Mistrovství světa bez rozdílu vah v judu 2017

PořadatelMezinárodní judistická federace
Datum2017
Účast58 a 28
PředchozíMistrovství světa bez rozdílu vah v judu 2011

Mistrovství světa bez rozdílu vah v judu proběhlo v Kongresovém paláci (Palais des Congrès) v Marrákéši, Maroko ve dnech 11. až 12. listopadu 2017.[1]

Informace a program turnaje

• sobota – 11. listopadu 2017 – muži
  • neděle – 12. listopadu 2017 – ženy

Účast

Turnaje se účastnili přední judisté těžké a polotěžké váhy, které doplňovali judisté z nižších vah. Státy mohly postavit maximálně 8 judistů – 4 muži a 4 ženy. Této možnosti využily mezi muži Rusko a Gruzie. Nejpočetnější výpravou byl tým Ruska s počtem 7 judistů (4 muži a 3 ženy). Celkem startovalo 40 mužů a 18 žen z 28 států. 13 států vyslalo jednoho zástupce.

Chyběly silné výběry Brazílie a Jižní Koreje, nepřijely silné judistky z Číny, Spojených státu nebo Spojeného království, mezi muži scházeli judisté z Ázerbájdžánu, Egypta nebo reprezentace Švédska, Polska.

Herní systém

Judisté se utkávají mezi sebou v pavouku. Porazení čtvrtfinalisté postupují do oprav, ze kterou mohou postopit do boje o 3. místo. Klasifikovaní jsou judisté, kteří v turnaji vyhráli alespoň jeden zápas. V disciplíně bez rozdílu vah bylo rozlosování bez nasazování.

V roce 2017 byla regulerní hrací doba pro muže i ženy 4 minuty. Při nerozhodném výsledku zápas pokračoval prodloužením do doby, kdy jeden z judistů/tek nebodoval.

1/641/321/16čtvrtfinálesemifinálefináleo 3. místo1. kolo
A1.Gruzie Guram Tušišvili (GEO)volný los3./prohraúč.
2.Kyrgyzstán Jurij Krakoveckij (KGZ)3./prohraúč.
3.Francie Teddy Riner (FRA)2./4:19/uma1./výhra/hrg4./2:26/osg+drž9./3:40/uma20./5:36/uma29./výhra/sug_ogaZlatá medaile
4.Tunisko Faicel Jaballah (TUN)volný los5./výhra/sug3./prohra9.
5.Rusko Anton Bračov (RUS)volný los4./prohraúč.
6.Rumunsko Vlăduț Simionescu (ROU)volný los7./0:34/ksg9./prohra9.
7.Maroko Mustapha Abdallaoui (MAR)8./0:51/škr(oej)6./prohra17.
8.Alžírsko Mahdí Lilí (ALG)7./prohraúč.
9.Mongolsko Battulgyn Temüülen (MGL)volný los10./3:45/yus6./2:58/drž(kks)3./prohra7.14./prohra
10.Rakousko Stephen Hegyi (AUT)volný los9./hskúč.
B11.Bělorusko Alexandr Vachovjak (BLR)volný los13./3:32/sta14./prohra9.
12.Libanon Nacif Elias (LBN)13./prohraúč.
13.Nizozemsko Henk Grol (NED)12./2:28/kou+drž11./prohra17.
14.Japonsko Takeši Odžitani (JPN)volný los15./4:00/tos+drž11./výhra/ogu_stg20./prohraBronzová medaile37./5:13/yus9./3:36/kug+drž
15.Německo Sven Heinle (GER)volný los14./prohraúč.
16.Maroko Mahdí Malikí (MAR)17./prohraúč.
17.Ukrajina Oleksandr Hordijenko (UKR)16./2:06/uma18./3:52/gaw+drž20./hsk[2]9.
18.Gruzie Adam Okruašvili (GEO)volný los17./prohraúč.
19.Rusko Anton Krivobokov (RUS)volný los20./prohraúč.
20.Kuba Andy Granda (CUB)volný los19./4:26/oug(gaw)17./1:09/yus14./6:35/hrg3./prohra5.32./prohra
C21.Alžírsko Nadjib Temmar (ALG)volný los22./prohraúč.
22.Rusko Alexandr Michajlin (RUS)23./4:12/uma21./výhra/oug_dab24./výhra/hra29./prohra7.32./prohra
23.Mongolsko Ölzíbajaryn Düürenbajar (MGL)22./prohraúč.
24.Francie Cyrille Maret (FRA)volný los25./3:35/osg+drž22./prohra9.
25.Izrael Ori Sason (ISR)volný los24./prohraúč.
26.Gruzie Levan Matyjašvili (GEO)volný los28./29./prohra9.
27.Rakousko Daniel Allerstorfer (AUT)28./prohraúč.
28.Ukrajina Andrij Kolesnyk (UKR)27./4:00/ksk(gaw)+drž26./prohra17.
29.Belgie Toma Nikiforov (BEL)volný los30./0:56/son26./4:00/son+drž22./3:22/ksk(gaw)37./1:45/ksk3./prohraStříbrná medaile
30.Maroko Adil Hajji (MAR)volný los29./prohraúč.
D31.Senegal Mbagnick Ndiaye (SEN)volný los32./hskúč.
32.Kuba Alex García (CUB)volný los31./3:13/yus34./2:44/yus37./hskBronzová medaile20./výhra/osm+drž22./9:59/yus
33.Ukrajina Jakiv Chammo (UKR)volný los34./prohraúč.
34.Rusko Adlan Bisultanov (RUS)35./výhra/stg33./výhra/kug32./hsk9.
35.Česko Michal Horák (CZE)34./prohraúč.
36.Maďarsko Barna Bor (HUN)37./prohraúč.
37.Japonsko Kokoro Kageura (JPN)36./2:42/son38./5:04/drž(ysg)39./výhra/son32./3:02/yus29./prohra5.14./prohra
38.Gruzie Varlam Lipartelijani (GEO)volný los37./prohraúč.
39.Nizozemsko Roy Meyer (NED)volný los40./výhra/osg37./prohra9.
40.Řecko Ilias Iliadis (GRE)volný los39./prohraúč.

