Mistrovství světa ve snowboardingu

Mistrovství světa ve snowboardingu
Snowboarding pictogram.svg
Sportsnowboarding
Založeno1996
VlastníkMezinárodní lyžařská federace (FIS)

Mistrovství světa ve snowboardingu je vrcholná akce ve snowboardingu pořádaná jednou za dva roky pod hlavičkou Mezinárodní lyžařské federace (FIS). První ročník se konal v roce 1996, další roku 1997 a poté každý lichý rok. Soutěž zahrnuje alpské disciplíny (paralelní obří slalom, paralelní slalom), akrobacii (big air, half pipe, slopestyle) a snowboardcross. Od roku 2015 je snowboardový světový šampionát pořádán společně s mistrovstvím světa v akrobatickém lyžování.

Pořadatelské země

PořadíRokMěstoZeměDatum
1.1996LienzRakousko Rakousko24.28. ledna
2.1997InnichenItálie Itálie21.26. ledna
3.1999BerchtesgadenNěmecko Německo12.19. ledna
4.2001Madonna di CampiglioItálie Itálie22.28. ledna
5.2003KreischbergRakousko Rakousko13.19. ledna
6.2005WhistlerKanada Kanada16.21. ledna
7.2007ArosaŠvýcarsko Švýcarsko14.20. ledna
8.2009KangwonJižní Korea Jižní Korea17.24. ledna
9.2011La Molina / BarcelonaŠpanělsko Španělsko14.22. ledna
10.2013Stoneham-et-TewkesburyKanada Kanada18.27. ledna
11.2015*KreischbergRakousko Rakousko15.25. ledna
12.2017*Sierra NevadaŠpanělsko Španělsko7.19. března
13.2019*Park City/Deer ValleyUSA USA1.10. února
14.2021*IdreŠvédsko Švédsko11. února13. února
RoglaSlovinsko Slovinsko1. března2. března
AspenUSA Spojené státy americké10. března16. března
15.2023*BakurianiGruzie Gruzie25. ledna5. února

* Společné šampionáty s mistrovstvím světa v akrobatickém lyžování.

Muži

Alpské disciplíny

Paralelní obří slalom

SoutěžZlatoStříbroBronz
1999 BerchtesgadenŠvédsko Richard Rikardsson (SWE)Rakousko Stefan Kaltscheutz (AUT)Rakousko Herald Walter (AUT)
2001 Madonna di CampiglioFrancie Nicolas Huet (FRA)Francie Mathieu Chiquet (FRA)USA Anton Pogue (USA)
2003 KreischbergSlovinsko Dejan Kosir (SLO)Švýcarsko Simon Schoch (SUI)Francie Nicolas Huet (FRA)
2005 WhistlerKanada Jasey-Jay Anderson (CAN)Švýcarsko Urs Eiselin (SUI)Francie Nicolas Huet (FRA)
2007 ArosaSlovinsko Rok Flander (SLO)Švýcarsko Philipp Schoch (SUI)Švýcarsko Heinz Inniger (SUI)
2009 GangwonKanada Jasey-Jay Anderson (CAN)Francie Sylvain Dufour (FRA)Kanada Matthew Morison (CAN)
2011 La MolinaRakousko Benjamin Karl (AUT)Slovinsko Rok Marguc (SLO)Itálie Roland Fischnaller (ITA)
2013 Stoneham-et-TewkesburyRakousko Benjamin Karl (AUT)Itálie Roland Fischnaller (ITA)Rusko Vic Wild (RUS)
2015 KreischbergRusko Andrej Sobolev (RUS)Slovinsko Žan Košir (SLO)Rakousko Benjamin Karl (AUT)
2017 Sierra NevadaRakousko Andreas Prommegger (AUT)Rakousko Benjamin Karl (AUT)Švýcarsko Nevin Galmarini (SUI)
2019 UtahRusko Dmitrij Loginov (RUS)Slovinsko Tim Mastnak (SVN)Německo Stefan Baumeister (GER)
2021 RoglaRuská lyžařská federace Dmitrij Loginov (RSF)Itálie Roland Fischnaller (ITA)Ruská lyžařská federace Andrej Sobolev (RSF)
2023 Bakuriani

