Zlatá medaile 2 – Stříbrná medaile 0 – Bronzová medaile 0
Oficiální web
[1]
≺ 1978
1981 ≻

Mistrovství světa v biatlonu 1979 se konalo od 2. do 5. února 1979 na biatlonovém stadionu Chimegau Arena ve německém Ruhpoldingu. Jednalo se o 18. ročník mistrovství světa v biatlonu. Výsledky závodů na šampionátu se započítávaly do celkového pořadí světového poháru.

Na mistrovství byl nejúspěšnější východoněmecký tým, který získal tři medaile, všechny zlaté. Největší zásluhu na tom měli Klaus Siebert a Frank Ullrich, kteří zvítězili ve vytrvalostní závodě, resp. v sprintu a následně v štafetě. Největším překvapením mistrovství bylo druhé místo Nora Odda Lirhuse a bronzová medaile Itala Luigiho Weisse ze sprintu. Zklamání mistrovství naopak přineslo pro domácího Eberharda Rösche, který získal jen jednou zlatou medaili za štafety.

Pro československé reprezentanty bylo toto mistrovství medailově neúspěšné. Ve vytrvalostním závodě obsadil Jaromír Šimůnek 6. a ve sprintu 7. místo. Ve štafetovém závodě se československá štafeta umístila na 8. místě ve složení Jaromír Šimůnek, Jan Suchánek, Peter Zelinka a Zdeněk Pavlíček.

Kandidující země na pořadatelství

Střediskostátpořadatelství předchozích MS
Biathlon Staduim HochfilzenRakouskoRakousko Rakousko1978
Chimegau ArenaNěmeckoNěmecko NěmeckoNekonalo se

Program závodů

Na programu šampionátu bylo celkem 3 závody. Muži absolvovali sprinty, vytrvalostní závody a štafety.

DenDatumDisciplínaPočet závodníků
15. únorasprint82
Ne17. únoraVytrvalostní závody86
Po18. únoraMužská štafeta21 týmů

Medailisté

Muži

DisciplínaZlatá medaile ZlatoVýkonStříbrná medaile StříbroVýkonBronzová medaile BronzVýkon
Vytrvalostní závod (20 km)
detaily
Východní Německo Klaus Siebert1:07:40,1Sovětský svaz Alexandr Tichonov1:09:22,1Norsko Sigleif Johansen1:09:37,4
Sprint (10 km)
detaily
Východní Německo Frank Ullrich40:35,3Norsko Odd Lirhus41:22,5Itálie Luigi Weiss41:46,3