Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2009
Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2009 | |
---|---|
Místo | Kaunas |
Země | Litva |
Pořadatel | Evropská atletická asociace |
Datum | 2009 |
Účast | 956 |
Předchozí | Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2007 |
Následující | Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2011 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
7. Mistrovství Evropy v atletice do 23 let se uskutečnilo ve dnech 16. – 19. července 2009 v Litvě na S. Darius and S. Girėnas Stadium v Kaunasu. Na programu bylo dohromady 44 disciplín (22 mužských a 22 ženských).[1] Kvůli nedostatku ubytovacích kapacit byl na dobu mistrovství otevřen nový čtyřhvězdičkový hotel.[2]
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
100 m | Harry Aikines-Aryeetey 10,15 | Leevan Yearwood 10,26 | Rion Pierre 10,28 |
200 m | Toby Sandeman 20,37 | Aleixo Platini Menga 20,59 | Ihor Bodrov 20,61 |
400 m | Yannick Fonsat 45,68 | Nigel Levine 45,78 | Jan Ciepiela 45,81 |
800 m | Adam Kszczot 1:45,81 | Marcin Lewandowski 1:46,52 | Robin Schembera 1:46,63 |
1500 m | Ivan Tuchtačev 3:51,19 | James Brewer 3:51,33 | Jakub Holuša 3:51,46 |
5000 m | Mohamed Elbendir 13:55,10 | Noureddine Smaïl 13:59,23 | David McCarthy 14:00,78 |
10 000 m | Selim Bayrak 29:47,15 | Andrea Lalli 29:49,80 | Dmytro Lašyn 30:08,44 |
110 m př. | Artur Noga 13,47 | Gianni Frankis 13,57 | Callum Priestley 13,63 |
400 m př. | Lloyd Gumbs 49,62 | Stanislav Melnykov 49,88 | Vincent Vanryckeghem 49,90 |
3000 m př. | Alexandr Paveljev 8:40,55 | José Luis Galván 8:41,53 | Krystian Zalewski 8:42,06 |
Štafeta 4×100 m | Spojené království 39,09 Ryan Scott Toby Sandeman Rion Pierre Leevan Yearwood | Francie 39,26 Emmanuel Biron Mickael Arminana Pierre-Alexis Pessonneaux Teddy Tinmar | Polsko 39,52 Kamil Kryński Artur Zaczek Olaf Paruzel Jakub Adamski |
Štafeta 4×400 m | Polsko 3:03,74 Marcin Sobiech Jakub Krzewina Michal Pietrzak Jan Ciepiela | Itálie 3:03,79 Marco Vistalli Isalbet Juarez Domenico Fontana Matteo Galvan | Francie 3:04,06 Bruno Naprix Mame-Ibra Anne Yoann Décimus Yannick Fonsat |
Chůze na 20 km | Miguel Ángel López 1.22:23 | Dzianis Simanovich 1.22:57 | Matteo Giupponi 1.23:00 |
Skok do výšky | Sylwester Bednarek 2,28 m | Oleksandr Nartov 2,26 m | Andrij Procenko 2,24 m |
Skok o tyči | Raphael Holzdeppe 5,64 m | Luke Cutts 5,60 m | Dimitrios Patsoukakis 5,55 m |
Skok daleký | Janis Leitis 7,90 m | Pavel Karavajev 7,86 m | Mikko Kivinen 7,85 m |
Trojskok | Daniele Greco 17,20 m | Zhivko Petkov 16,81 m | Aliaksandr Liabedzka 16,80 m |
Vrh koulí | Valerij Kokojev 20,20 m | Nick Petersen 18,94 m | Mateusz Mikos 18,89 m |
Hod diskem | Nikolaj Seďjuk 60,80 m | Ivan Hryšyn 59,61 m | Martin Wierig 59,12 m |
Hod kladivem | Yury Shayunou 78,16 m | Anatolij Pozdňjakov 72,42 m | Alexander Ziegler 72,32 m |
Hod oštěpem | Ari Mannio 84,57 m | Petr Frydrych 80,53 m | Spiridon Lebesis 79,37 m |
Desetiboj | Eelco Sintnicolaas 8 112 bodů | Mateo Sossah 7 885 bodů | Mihail Dudaš 7 855 bodů |
Ženy
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
100 m | Lina Grinčikaitė 11,37 | Natalija Pohrebnjaková 11,45 | Marika Popowiczová 11,50 |
200 m | Alexandra Fedorivová 22,97 | Ewelina Ptaková 23,07 | Marika Popowiczová 23,25 |
400 m | Xenija Ustalovová 51,74 | Xenija Zadorinová 51,76 | Anna Sedovová 52,58 |
800 m | Jelena Kofanovová 1:58,94 | Natalija Lupuová 2:01,08 | Agnieszka Leszczynská 2:01,53 |
1500 m | Sultan Haydarová 4:14,12 | Kristina Chalajevová 4:14,78 | Jelena Fesenková 4:15,90 |
5000 m | Natalja Popkovová 15:54,11 | Světlana Kudzeličová 16:03,85 | Emily Pidgeonová 16:04,71 |
10 000 m | Natalja Popkovová 33:37,31 | Zsofia Erdelyiová 33:39,89 | Azra Eminovicová 33:47,19 |
100 m př. | Christina Vukicevicová 12,99 | Jekatěrina Štěpová 13,28 | Alina Talajová 13,30 |
400 m př. | Perri Shakesová-Draytonová 55,26 | Eilidh Childová 55,32 | Darja Korablevová 56,08 |
3000 m př. | Ancuța Bobocelová 9:47,90 | Julia Hillerová 9:57,44 | Susanne Lutzová 10:01,87 |
