Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu 2013
24. MSJ v orientačním běhu 2013 | |
---|---|
Jiráskovy sady - Hradec Králové | |
Informace | |
Místo konání | Hradec Králové |
Ve dnech | 30. června - 7. července |
Vítězové | |
Sprint | Ž Heidi Mårtenssonová M Florian Schneider |
Middle | Ž Miri Thrane Ødumová M Emil Svensk |
Long | Ž Lisa Risbyová M Piotr Parfianowicz |
Štafeta | Ž Česko M Česko |
Smíšená štafeta | x |
Mistrovství světa v orientačním běhu | |
← 2012 20132014 → |
24. Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu proběhlo v Česku ve dnech 30. června až 7. července 2013. Centrum závodů MSJ bylo ve městě Hradec Králové, které leží na soutoku Labe s Orlicí. Nejúspěšnější reprezentací bylo Švédsko se ziskem 8 medailí (2, 4, 2), před Českem (2, 1, 0) a třetím Švýcarskem (1, 1, 0).
Česká televize přenášela dva závody přímým přenosem a připravila závěrečný souhrn.
Program závodů
Oficiální program závodů dle Bulletinu 4.[1]
Den | Závod | Centrum závodu |
---|---|---|
30. 6. | Zahajovací ceremoniál | Hradec Králové |
1. 7. | Long | Odolov |
2. 7. | Middle - kvalifikace | Radvanice |
3. 7. | Middle - finále | Radvanice |
4. 7. | Volný den; Long a Middle ceremoniál | Hradec Králové |
5. 7. | Sprint | Hradec Králové |
6. 7. | Štafety; závěrečný ceremoniál, banket | Hoděšovice; Hradec Králové |
Účastníci
Mistrovství se zúčastnili sportovci ze 39 členských výprav Mezinárodní federace orientačního běhu, kteří se utkali o 8 medailových sad a celkem 36 medailí. Z celkového počtu 330 závodníků bylo 177 mužů a 153 žen.[2]
- Austrálie (6+6)
- Belgie (6+4)
- Bělorusko (0+1)
- Bulharsko (2+3)
- Čína (5+4)
- Česko (6+6)
- Dánsko (6+6)
- Estonsko (3+4)
- Finsko (6+6)
- Francie (6+5)
- Hongkong (6+6)
- Irsko (4+2)
- Izrael (2+1)
- Itálie (6+4)
- Japonsko (6+5)
- Jižní Afrika (3+1)
- Kanada (4+4)
- Litva (6+3)
- Lotyšsko (5+3)
- Maďarsko (6+4)
- Moldavsko (2+1)
- Německo (3+3)
- Nový Zéland (6+6)
- Norsko (6+6)
- Polsko (6+6)
- Portugalsko (1+2)
- Rakousko (6+6)
- Rumunsko (3+1)
- Rusko (6+6)
- Slovensko (4+4)
- Slovinsko (0+1)
- Španělsko (4+4)
- Švédsko (6+6)
- Švýcarsko (6+6)
- Turecko (4+2)
- Ukrajina (6+4)
- Spojené království (6+6)
- Spojené státy americké (6+6)
Medailové pořadí podle zemí
Pořadí zúčastněných zemí podle získaných medailí v jednotlivých závodech mistrovství (tzv. olympijské hodnocení).