Paralelní slalom

SoutěžZlatoStříbroBronz
1996 LienzItálie Ivo Rudiferia (ITA)Německo Rainer Krug (GER)Rakousko Helmut Pramstaller (AUT)
1997 InnichenUSA Mike Jacoby (USA)Itálie Elmar Messner (ITA)Německo Bernd Kroschewski (GER)
1999 BerchtesgadenFrancie Nicolas Huet (FRA)Francie Mathieu Bozzetto (FRA)Rakousko Werner Ebenbauer (AUT)
2001 Madonna di CampiglioŠvýcarsko Gilles Jacquet (SUI)Švédsko Daniel Biveson (SWE)Rakousko Setfan Kaltschuetz (AUT)
2003 KreischbergRakousko Siegfried Grabner (AUT)Francie Mathieu Bozzetto (FRA)Švýcarsko Simon Schoch (SUI)
2005 WhistlerKanada Jasey-Jay Anderson (CAN)Francie Nicolas Huet (FRA)Rakousko Siegfried Grabner (AUT)
2007 ArosaŠvýcarsko Simon Schoch (SUI)Švýcarsko Philipp Schoch (SUI)Slovinsko Rok Flander (SLO)
2009 GangwonRakousko Benjamin Karl (AUT)Francie Sylvain Dufour (FRA)Německo Patrick Bussler (GER)
2011 La MolinaRakousko Benjamin Karl (AUT)Švýcarsko Simon Schoch (SUI)Slovinsko Rok Marguc (SLO)
2013 Stoneham-et-TewkesburySlovinsko Rok Marguc (SLO)USA Justin Reiter (USA)Itálie Roland Fischnaller (ITA)
2015 KreischbergItálie Roland Fischnaller (ITA)Rusko Andrej Sobolev (RUS)Slovinsko Rok Marguč (SLO)
2017 Sierra NevadaRakousko Andreas Prommegger (AUT)Rakousko Benjamin Karl (AUT)Rusko Andrej Sobolev (RUS)
2019 UtahRusko Dmitrij Loginov (RUS)Itálie Roland Fischnaller (ITA)Německo Stefan Baumeister (GER)
2021 RoglaRakousko Benjamin Karl (AUT)Rakousko Andreas Prommegger (AUT)Ruská lyžařská federace Dmitrij Loginov (RSF)
2023 Bakuriani


Obří slalom

SoutěžZlatoStříbroBronz
1996 LienzUSA Jeff Greenwood (USA)USA Mike Jacoby (USA)Rakousko Helmut Pramstaller (AUT)
1997 InnichenItálie Thomas Prugger (ITA)USA Mike Jacoby (USA)USA Ian Price (USA)
1999 BerchtesgadenNěmecko Markus Ebner (GER)Francie Maxence Idesheim (FRA)Rakousko Stefan Kaltscheutz (AUT)
2001 Madonna di CampiglioKanada Jasey-Jay Anderson (CAN)Slovinsko Dejan Kosir (SLO)Itálie Walter Feichter (ITA)

Slalom

SoutěžZlatoStříbroBronz
1997 InnichenNěmecko Bernd Kroschewski (GER)Německo Dieter Moherndl (GER)USA Anton Pogue (USA)

Freestyle snowboarding

Big Air

SoutěžZlatoStříbroBronz
2003 KreischbergFinsko Risto Mattila (FIN)Švédsko Simon Ax (SWE)Finsko Antti Autti (FIN)
2005 WhistlerFinsko Antti Autti (FIN)Slovinsko Matevž Petek (SLO)Švédsko Andreas Jakobssen (SWE)
2007 ArosaFrancie Mathieu Crépel (FRA)Finsko Antti Autti (FIN)Finsko Janne Korpi (FIN)
2009 GangwonFinsko Markku Koski (FIN)Belgie Seppe Smits (BEL)Rakousko Stefan Gimpl (AUT)
2011 La MolinaFinsko Petja Piiroinen (FIN)Belgie Seppe Smits (BEL)Nizozemsko Rocco van Straten (NED)
2013 Stoneham-et-TewkesburyFinsko Roope Tonteri (FIN)Švédsko Niklas Mattsson (SWE)Belgie Seppe Smits (BEL)
2015 KreischbergFinsko Roope Tonteri (FIN)Kanada Darcy Sharpe (CAN)USA Kyle Mack (USA)
2017 Sierra NevadaNorsko Ståle Sandbech (NOR)USA Chris Corning (USA)Norsko Marcus Kleveland (NOR)
2019 UtahZávod zrušen [1]
2021 AspenKanada Mark McMorris (CAN)Kanada Max Parrot (CAN)Norsko Marcus Kleveland (NOR)
2023 Bakuriani