Štafeta 4×100 m | Spojené království 43,89 Annabelle Lewisová Joey Ducková Lucy Sargentová Elaine O'Neilová | Polsko 43,90 Agnieszka Ceglareková Marika Popowiczová Milena Pedziwiatrová Weronika Wedlerová | Litva 44,09 Silvija Peseckaitė Lina Andrijauskaitė Sonata Tamošaitytė Lina Grinčikaitė |
Štafeta 4×400 m | Rusko 3:27,59 Anna Sedovová Xenija Zadorinová Xenija Vdovinová Xenija Ustalovová | Německo 3:29,23 Esther Cremerová Jill Richardsová Janin Lindenberová Sorina Nwachukwuová | Bělorusko 3:30,45 Maryna Libozová Kateryna Mišynová Hanna Tašpulatavová Alena Kjevičová |
Chůze na 20 km | Jelena Šumkinová 1.33:05 | Zuzana Schindlerová 1.33:42 | Taťána Šemjakinová 1.34:13 |
Skok do výšky | Alexandra Šamsutdinovová 1,89 m | Melanie Bauschkeová 1,89 m | Urszula Domelová 1,89 m |
Skok o tyči | Lisa Ryzihová 4,50 m | Minna Nikkanenová 4,45 m | Vanessa Vandyová 4,35 m |
Skok daleký | Melanie Bauschkeová 6,83 m | Nastasia Mirončyková 6,76 m | Éloyse Lesueurová 6,72 m |
Trojskok | Paraskeví Papahrístuov 14,34 m | Cristina Bujinová 14,26 m | Lilija Kulyková 13,88 m |
Vrh koulí | Denise Hinrichsová 19,18 m | Irina Tarasovová 17,90 m | Alena Kopetsová 17,72 m |
Hod diskem | Eden Francisová 57,29 m | Vera Karmišinová 54,48 m | Jade Nichollsová 54,44 m |
Hod kladivem | Zalina Marghievová 67,67 m | Kateřina Šafránková 63,01 m | Sarah Holtová 62,55 m |
Hod oštěpem | Madara Palameikaová 64,51 m | Vira Rebryková 61,43 m | Anna Wessmanová 55,91 m |
Sedmiboj | Aiga Grabusteová 6 396 bodů | Olga Kurbanová 6 205 bodů | Naděžda Sergejevová 6 118 bodů |
Medailové pořadí
Umístění | Stát | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Rusko | 12 | 8 | 5 | 25 |
2. | Spojené království | 7 | 6 | 5 | 18 |
3. | Německo | 4 | 4 | 4 | 12 |
4. | Polsko | 4 | 3 | 8 | 15 |
5. | Lotyšsko | 3 | 0 | 0 | 3 |
6. | Španělsko | 2 | 1 | 0 | 3 |
7. | Turecko | 2 | 0 | 0 | 2 |
8. | Bělorusko | 1 | 3 | 4 | 8 |
9. | Francie | 1 | 3 | 2 | 6 |
10. | Itálie | 1 | 2 | 1 | 4 |
11. | Finsko | 1 | 1 | 2 | 4 |
12. | Rumunsko | 1 | 1 | 0 | 2 |
13. | Řecko | 1 | 0 | 2 | 3 |
14. | Litva | 1 | 0 | 1 | 2 |
15. | Moldavsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
Nizozemsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Norsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
18. | Ukrajina | 0 | 6 | 4 | 10 |
19. | Česko | 0 | 3 | 1 | 4 |
20. | Bulharsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Dánsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Maďarsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
23. | Srbsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
24. | Belgie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Irsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Švédsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Odkazy
Reference
- ↑ Ostrava 2011 European U23 Championships – Statistics Handbook [online]. european-athletics.org. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ PRAŽÁK, Adam. V Kaunasu už ve čtvrtek vypukne ME do 22 let. atletika.cz [online]. 2009-07-15 [cit. 2011-07-19]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-03-10.
Související články
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2009 na Wikimedia Commons
- Oficiální stránky EAA (anglicky)
- Kompletní seznam výsledků Archivováno 3. 1. 2014 na Wayback Machine. (anglicky)
Média použitá na této stránce
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Zelený pruh má znázorňovat většinové katolické obyvatelsto Irska, oranžový pruh reprezentuje protestantskou menšinu a bílý pruh uprostřed znázorňuje mír a harmonii mezi nimi.
This is the national flag of Belgium, according to the Official Guide to Belgian Protocol. It has a 13:15 aspect ratio, though it is rarely seen in this ratio.
Its colours are defined as Pantone black, Pantone yellow 115, and Pantone red 032; also given as CMYK 0,0,0,100; 0,8.5,79,0; and 0,94,87,0.Finská vlajka
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas. 2009 m. Europos atletikos iki 23 metų čempionatas.