Medailové pořadí podle zemí | |||||
---|---|---|---|---|---|
Pořadí | Stát | Celkem | |||
1 | Švédsko | 2 | 4 | 2 | 8 |
2 | Česko | 2 | 1 | - | 3 |
3 | Švýcarsko | 1 | 1 | - | 2 |
3. | Dánsko | 1 | 1 | - | 3 |
5 | Norsko | 1 | - | 1 | 2 |
6 | Polsko | 1 | - | - | 1 |
7 | Finsko | - | 2 | - | 2 |
8 | Rusko | - | - | 3 | 3 |
9 | Nový Zéland | - | - | 1 | 1 |
9 | Bělorusko | - | - | 1 | 1 |
Závod na klasické trati (Long)
- Aréna závodu
- Aréna závodu
- Vyhlášení ženy
- Vyhlášení muži
Zkrácené výsledky | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muži | Ženy | ||||||
|
| ||||||
Umístění | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Jméno | Čas | Ztráta |
Piotr Parfianowicz | 1:09:21 | Lisa Risbyová | 1:00:42 | ||||
Florian Schneider | 1:10:37 | + 0:01:16 | Sara Hagströmová | 1:01:29 | + 0:00:47 | ||
Andrej Kozyrev | 1:11:44 | + 0:02:23 | Ekaterina Savkinaová | 1:01:36 | + 0:00:54 | ||
4 | Borger Melsom | 1:11:53 | + 0:02:32 | 4 | Isia Bassetová | 1:02:15 | + 0:01:33 |
5 | Christoph Meier | 1:12:17 | + 0:02:56 | 5 | Ita Klingenbergová | 1:04:17 | + 0:03:35 |
6 | Anton Johansson | 1:13:04 | + 0:03:43 | 6 | Cecilie Friberg Klysnerová | 1:04:30 | + 0:03:48 |
Závod na krátké trati (Middle)
- Vyhlášení závodu žen
- Vyhlášení závodu mužů
- Lisa Risby, Švédsko
- Emil Svensk, Švédsko
Zkrácené výsledky | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muži | Ženy | ||||||
|
| ||||||
Umístění | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Jméno | Čas | Ztráta |
Emil Svensk | 0:24:32 | Miri Thrane Ødumová | 0:25:05 | ||||
Anton Johansson | 0:24:33 | + 0:00:01 | Lisa Risbyová | 0:25:36 | + 0:00:31 | ||
Jens Wängdahl | 0:24:41 | + 0:00:09 | Mathilde Rundhaugová | 0:25:45 | + 0:00:40 | ||
4 | Aleksi Anttolainen | 0:24:45 | + 0:00:13 | 4 | Anna Haatajaová | 0:25:51 | + 0:00:46 |
5 | Borger Melsom | 0:25:06 | + 0:00:34 | 5 | Isia Bassetová | 0:26:13 | + 0:01:08 |
6 | Marek Minář | 0:25:13 | + 0:00:41 | 6 | Gunvor Hov Høydalová | 0:26:14 | + 0:01:09 |
Závod ve sprintu
- Aréna závodu
- Cíl a divácký úsek
- Vítězky závodu žen
- Vítězové závodu mužů
Zkrácené výsledky | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muži | Ženy | ||||||
|
| ||||||
Umístění | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Jméno | Čas | Ztráta |
Florian Schneider | 0:14:35 | Heidi Mårtenssonová | 0:14:33 | ||||
Michal Hubáček | 0:14:39 | + 0:00:04 | Nicoline Friberg Klysnerová | 0:14:45 | + 0:00:12 | ||
Tim Robertson | 0:14:47 | + 0:00:12 | Anastasija Denisovová | 0:14:48 | + 0:00:15 | ||
4 | Sigur Heggedal | 0:14:57 | + 0:00:22 | 4 | Ekaterina Savkinaová | 0:14:49 | + 0:00:16 |
5 | Christoph Meier | 0:14:58 | + 0:00:23 | 5 | Andrine Benjaminsenová | 0:14:52 | + 0:00:19 |
6 | Trond Einar Moen Pedersli | 0:15:00 | + 0:00:25 | 6 | Frida Sandbergová | 0:14:59 | + 0:00:26 |
Štafetový závod
Závod štafet měl arénu u Hoděšovic 12 km JV od Hradce Králové. Ženy vyběhly na trať v 10 hodin, muži ve 12:00. Závod se nakonec stal především českou záležitostí - mužská štafeta s přehledem zvítězila, ženy sice doběhly na druhém místě, ale norská štafeta neměla v pořádku ražení a tak nakonec vítězství patřilo české štafetě.
- Aréna
- Start žen
- Start mužů
- Vyhlášení ženy
- Vyhlášení muži
Zkrácené výsledky | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muži | Ženy | ||||||
|
| ||||||
Umístění | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Jméno | Čas | Ztráta |
Česko Marek Schuster | 1:44:28 | Česko Lenka Knapová | 1:44:45 | ||||
Švédsko Anton Johansson | 1:45:44 | + 0:01:16 | Finsko Anna Haatajaová | 1:45:08 | + 0:00:23 | ||
Rusko Iwan Kučmenko | 1:47:35 | + 0:03:07 | Švédsko Andrea Svenssonová | 1:46:35 | + 0:01:50 | ||
4 | Dánsko Thomas Knudsen | 1:50:04 | + 0:05:36 | 4 | Rusko Veron Tomaševská | 1:49:02 | + 0:04:17 |
5 | Lotyšsko Janis Sars | 1:50:29 | + 0:06:01 | 5 | Norsko Heidi Mårtenssonová | 1:49:37 | + 0:04:52 |
6 | Finsko Lauri Nenonen | 1:50:30 | + 0:06:02 | 6 | Ukrajina Daria Moskaleková | 1:50:20 | + 0:05:35 |
Česká juniorská reprezentace na MSJ
Česko reprezentovalo 6 žen a 6 mužů pod vedením trenérů Jana Potštejnského, Petra Starosty a Petr Kozáka.