U-rampa

SoutěžZlatoStříbroBronz
1996 LienzUSA Ross Powers (USA)USA Lael Gregory (USA)USA Rob Kingwill (USA)
1997 InnichenŠvýcarsko Fabien Rohrer (SUI)Finsko Markus Hurme (FIN)Norsko Roger Hjelmstadstuen (NOR)
1999 BerchtesgadenUSA Ricky Bower (USA)Švédsko Fredrick Sterner (SWE)Finsko Timo Aho (FIN)
2001 Madonna di CampiglioNorsko Kim Christiansen (NOR)Norsko Daniel Franck (NOR)Finsko Markus Hurme (FIN)
2003 KreischbergŠvýcarsko Markus Keller (SUI)Švédsko Stefan Karlsson (SWE)USA Steve Fisher (USA)
2005 WhistlerFinsko Antti Autti (FIN)Kanada Justin Lamoureux (CAN)Norsko Kim Christiansen (NOR)
2007 ArosaFrancie Mathieu Crépel (FRA)Japonsko Kazuhiro Kokubo (JPN)Kanada Brad Martin (CAN)
2009 GangwonJaponsko Ryo Aono (JPN)Kanada Jeff Batchelor (CAN)Francie Mathieu Crépel (FRA)
2011 La MolinaAustrálie Nathan Johnstone (AUS)Švýcarsko Iouri Podladtchikov (SUI)Finsko Markus Malin (FIN)
2013 Stoneham-et-TewkesburyŠvýcarsko Iouri Podladtchikov (SUI)Japonsko Taku Hiraoka (JPN)Finsko Markus Malin (FIN)
2015 KreischbergAustrálie Scotty James (AUS)Čína Yiwei Zhang (CHN)Slovinsko Tim-Kevin Ravnjak (SLO)
2017 Sierra NevadaAustrálie Scotty James (AUS)Švýcarsko Iouri Podladtchikov (SUI)Švýcarsko Patrick Burgener (SUI)
2019 UtahAustrálie Scotty James (AUS)Japonsko Yūto Totsuka (JPN)Švýcarsko Patrick Burgener (SUI)
2021 AspenJaponsko Yūto Totsuka (JPN)Austrálie Scotty James (AUS)Švýcarsko Jan Scherrer (SUI)
2023 Bakuriani


Slopestyle

SoutěžZlatoStříbroBronz
2011 La MolinaBelgie Seppe Smits (BEL)Švédsko Niklas Mattsson (SWE)Finsko Ville Paumola (FIN)
2013 Stoneham-et-TewkesburyFinsko Roope Tonteri (FIN)Kanada Mark McMorris (CAN)Finsko Janne Korpi (FIN)
2015 KreischbergUSA Ryan Stassel (USA)Finsko Roope Tonteri (FIN)USA Kyle Mack (USA)
2017 Sierra NevadaBelgie Seppe Smits (BEL)Švýcarsko Nicolas Huber (SUI)USA Chris Corning (USA)
2019 UtahUSA Chris Corning (USA)Kanada Mark McMorris (CAN)USA Judd Henkes (USA)
2021 AspenNorsko Marcus Kleveland (NOR)Kanada Sébastien Toutant (CAN)Finsko Rene Rinnekangas (FIN)
2023 Bakuriani


Snowboardcross

SoutěžZlatoStříbroBronz
1997 InnichenRakousko Helmut Pramstaller (AUT)Rakousko Klaus Stammer (AUT)Švédsko Jakog Bergstedt (SWE)
1999 BerchtesgadenŠvédsko Henrik Jansson (SWE)Švédsko Magnus Sterner (SWE)Austrálie Zeke Steggall (AUS)
2001 Madonna di CampiglioŠvýcarsko Guillaume Nantermod (SUI)Německo Markus Ebner (GER)Rakousko Alexander Maier (AUT)
2003 KreischbergFrancie Xavier de Le Rue (FRA)USA Seth Wescott (USA)Kanada Drew Neilson (CAN)
2005 WhistlerUSA Seth Wescott (USA)Kanada Francois Boivin (CAN)USA Jayson Hale (USA)
2007 ArosaFrancie Xavier de Le Rue (FRA)USA Seth Wescott (USA)USA Nate Holland (USA)
2009 GangwonRakousko Markus Schairer (AUT)Francie Xavier de Le Rue (FRA)USA Nick Baumgartner (USA)
2011 La MolinaAustrálie Alex Pullin (AUS)USA Seth Wescott (USA)USA Nate Holland (USA)
2013 Stoneham-et-TewkesburyAustrálie Alex Pullin (AUS)Rakousko Markus Schairer (AUT)Norsko Stian Sivertzen (NOR)
2015 KreischbergItálie Luca Matteotti (ITA)Kanada Kevin Hill (CAN)USA Nick Baumgartner (USA)
2017 Sierra NevadaFrancie Pierre Vaultier (FRA)Španělsko Lucas Eguibar (ESP)Austrálie Alex Pullin (AUS)
2019 UtahUSA Mick Dierdorff (USA)Rakousko Hanno Douschan (AUT)Itálie Emanuel Perathoner (ITA)
2021 IdreŠpanělsko Lucas Eguibar (ESP)Rakousko Alessandro Hämmerle (AUT)Kanada Éliot Grondin (CAN)
2023 Bakuriani


