherine Lombardová (FRA)Západní Německo Sonja Reichartová (FRG)USA Melanie Paleniková (USA)
1991 Lake PlacidSovětský svaz Vasilisa Semenchuková (URS)Západní Německo Elfie Simchenová (FRG)Švédsko Liselotte Johanssonová (SWE)
1993 AltenmarktUzbekistán Lina Čerjazovová (UZB)Švédsko Marie Lindgrenová (SWE)USA Kristean Porterová (USA)
1995 La ClusazUSA Nikki Stoneová (USA)Švédsko Marie Lindgrenová (SWE)Austrálie Kirstie Marshallová (AUS)
1997 NaganoAustrálie Kirstie Marshallová (AUS)Švýcarsko Michele Rohrbachová (SUI)Kanada Veronica Brennerová (CAN)
1999 Meiringen-HaslibergAustrálie Jacqui Cooperová (AUS)Norsko Hilde Synnoeve Lidová (NOR)USA Nikki Stoneová (USA)
2001 Whistler-BlackcombKanada Veronika Bauerová (CAN)Švýcarsko Michele Rohrbachová (SUI)Kanada Deidra Dionneová (CAN)
2003 Deer ValleyAustrálie Alisa Camplinová (AUS)Kanada Veronika Bauerová (CAN)Kanada Deidra Dionneová (CAN)
2005 RukaČína Li Ni-na (CHN)Švýcarsko Evelyne Leuová (SUI)Čína Kuo Sin-sin (CHN)
2007 Madonna di CampiglioČína Li Ni-na (CHN)Bělorusko Assoli Slivetsová (BLR)Austrálie Jacqui Cooperová (AUS)
2009 InawashiroČína Li Ni-na (CHN)Čína Sü Meng-tchao (CHN)Austrálie Jacqui Cooperová (AUS)
2011 Deer ValleyČína Šuang Čcheng (CHN)Čína Sü Meng-tchao (CHN)Ukrajina Olha Volkovová (UKR)
2013 VossČína Sü Meng-tchao (CHN)Rusko Veronika Korsunovová (RUS)Austrálie Danielle Scottová (AUS)
2015 KreischbergAustrálie Laura Peelpová (AUS)USA Kiley McKinnonová (USA)Čína Sü Meng-tchao (CHN)
2017 Sierra NevadaUSA Ashley Caldwellová (USA)Austrálie Danielle Scottová (AUS)Čína Sü Meng-tchao (CHN)
2019 UtahBělorusko Aliaxandra Ramanouská (BLR)Rusko Ljubov Nikitinová (RUS)Čína Sü Meng-tchao (CHN)
2021 AlmatyAustrálie Laura Peelpová (AUS)USA Ashley Caldwellová (USA)Ruská lyžařská federace Ljubov Nikitinová (RSF)

Paralelní jízda v boulích (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2001 Whistler-BlackcombNorsko Kari Traaová (NOR)Švýcarsko Corinne Bodmerová (SUI)Kanada Tami Bradleyová (CAN)
2003 Deer ValleyNorsko Kari Traaová (NOR)Rusko Marina Čerkasovová (RUS)USA Shannon Bahrkeová (USA)
2005 RukaKanada Jennifer Heilová (CAN)Norsko Kari Traaová (NOR)Japonsko Aiko Uemuraová (JPN)
2007 Madonna di CampiglioKanada Jennifer Heilová (CAN)USA Shannon Bahrkeová (USA)Rakousko Margarita Marblerová (AUT)
2009 InawashiroJaponsko Aiko Uemuraová (JPN)Japonsko Miki Itóová (JPN)USA Hannah Kearneyová (USA)
2011 Deer ValleyKanada Jennifer Heilová (CAN)Kanada Chloé Dufourová-Lapointeová (CAN)USA Hannah Kearneyová (USA)
2013 VossKanada Chloé Dufourová-Lapointeová (CAN)Japonsko Miki Itóová (JPN)USA Hannah Kearneyová (USA)
2015 KreischbergUSA Hannah Kearneyová (USA)Kanada Justine Dufourová-Lapointeová (CAN)Kazachstán Julija Galyševová (KAZ)
2017 Sierra NevadaFrancie Perrine Laffontová (FRA)Kazachstán Julija Galyševová (KAZ)USA Jaelin Kaufová (USA)
2019 UtahFrancie Perrine Laffontová (FRA)USA Jaelin Kaufová (USA)USA Tess Johnsonová (USA)
2021 AlmatyRuská lyžařská federace Anastasija Smirnovová (RSF)Ruská lyžařská federace Viktorija Lazarenková (RSF)Kazachstán Anastasija Gorodková (KAZ)