- Český reprezentační tým
- Michal Hubáček 2. ve sprintu
- Dvojnásobný úspěch ve štafetách
Přehled umístění českých reprezentantů | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muži | Ženy | ||||||||
Jméno | Sprint | Middle | Long | Štafety | Jméno | Sprint | Middle | Long | Štafety |
Marek Minář | 18. místo | 6. místo | 22. místo | x | Vendula Horčičková | 12. místo | 11. místo | 11. místo | 1. místo |
Filip Hadač | DSQ | 22. místo | DSQ | x | Barbora Hrušková | 30. místo | 49. místo | 25. místo | x |
Tomáš Kubelka | 35. místo | MB12. místo | 47. místo | x | Kateřina Chromá | 27. místo | 8. místo | 7. místo | 1. místo |
Adam Chloupek | 34. místo | 7. místo | 72. místo | 1. místo | Markéta Tesařová | 58. místo | 13. místo | 37. místo | x |
Michal Hubáček | 2. místo | 34. místo | 11. místo | 1. místo | Lenka Knapová | 38. místo | 18. místo | 15. místo | 1. místo |
Marek Schuster | DSQ | 9. místo | 56. místo | 1. místo | Lenka Svobodová | x | 22. místo | 96. místo | x |
Fotogalerie českých závodníků
Klasická trať
- Markéta Tesařová
- Barbora Hrušková
- Marek Minář
- Marek Schuster
- Kateřina Chromá
- Lenka Svobodová
- Vendula Horčičková
- Michal Hubáček
- Lenka Knapová
- Adam Chloupek
Krátká trať
- Lenka Svobodová
- Lenka Knapová
- Barbora Hrušková
- Markéta Tesařová
- Vendula Horčičková
- Kateřina Chromá
- Marek Minář
- Michal Hubáček
- Adam Chloupek
- Marek Schuster
Sprint
- Vendula Horčičková
- Michal Hubáček
Štafety
- Lenka Knapová
- Kateřina Chromá
- Vendula Horčičková
- Marek Schuster
- Adam Chloupek
- Michal Hubáček
- Mužská štafeta
Reference
- ↑ Bulletin 4 [online]. JWOC 2013. Dostupné online. (Anglicky)[nedostupný zdroj]
- ↑ Bulletin 4 [online]. JWOC 2013. Dostupné online. (Anglicky)[nedostupný zdroj]
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu 2013 na Wikimedia Commons
- Junior World Orienteering Championships 2013 International Orienteering Federation
- 24. Junior World Orienteering Championships - Oficiální stránka
- Fotogalerie
Média použitá na této stránce
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Flag of Australia, when congruence with this colour chart is required (i.e. when a "less bright" version is needed).
See Flag of Australia.svg for main file information.This is the national flag of Belgium, according to the Official Guide to Belgian Protocol. It has a 13:15 aspect ratio, though it is rarely seen in this ratio.
Its colours are defined as Pantone black, Pantone yellow 115, and Pantone red 032; also given as CMYK 0,0,0,100; 0,8.5,79,0; and 0,94,87,0.Finská vlajka
Zelený pruh má znázorňovat většinové katolické obyvatelsto Irska, oranžový pruh reprezentuje protestantskou menšinu a bílý pruh uprostřed znázorňuje mír a harmonii mezi nimi.
Used color: National flag | South African Government and Pantone Color Picker
zelená | rendered as RGB 0 119 73 | Pantone 3415 C |
žlutá | rendered as RGB 255 184 28 | Pantone 1235 C |
červená | rendered as RGB 224 60 49 | Pantone 179 C |
modrá | rendered as RGB 0 20 137 | Pantone Reflex Blue C |
bílá | rendered as RGB 255 255 255 | |
černá | rendered as RGB 0 0 0 |
Flag of Canada introduced in 1965, using Pantone colors. This design replaced the Canadian Red Ensign design.
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910).
