SestupujícíSFC Opava „B“
FK Slavia Orlová-Lutyně
SK Sulko Zábřeh
2013/142015/16

V soubojích 24. ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy 2014/15 se utkalo 16 týmů každý s každým dvoukolovým systémem podzim–jaro. Tento ročník odstartoval v pátek 8. srpna 2014 v 18:00 v Kroměříži úvodním zápasem 1. kola a celého ročníku (SK Hanácká Slavia Kroměříž1. HFK Olomouc 1:0), který vyhrála domácí Kroměříž brankou Budína ze 66. minuty.[1][2] Ročník byl uzavřen posledním (240.) zápasem v Brně v sobotu 13. června 2015 (SK Líšeň1. FC Slovácko „B“ 2:1).[1]

Zrušení kontroverzních novinek

V předešlém ročníku byly ve 3. (MSFL a ČFL) a 4. (Divize A-E) nejvyšší soutěži zavedeny kontroverzní novinky, jejichž autorem byl Roman Berbr. Bylo možné využít 5 střídání (do té doby 3); toto se však neosvědčilo, neboť změna vedla spíše jen ke zdržování a kouskování hry (především ve druhých poločasech). Dále pak hráč, který musel být ošetřen, mohl do hry znovu zasáhnout až nejméně po třech minutách a nikoli ihned po ošetření. Pro sezónu 2014/15 se vše vrátilo ke stavu před 2013/14.[3]

Nové týmy

Nejlepší střelec

Nejlepšími střelci ročníku se stali prostějovský útočník Karel Kroupahlučínský útočník Martin Hanus, kteří soupeřům nastříleli shodně 18 branek.[4] Hanus zasáhl do všech 30 utkáni,[5] exligový Kroupa nastoupil ve 29 zápasech.[6] Martin Hanus se stal prvním hráčem v historii MSFL (hraje se od 1991/92), který v této soutěži docílil 100 a více branek (viz Rekody MSFL).

Losovací čísla

1 – SK Sulko Zábřeh, 2 – FC Fastav Zlín „B“, 3 – SK Líšeň, 4 – SK Uničov, 5 – HFK Třebíč, 6 – SK Hanácká Slavia Kroměříž, 7 – MSK Břeclav, 8 – 1. SK Prostějov, 9 – FC Hlučín, 10 – MFK Vyškov, 11 – 1. HFK Olomouc, 12 – SK Sigma Olomouc „B“, 13 – 1. FC Slovácko „B“, 14 – SK Spartak Hulín, 15 – FK Slavia Orlová-Lutyně, 16 – SFC Opava „B“