Zlatá medaile 2 – Stříbrná medaile 1 – Bronzová medaile 0
Oficiální web
[1]
≺ 1977
1976 ≻

Mistrovství světa v biatlonu 1978 se konalo od 1. do 6. března 1978 na biatlonovém stadionu Biathlon stadium Hochfilzen v rakouském Hochfilzenu.[1]

Na mistrovství světa byl nejúspěšnější východoněmecký tým, který získal celkem 6 medailí, z toho 3 zlaté. Největší zásluhu měl Frank Ullrich, který zvítězil ve stíhacím závodě a ve štafetách a ve sprintu skončil druhý, díky čemž se stal nejúspěšnějším závodníkem mistrovství.

Program závodů

Na programu šampionátu byly celkem 3 závody. Muži absolvovali sprint, vytrvalostní závod a štafetu.

DenDatumDisciplínaPočet závodníků
Čt2. březnaVytrvalostní závod88
So4. březnaSprint88
Ne5. březnaŠtafety23

Česká stopa

Ve vytrvalostní závodě i sprintu byl se nejlépe umístil Antonín Kříž na 9., resp. 12. místě. Československá štafeta byla v sestavě Miroslav Soviš, Jaromír Šimůnek, Antonín Kříž a Zdeněk Pavlíček celkově 6.

Medailisté

Muži

DisciplínaZlatá medaile ZlatoVýkonStříbrná medaile StříbroVýkonBronzová medaile BronzVýkon
Vytrvalostní závod (20 km)
detaily
Norsko Odd Lirhus1:05:26,3Východní Německo Frank Ullrich1:05:37,7Východní Německo Eberhard Rösch1:06:04,2
Sprint (10 km)
detaily
Východní Německo Frank Ullrich32:17,4Východní Německo Eberhard Rösch32:38,1Východní Německo Klaus Siebert33:02,8