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
(c) Wiki.edoardo, CC BY-SA 3.0
Pictogram for the running sport orienteering
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, Vendula Horčičková CZE, 11. místo
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, Lenka Knapová CZE na doběhu
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, štafety, Hoděšovice - vyhlášení štafetového závod mužů: 1. CZE, 2. SWE, 3. RUS
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, Adam Chloupek CZE na doběhu
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, vyhlášení závodu žen, 1. Lisa Risby, 2. Sara Hagström, 3. Ekaterina Savkina
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, štafety, Hoděšovice - vyhlášení závodu štafet žen, 1. CZE, 2. FIN, 3. SWE
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, Vendula Horčičková CZE na doběhu
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, relay, Hoděšovice - Michal Hubáček CZE na průběhu diváckým úsekem na vedoucí pozici
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, štafety, Hoděšovice - aréna závodu štafet v Hoděšovicích u Býště
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, relay, Hoděšovice - Kateřina Chromá CZE probíhá divácký úsek na druhém úseku české štafety
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, štafety, Hoděšovice - společná fotografie českého reprezentačního týmu s trenéry
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, sprint, Hradec Králové, cíl s poslední kontrolou, vpravo divácký průběh na trati
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, relay, Hoděšovice - Vendula Horčičková CZE dobíhá na finišuje na třetím úseku české štafety na druhém místě, celkově však na prvním z důvodu diskvalifikace norské štafety
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, Lenka Knapová CZE, 18. místo
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, štafety, Hoděšovice - dobíhá z druhého úseku štafet Adam Chloupek CZE
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, Lisa Risby SWE, 2. místo
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, štafety, Hoděšovice - Marek Schuster CZE dobíhá z prvního úseku štafet
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, sprint, Hradec Králové, vítězové závodu mužů, 1. Florian Schneider SUI, 2. Michal Hubáček CZE, 3. Tim Robertson NZL
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, Michal Hubáček CZE na doběhu
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, aréna - cíl závodů
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, sprint, Hradec Králové, Michal Hubáček CZE si běží pro druhé místo v závodě mužů
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, Marek Minář CZE, 6. místo
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, Kateřina Chromá CZE na doběhu
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, Markéta Tesařová CZE, 13. místo
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, Michal Hubáček CZE, 34. místo
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, Lenka Svobodová CZE na doběhu
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, květinové vyhlášení závodu mužů, 1. Emil Svensk SWE, 2. Anton Johansson SWE, 3. Jens Wängdahl SWE
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, sprint, Hradec Králové, vítězky závodu žen, 1. Heidi Mårtensson NOR, 2. Nicoline Friberg Klysner, 3. Anastasija Denisova BUL
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, sprint, Hradec Králové, Vendula Horčičková CZE na trati, 12. místo
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, aréna - cíl závodů
Autor: Palickap, Licence: CC BY-SA 4.0
Hradec Králové, Jiráskovy sady.
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, Marek Schuster CZE na doběhu
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, Lenka Svobodová CZE, 22. místo
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, květinové vyhlášení závodu žen, 1. Miri Thrane Ødum DEN, 2. Lisa Risby SWE, 3. Mathilde Rundhaug
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, vyhlášení závodu mužů, 1. Piotr Parfianowicz, 2. Florian Schneider, 3. Andrej Kozyrev
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, Markéta Tesařová CZE na doběhu
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, štafety, Hoděšovice - doběh vítězné české štafety (zleva Marek Minář, Michal Hubáček, Adam Chloupek
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, Barbora Hrušková CZE, 49. místo
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, Kateřina Chromá CZE, 8. místo
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, štafety, Hoděšovice - dvojnásobný český úspěch - ženská i mužská štafeta vyhrála. Zleva: Lenka Knapová, Kateřina Chromá, Vendula Horčičková, Marek Minář, Adam Chloupek, Michal Hubáček
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, Barbora Hrušková CZE na doběhu
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, klasická trať, Odolov, Marek Minář CZE na doběhu
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, relay, Hoděšovice - start prvních úseků mužských štafet
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, štafety, Hoděšovice - předávka české štafety, z prvního úseku dobíhá Lenka Knapová, vybíhá Kateřina Chromá.
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, Marek Schuster CZE, 9. místo
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, sprint, Hradec Králové, Michal Hubáček je nesen na stupně vítězů kolegy z českého týmu, 2. místo v mužích
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, Adam Chloupek CZE, 7. místo
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, sprint, Hradec Králové, celkový pohled na arénu závodů s cílem a výsledky
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, middle, Radvanice, Emil Svensk SWE, vítěz kategorie mužů
Autor: Petr Kadeřávek, Licence: CC BY 4.0
Junior World Orienteering Championships 2013 CZE, štafety, Hoděšovice - první úseky štafet před startem závodu žen