Nizozemsko na Letních olympijských hrách 2020
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | NED | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Nizozemský olympijský výbor | ||||||||
Účastníci | 278 ve 27 sportech | ||||||||
Vlajkonoši | Churandy Martina, Keet Oldenbeuvingová (zahájení) Sifan Hassanová (zakončení) | ||||||||
← 2016 2024 → |
Nizozemsko na Letních olympijských hrách 2020 v japonském Tokiu reprezentovalo 278 sportovců, z toho 113 mužů a 165 žen v 19 sportech. Největší úspěchy přišly z cyklistiky, kde získali 12 medailí, z toho 5 zlatých. Výprava nakonec vybojovala 36 medailí a v celkovém pořadí národů se umístila na 7. místě.
Medailisté
|
|
Počet soutěžících v jednotlivých sportech
Sport | Muži | Ženy | Celkem |
---|---|---|---|
Atletika | 18 | 25 | 43 |
Badminton | 2 | 2 | 4 |
Basketbal | 4 | 0 | 4 |
Box | 1 | 1 | 2 |
Cyklistika | 16 | 13 | 29 |
Fotbal | 0 | 22 | 22 |
Golf | 0 | 1 | 1 |
Gymnastika | 2 | 4 | 6 |
Házená | 0 | 14 | 14 |
Jachting | 4 | 6 | 10 |
Jezdectví | 5 | 3 | 8 |
Judo | 5 | 5 | 10 |
Kanoistika | 0 | 1 | 1 |
Lukostřelba | 3 | 1 | 4 |
Plavání | 8 | 8 | 16 |
Pozemní hokej | 16 | 16 | 32 |
Skateboarding | 0 | 2 | 2 |
Skoky do vody | 0 | 2 | 2 |
Stolní tenis | 0 | 1 | 1 |
Synchronizované plavání | — | 2 | 2 |
Šerm | 1 | 0 | 1 |
Tenis | 2 | 2 | 4 |
Triatlon | 2 | 2 | 4 |
Veslování | 21 | 14 | 35 |
Vodní pólo | 0 | 13 | 13 |
Volejbal | 2 | 4 | 6 |
Vzpírání | 1 | 0 | 1 |
Celkem | 113 | 165 | 278 |
Atletika
Běžecké a chodecké disciplíny
Muži
Sportovec | Disciplína | Rozběh | Semifinále | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | |||
Taymir Burnet | 200 m | 20,60 SB | 3.Q | 20,90 | 8. | nepostoupil | ||
Liemarvin Bonevacia | 400 m | 44,95 | 1.Q | 44,62 NR | 3.q | 45,07 | 8. | |
Jochem Dobber | 45,54 | 3.Q | 45,48 | 6. | nepostoupil | |||
Tony van Diepen | 800 m | 1:46,03 | 6. | nepostoupil | ||||
Mike Foppen | 5000 m | nedokončil | — | nepostoupil | ||||
Nick Smidt | 200 m př. | 49,55 | 4.Q | 49,35 SB | 7. | ’’nepostoupil’’ | ||
Taymir Burnet Christopher Garia Joris van Gool Churandy Martina | 4 × 100 m | nedokončili | — | nepostoupili | ||||
Terrence Agard Ramsey Angela Liemarvin Bonevacia Tony van Diepen Jochem Dobber[a] | 4 × 400 m | 2:59,06 NR | 5.q | — | 2:57,18 NR | |||
Khalid Choukoud | Maraton | — | nedokončil | |||||
Abdi Nageeye | 2:09:58 SB | |||||||
Bart van Nunen | nedokončil |
Ženy
Sportovec | Disciplína | Rozběh | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | ||
Marije van Hunenstijnová | 100 m | volný los | 11,27 SB | 6. | nepostoupila | ||||
Jamile Samuelová | volný los | neodstartovala | nepostoupila | ||||||
Dafne Schippersová | volný los | neodstartovala | nepostoupila | ||||||
Jamile Samuelová | 200 m | neodstartovala | — | nepostoupila | |||||