U-rampa (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2005 RukaKanada Sarah Burkeová (CAN)USA Kristi Leskinenová (USA)Norsko Grethe Eliassenová (NOR)
2007 Madonna di CampiglioNebyl na programu
2009 InawashiroŠvýcarsko Virginie Faivreová (SUI)Kanada Megan Gunningová (CAN)USA Jen Hudaková (USA)
2011 Deer ValleyKanada Rosalind Groenewoudová (CAN)USA Jen Hudaková (USA)Kanada Keltie Hansenová (CAN)
2013 VossŠvýcarsko Virginie Faivreová (SUI)Francie Anais Caradeuxová (FRA)Japonsko Ajana Onozukaová (JPN)
2015 KreischbergŠvýcarsko Virginie Faivreová (SUI)Kanada Cassie Sharpeová (CAN)Švýcarsko Mirjam Jägerová (SUI)
2017 Sierra NevadaJaponsko Ajana Onozukaová (JPN)Francie Marie Martinodová (FRA)USA Devin Loganová (USA)
2019 UtahEstonsko Kelly Sildaruová (EST)Kanada Cassie Sharpeová (CAN)USA Brita Sigourneyová (USA)
2021 AspenČína Ku Aj-ling (CHN)Kanada Rachael Karkerová (CAN)Spojené království Zoe Atkinová (GBR)

Skikros (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2005 RukaRakousko Karin Huttaryová (AUT)Švédsko Magdelina Iljansová (SWE)Francie Ophelie Davidová (FRA)
2007 Madonna di CampiglioFrancie Ophelie Davidová (FRA)Francie Meryl Boulangeatová (FRA)Německo Alexandra Grauvoglová (GER)
2009 InawashiroKanada Ashleigh McIvorová (CAN)Rakousko Karin Huttaryová (AUT)Francie Meryl Boulangeatová (FRA)
2011 Deer ValleyKanada Kelsey Serwaová (CAN)Kanada Julia Murrayová (CAN)Švédsko Anna Holmlundová (SWE)
2013 VossŠvýcarsko Fanny Smithová (SUI)Kanada Marielle Thompsonová (CAN)Francie Ophelie Davidová (FRA)
2015 KreischbergRakousko Andrea Limbacherová (AUT)Francie Ophelie Davidová (FRA)Švýcarsko Fanny Smithová (SUI)
2017 Sierra NevadaŠvédsko Sandra Näslundová (SWE)Švýcarsko Fanny Smithová (SUI)Francie Ophelie Davidová (FRA)
2019 Park CityKanada Marielle Thompsonová (CAN)Švýcarsko Fanny Smithová (SUI)Francie Alizée Baronová (FRA)
2021 IdreŠvédsko Sandra Näslundová (SWE)Švýcarsko Fanny Smithová (SUI)Francie Alizée Baronová (FRA)

Slopestyle (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2011 Deer ValleyAustrálie Anna Segalová (AUS)Kanada Kaya Turskiová (CAN)USA Keri Hermanová (USA)
2013 VossKanada Kaya Turskiová (CAN)Kanada Dara Howellová (CAN)USA Grete Eliassenová (USA)
2015 KreischbergNěmecko Lisa Zimmermannová (GER)Spojené království Katie Summerhayesová (GBR)Slovensko Zuzana Stromková (SVK)
2017 Sierra NevadaFrancie Tess Ledeuxová (FRA)Švédsko Emma Dahlstromová (SWE)Spojené království Isabel Atkinová (GBR)
2019 Utahnejelo senejelo senejelo se
2021 AspenČína Ku Aj-ling (CHN)Švýcarsko Mathilde Gremaudová (SUI)Kanada Megan Oldhamová (CAN)

Big Air (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2019 UtahFrancie Tess Ledeuxová (FRA)USA Julia Krassová (USA)Spojené království Isabel Atkinová (GBR)
2021 AspenRuská lyžařská federace Anastasija Tatalinová (RSF)Ruská lyžařská federace Lana Prusakovová (RSF)Čína Ku Aj-ling (CHN)

Smíšené družstvo

SoutěžZlatoStříbroBronz
2019 UtahCarol Bouvardová
Nicolas Gygax
Noé Roth
Švýcarsko
Sü Meng-tchao
Sun Ťia-sü
Wang Sin-ti
Čína
Ljubov Nikitinová
Stanislav Nikitin
Maxim Burov
Rusko
2021 AlmatyLjubov Nikitinová
Pavel Krotov
Maxim Burov
Ruská lyžařská federace
Carol Bouvardová
Pirmin Werner
Noé Roth
Švýcarsko
Ashley Caldwellová
Eric Loughran
Christopher Lillis
USA