Ženy

• Datum: 12. listopad 2017
1/321/16čtvrtfinálesemifinálefináleo 3. místo1. kolo
A1.Rusko Olga Artošinová (RUS)volný los2./prohraúč.
2.Japonsko Sarah Asahinaová (JPN)volný los1./2:57/sta3./0:39/sta+drž5./3:40/drž(tsg)10./3:01/sta+držZlatá medaile
3.Francie Anne-Fatou M'bairová (FRA)volný los4./3:19/tno+drž2./prohra7.9./prohra
4.Ázerbájdžán Iryna Kindzerská (AZE)volný los3./prohraúč.
B5.Kuba Idalis Ortízová (CUB)volný los7./5:03/9./3:56/yus2./prohraBronzová medaile17./0:42/ygu+škr(oej)
6.Senegal Monica Sagnaová (SEN)7./prohraúč.
7.Kamerun Vanessa Mballaová (CMR)6./4:32/5./prohra9.
8.Itálie Assunta Galeoneová (ITA)volný los9./prohraúč.
9.Tunisko Nihel Cheikhová Rouhouová (TUN)volný los8./4:54/son5./hskBronzová medaile16./4:17/gaw3./4:00/ogo+drž
C10.Bosna a Hercegovina Larisa Cerićová (BIH)volný los11./výhra/smk12./2:46/smk16./3:54/yus2./prohraStříbrná medaile
11.Jižní Afrika Unelle Snymanová (RSA)volný los10./prohraúč.
12.Kuba Eliannis Aguilarová (CUB)volný los13./1:37/stg+drž10./prohra7.17./prohra
13.Rusko Natalija Sokolovová (RUS)volný los12./prohraúč.
D14.Maroko Assmaa Niangová (MAR)volný los16./prohraúč.
15.Rusko Marija Šekerovová (RUS)16./prohraúč.
16.Nizozemsko Tessie Savelkoulsová (NED)15./výhra/isn_oug14./2:09/drž17./2:43/drž(ysg)10./prohra5.9./prohra
17.Francie Romane Dicková (FRA)volný los18./3:20/hrg16./prohra5.5./prohra12./5:09/oug(gaw)
18.Německo Jasmin Külbsová (GER)volný los17./prohraúč.

Vysvětlivky

V kolonce, kde je uvedená „výhra“ značí vítězství judisty na body (jedno a více wazari) po uplynutí regulérní hrací doby 4 minut. V případě vítězství na ippon je místo „výhra“ uveden čas, kdy došlo k předčasnému ukončení zápasu. Pokud je čas delší jak 4 minuty, jde o prodloužení a uvádí se vždy čas ukončení zápasu. V prodloužení se zápas ukončuje jakoukoliv bodovanou technikou nebo udělením penalizace (šido). V případě diskvalifikace soupeře (hansokumake) je místo vítězné techniky uvedena zkratka „yus“ (jusei-gači). V prodloužení zkratka „yus“ značí ukočení zápasu penalizací.

Vítězné techniky jsou v kolonce značený mezinárodně zavedenými zkratkami – uči-mata (uma), tai-otoši (tos), tomoe-nage (tng) apod., u technik v boji na zemi je systém zjednodušen na držení (drž), páčení (páč), škrcení (škrc). Vítězná technika v boji na zemi je doplněna pouze v případě plnohodnotného boje na zemi (ne-waza).

Poznámka k umístění: Judisté se v turnaji umístili, pokud vyhráli alespoň jeden zápas i v případě, že jim soupeř nenastoupil. Jinak mají v kolonce CP (celkové pořadí) uvedenou účast (úč.)

2. Pravidlo o dopadu na hlavu – sambem odkojený Oleksandr Hordijenko dostal hansoku-make za časté používání varianty techniky uči-mata, při které nekontroloval dopad a soupeře vystavoval zranění krčních svalů resp. páteře.