Snowboardcross (družstva)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2017 Sierra NevadaUSA Hagen Kearney
Nick Baumgartner (USA)
Španělsko Regino Hernández
Lucas Eguibar (ESP)
Kanada Kevin Hill
Christopher Robanske (CAN)

Ženy

Alpské disciplíny

Paralelní obří slalom (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
1999 BerchtesgadenFrancie Isabelle Blancová (FRA)USA Rosey Fletcher (USA)Švédsko Aasa Windahl (SWE)
2001 Madonna di CampiglioŠvýcarsko Ursula Bruhin (SUI)USA Rosey Fletcher (USA)Rakousko Manuela Rieglerová (AUT)
2003 KreischbergŠvýcarsko Ursula Bruhin (SUI)Francie Julie Pomagalski (FRA)Německo Heidi Renoth (GER)
2005 WhistlerRakousko Manuela Rieglerová (AUT)Rusko Světlana Boldiková (RUS)Rakousko Doresia Kringsová (AUT)
2007 ArosaRusko Jekatěrina Tudegeševová (RUS)Německo Amelie Kober (GER)Švýcarsko Fränzi Kohli (SUI)
2009 GangwonRakousko Marion Kreiner (AUT)Rakousko Doris Güntherová (AUT)Švýcarsko Patrizia Kummerová (SUI)
2011 La MolinaRusko Aljona Zavarzinová (RUS)Rakousko Claudia Rieglerová (AUT)Rakousko Doris Güntherová (AUT)
2013 Stoneham-et-TewkesburyNěmecko Isabella Laböck (GER)Rakousko Julia Dujmovitsová (AUT)Německo Amelie Kober (GER)
2015 KreischbergRakousko Claudia Rieglerová (AUT)Rusko Aljona Zavarzinová (RUS)Japonsko Tomoka Takeuchi (JPN)
2017 Sierra NevadaČesko Ester Ledecká (CZE)Švýcarsko Patrizia Kummerová (SUI)Rusko Jekatěrina Tudegeševová (RUS)
2019 UtahNěmecko Selina Jörgová (GER)Rusko Natalija Sobolevová (RUS)Švýcarsko Ladina Jenny (SUI)
2021 RoglaNěmecko Selina Jörgová (GER)Ruská lyžařská federace Sofia Nadyrshinaová (RSF)Rakousko Julia Dujmovitsová (AUT)
2023 Bakuriani


Paralelní slalom (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
1996 LienzItálie Marion Posch (ITA)Nizozemsko Marcella Boerma (NED)USA Sondra van Ert (USA)
1997 InnichenItálie Dagmar Mair unter der Eggen (ITA)Francie Karine Rubyová (FRA)Švédsko Marie Birkl (SWE)
1999 BerchtesgadenItálie Marion Posch (ITA)Francie Isabelle Blancová (FRA)Německo Sandra Farmand (GER)
2001 Madonna di CampiglioFrancie Karine Rubyová (FRA)Francie Isabelle Blancová (FRA)Itálie Carmen Ranigler (ITA)
2003 KreischbergFrancie Isabelle Blancová (FRA)Francie Karine Rubyová (FRA)Švédsko Sara Fischer (SWE)
2005 WhistlerŠvýcarsko Daniela Meuliová (SUI)Rakousko Heidi Neururerová (AUT)Rakousko Doresia Kringsová (AUT)
2007 ArosaRakousko Heidi Neururerová (AUT)Rakousko Marion Kreiner (AUT)Rakousko Doresia Kringsová (AUT)
2009 GangwonŠvýcarsko Fränzi Mägert-Kohli (SUI)Rakousko Doris Günther (AUT)Rusko Jekatěrina Tudegeševová (RUS)
2011 La MolinaNorsko Hilde-Katrine Engeli (NOR)Nizozemsko Nicolien Sauerbreijová (NED)Rakousko Claudia Riegler (AUT)
2013 Stoneham-et-TewkesburyRusko Jekatěrina Tudegeševová (RUS)Švýcarsko Patrizia Kummerová (SUI)Německo Amelie Kober (GER)
2015 KreischbergČesko Ester Ledecká (CZE)Rakousko Julia Dujmovitsová (AUT)Rakousko Marion Kreiner (AUT)
2017 Sierra NevadaRakousko Daniela Ulbing (AUT)Česko Ester Ledecká (CZE)Rusko Alena Zavarzina (RUS)
2019 UtahŠvýcarsko Julie Zogg (SUI)Ukrajina Annamari Dancha (UKR)Německo Ramona Theresia Hofmeister (GER)
2021 RoglaRuská lyžařská federace Sofia Nadyrshina (RSF)Německo Ramona Theresia Hofmeister (GER)Německo Selina Jörgpvá (GER)
2023 Bakuriani