Ukončené disciplíny

Muži

Ski balet

SoutěžZlatoStříbroBronz
1986 TignesZápadní Německo Richard Schabl (FRG)USA Lane Spina (USA)Západní Německo Georg Fürmeier (FRG)
1989 OberjochZápadní Německo Hermann Reitberger (FRG)USA Lane Spina (USA)Kanada Dave Walker (CAN)
1991 Lake PlacidUSA Lane Spina (USA)Itálie Roberto Franco (ITA)Kanada Dave Valenti (CAN)
1993 AltenmarktFrancie Fabrice Becker (FRA)Norsko Rune Kristiansen (NOR)USA Lane Spina (USA)
1995 La ClusazNorsko Rune Kristiansen (NOR)Francie Fabrice Becker (FRA)Švýcarsko Heini Baumgartner (SUI)
1997 NaganoFrancie Fabrice Becker (FRA)USA Ian Edmondson (USA)Švýcarsko Heini Baumgartner (SUI)
1999 Meiringen-HaslibergUSA Ian Edmondson (USA)Kanada Mike McDonald (CAN)Švýcarsko Heini Baumgartner (SUI)

Kombinace

SoutěžZlatoStříbroBronz
1986 TignesKanada Alain Laroche (CAN)USA John Witt (USA)Francie Eric Laboureix (FRA)
1989 OberjochKanada Chris Simboli (CAN)USA Scott Ogren (USA)Španělsko Marti Rafel (ESP)
1991 Lake PlacidSovětský svaz Sergej Šuplecov (URS)Kanada Jeff Viola (CAN)Francie Youri Gilg (FRA)
1993 AltenmarktRusko Sergej Šuplecov (RUS)USA Trace Worthington (USA)Rakousko Hugo Bonatti (AUT)
1995 La ClusazUSA Trace Worthington (USA)Kanada Darcy Downs (CAN)USA Jonny Moseley (USA)
1997 NaganoKanada Darcy Downs (CAN)Kanada Toben Sutherland (CAN)Bělorusko Oleg Koulešov (BLR)

Ženy

Ski balet

SoutěžZlatoStříbroBronz
1986 TignesUSA Jan Bucherová (USA)Francie Christine Rossiová (FRA)Kanada Lucie Barmaová (CAN)
1989 OberjochUSA Jan Bucherová (USA)Švýcarsko Conny Kisslingová (SUI)Kanada Lucie Barmaová (CAN)
1991 Lake PlacidUSA Ellen Breenová (USA)USA Jan Bucherová (USA)Francie Cathy Fechozová (FRA)
1993 AltenmarktUSA Ellen Breenová (USA)USA Sharon Petzoldová (USA)Francie Cathy Fechozová (FRA)
1995 La ClusazRusko Jelena Batalovová (RUS)USA Ellen Breenová (USA)Švédsko Annika Johanssonová (SWE)
1997 NaganoRusko Oxana Kušenková (RUS)Švédsko Aasa Magnussonová (SWE)Švédsko Annika Johanssonová (SWE)
1999 Meiringen-HaslibergRusko Natalija Razumovská (RUS)Rusko Oxana Kušenková (RUS)Švédsko Annika Johanssonová (SWE)

Kombinace

SoutěžZlatoStříbroBronz
1986 TignesŠvýcarsko Conny Kisslingová (SUI)Kanada Anna Fraserová (CAN)Itálie Silvia Marciandiová (ITA)
1989 OberjochUSA Melanie Paleniková (USA)Švýcarsko Conny Kisslingová (SUI)Kanada Meredith Anne Gardnerová (CAN)
1991 Lake PlacidŠvýcarsko Maja Schmidová (SUI)Švýcarsko Conny Kisslingová (SUI)USA Kristean Porterová (USA)
1993 AltenmarktKanada Katherina Kubenková (CAN)Rusko Natalija Orechovová (RUS)USA Kristean Porterová (USA)
1995 La ClusazUSA Kristean Porterová (USA)Švýcarsko Maja Schmidová (SUI)Kanada Katherina Kubenková (CAN)

Média použitá na této stránce

書.svg
The Chinese character , in semi-cursive script. The meaning in English: "book", "writing", "calligraphy".
This file is used as the logo of WikiProject Writing systems on the English Wikipedia.
Flag of Canada (Pantone).svg
Flag of Canada introduced in 1965, using Pantone colors. This design replaced the Canadian Red Ensign design.
Flag of Finland.svg
Finská vlajka
Flag of Australia (converted).svg

Flag of Australia, when congruence with this colour chart is required (i.e. when a "less bright" version is needed).

See Flag of Australia.svg for main file information.
Russian Olympic Committee flag.svg
Russian Olympic Committee flag
Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Freestyle skiing pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Freestyle skiing