Obří slalom (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
1996 LienzFrancie Karine Rubyová (FRA)Rakousko Manuela Riegler (AUT)USA Sondra van Ert (USA)
1997 InnichenUSA Sondra van Ert (USA)Francie Karine Rubyová (FRA)Itálie Margherita Parini (ITA)
1999 BerchtesgadenItálie Margherita Parini (ITA)Itálie Lidia Trettel (ITA)USA Sandra van Ert (USA)
2001 Madonna di CampiglioFrancie Karine Rubyová (FRA)Francie Isabelle Blancová (FRA)Itálie Dagmar Mair unter der Eggen (ITA)

Slalom (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
1997 InnichenNěmecko Heidi Renoth (GER)Itálie Dagmar Mair unter der Eggen (ITA)Francie Dorothée Fournier (FRA)

Freestyle snowboarding

Big Air (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2015 KreischbergŠvýcarsko Elena Könz (SUI)Finsko Merika Enne (FIN)Švýcarsko Sina Candrian (SUI)
2017 Sierra NevadaRakousko Anna Gasserová (AUT)Finsko Enni Rukajärvi (FIN)Norsko Silje Norendal (NOR)
2019 UtahZávod zrušen [1]
2021 AspenKanada Laurie Blouin (CAN)Nový Zéland Zoi Sadowská Synnottová (NZL)Japonsko Miyabi Onitsuka (JPN)
2023 Bakuriani


U-rampa (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
1996 LienzNizozemsko Caroline van Kilsdonk (NED)USA Annemarie Uliasz (USA)USA Cammy Potter (USA)
1997 InnichenŠvýcarsko Anita Schwaller (SUI)Norsko Christel Thoresen (NOR)Německo Sabine Wehr-Hasler (GER)
1999 BerchtesgadenUSA Kim Stacey (USA)Francie Doriane Vidalová (FRA)Švédsko Anna Hellman (SWE)
2001 Madonna di CampiglioFrancie Doriane Vidalová (FRA)Norsko Stine Kjeldaas (NOR)Finsko Sari Gronholm (FIN)
2003 KreischbergFrancie Doriane Vidalová (FRA)Rakousko Nicola Pederzolli (AUT)Švýcarsko Fabienne Reuteler (SUI)
2005 WhistlerFrancie Doriane Vidalová (FRA)Švýcarsko Manuela Pesková (SUI)USA Hannah Teterová (USA)
2007 ArosaŠvýcarsko Manuela Pesková (SUI)Japonsko Soko Yamaoko (JPN)Polsko Paulina Ligocka (POL)
2009 GangwonČína Liu Jiayu (CHN)Austrálie Holly Crawford (AUS)Polsko Paulina Ligocka (POL)
2011 La MolinaAustrálie Holly Crawford (AUS)Švýcarsko Ursina Haller (SUI)Čína Liu Jiayu (CHN)
2013 Stoneham-et-TewkesburyUSA Arielle Gold (USA)Austrálie Holly Crawford (AUS)Francie Sophie Rodriguez (FRA)
2015 KreischbergČína Cai Xuetong (CHN)Španělsko Queralt Castelletová (ESP)Francie Clémence Grimalová (FRA)
2017 Sierra NevadaČína Cai Xuetong (CHN)Japonsko Haruna Matsumoto (JPN)Francie Clémence Grimalová (FRA)
2019 UtahUSA Chloe Kimová (USA)Čína Cai Xuetong (CHN)USA Maddie Mastro (USA)
2021 AspenUSA Chloe Kimová (USA)USA Maddie Mastro (USA)Španělsko Queralt Castellet (ESP)
2023 Bakuriani


Slopestyle (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2011 La MolinaFinsko Enni Rukajärvi (FIN)Česko Šárka Pančochová (CZE)Nový Zéland Shelly Gotlieb (NZL)
2013 Stoneham-et-TewkesburyKanada Spencer O'Brien (CAN)Švýcarsko Sina Candrian (SUI)Austrálie Torah Brightová (AUS)
2015 KreischbergJaponsko Miyabi Onitsuka (JPN)Rakousko Anna Gasserová (AUT)Slovensko Klaudia Medlová (SVK)
2017 Sierra NevadaKanada Laurie Blouinová (CAN)Nový Zéland Zoi Sadowská Synnottová (NZL)Japonsko Miyabi Onitsuka (JPN)
2019 UtahNový Zéland Zoi Sadowská Synnottová (NZL)Norsko Silje Norendal (NOR)USA Jamie Anderson (USA)
2021 AspenNový Zéland Zoi Sadowská Synnottová (NZL)USA Jamie Andersonová (USA)Austrálie Tess Coadyová (AUS)
2023 Bakuriani

Snowboardcross (ženy)

SoutěžZlatoStříbroBronz
1997 InnichenFrancie Karine Rubyová (FRA)Rakousko Manuela Riegler (AUT)Rakousko Maria Kirchgasser-Pichler (AUT)
1999 BerchtesgadenFrancie Julie Pomagalski (FRA)Rusko Maria Tikhvinskaja (RUS)Francie Olivia Guerry (FRA)
2001 Madonna di CampiglioFrancie Karine Rubyová (FRA)Francie Emmanuelle Duboc (FRA)Kanada Dominique Vallee (CAN)
2003 KreischbergFrancie Karine Rubyová (FRA)Rakousko Ursula Fingerlos (AUT)Francie Victoria Wicky (FRA)
2005 WhistlerUSA Lindsey Jacobellisová (USA)Francie Karine Rubyová (FRA)Kanada Maëlle Rickerová (CAN)
2007 ArosaUSA Lindsey Jacobellisová (USA)Švýcarsko Sandra Frei (SUI)Norsko Helene Olafsenová (NOR)
2009 GangwonNorsko Helene Olafsenová (NOR)Švýcarsko Olivia Nobs (SUI)Švýcarsko Mellie Francon (SUI)
2011 La MolinaUSA Lindsey Jacobellisová (USA)Francie Nelly Moenne Loccoz (FRA)Kanada Dominique Maltais (CAN)
2013 Stoneham-et-TewkesburyKanada Maëlle Rickerová (CAN)Kanada Dominique Maltais (CAN)Norsko Helene Olafsenová (NOR)
2015 KreischbergUSA Lindsey Jacobellisová (USA)Francie Nelly Moenne Loccoz (FRA)Itálie Michela Moioliová (ITA)
2017 Sierra NevadaUSA Lindsey Jacobellisová (USA)Francie Chloe Trespeuchová (FRA)Itálie Michela Moioliová (ITA)
2019 UtahČesko Eva Samková (CZE)Spojené království Charlotte Bankesová (GBR)Itálie Michela Moioliová (ITA)
2021 IdreSpojené království Charlotte Bankesová (GBR)Itálie Michela Moioliová (ITA)Česko Eva Samková (CZE)
2023 Bakuriani


Snowboardcross (družstva žen)

SoutěžZlatoStříbroBronz
2017 Sierra NevadaFrancie Nelly Moenne Loccoz
Chloe Trespeuch (FRA)
Francie Manon Petitová
Charlotte Bankes (FRA)
USA Lindsey Jacobellisová
Faye Gulini (USA)

Reference

  1. a b Utah 2019 big air world championships competition cancelled [online]. [cit. 2019-02-05]. Dostupné online. (anglicky) 

Média použitá na této stránce

Snowboarding pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Snowboarding
Flag of Canada (Pantone).svg
Flag of Canada introduced in 1965, using Pantone colors. This design replaced the Canadian Red Ensign design.
Russian Olympic Committee flag.svg
Russian Olympic Committee flag
Flag of Finland.svg
Finská vlajka
Flag of Australia (converted).svg

Flag of Australia, when congruence with this colour chart is required (i.e. when a "less bright" version is needed).

See Flag of Australia.svg for main file information.
Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“