Dafne Schippersová | 23,13 | 3.Q | 23,03 | 6. | nepostoupila | ||||
Lieke Klaverová | 400 m | 51,37 | 3.Q | — | 51,37 | 6. | nepostoupila | ||
Lisanne de Witteová | 51,68 SB | 4.q | 52,09 | 8. | nepostoupila | ||||
Sifan Hassanová | 1500 m | 4:05,17 | 1.Q | — | 4:00,23 | 1.Q | 3:55,86 | ||
Diane van Esová | 5000 m | 15:47,01 | 16. | — | nepostoupila | ||||
Sifan Hassanová | 14:47,89 | 1.Q | — | 14:36,79 | |||||
Sifan Hassanová | 10000 m | — | 29:55,32 | ||||||
Susan Kruminsová | — | nedokončila | |||||||
Zoë Sedneyová | 100 m př. | 13,03 | 7. | — | nepostoupila | ||||
Nadine Visserová | 12,72 SB | 2.Q | 12,63 SB | 3.q | 12,73 | 5. | |||
Femke Bolová | 400 m př. | 54,43 | 1.Q | — | 53,91 | 1.Q | 52,03 AR | ||
Irene van der Reijkenová | 3000 m př. | 9:42,98 | 30. | — | nepostoupila | ||||
Marije van Hunenstijnová Dafne Schippersová Naomi Sedneyová Nadine Visserová | 4 × 100 m | 42,81 SB | 5.q | — | nedokončily | ||||
Femke Bolová Laura de Witteová Lisanne de Witteová Lieke Klaverová | 4 × 400 m | 3:24,01 NR | 4.q | — | 3:23,74 NR | 6. | |||
Andrea Deelstraová | Maraton | — | 2:37:05 | 44. | |||||
Jill Holtermanová | 2:45:27 | 63. |
Smíšené disciplíny
Sportovec | Disciplína | Rozběh | Finále | ||
---|---|---|---|---|---|
Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | ||
Ramsey Angela Liemarvin Bonevacia Jochem Dobber[a] Femke Bolová Lieke Klaverová Lisanne de Witteová[a] | 4 × 400 m | 3:10,69 NR | 2.Q | 3:10,36 NR | 4. |
a Startoval/a pouze v rozběhu
Hody, vrhy a skoky
Muži
Sportovec | Disciplína | Kvalifikace | Finále | ||
---|---|---|---|---|---|
Výkon | Pořadí | Výkon | Pořadí | ||
Menno Vloon | skok o tyči | 5,75 | 7.q | 5,55 | 13. |
Ženy
Sportovec | Disciplína | Kvalifikace | Finále | ||
---|---|---|---|---|---|
Výkon | Pořadí | Výkon | Pořadí | ||
Jessica Schilderová | vrh koulí | 17,74 | 19. | nepostoupila | |
Jorinde van Klinkenová | hod diskem | 61,15 | 14. | nepostoupila |
Víceboje
Ženy – sedmiboj
Sportovec | Disciplína | 100 př. | výška | koule | 200 m | dálka | oštěp | 800 m | Celkem | Pořadí |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nadine Broersenová | Výkon | 13,74 | 1,80 SB | 14,50 SB | 25,57 SB | DNS | — | — | nedokončila | |
Body | 1015 | 978 | 827 | 835 | 0 | — | — | |||
Emma Oosterwegelová | Čas | 13,36 PB | 1,80 PB | 13,28 | 24,25 PB | 6,29 | 54,60 PB | 2:11,09 PB | 6590 PB | |
Body | 1071 | 978 | 746 | 957 | 940 | 949 | 949 | |||
Anouk Vetterová | Čas | 13,09 PB | 1,80 SB | 15,29 SB | 23,81 | 6,47 | 51,20 | 2:18,72 SB | 6689 NR | |
Body | 1111 | 978 | 880 | 999 | 997 | 883 | 841 |
Badminton
Sportovec | Kategorie | Skupina | Osmifinále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | ||
Mark Caljouw | Mužská dvouhra | Zilberman (ISR) V (17–21, 21–9, 21–10) | Sai Praneeth (IND) V (21–14, 21–14) | — | 1.Q | Cordón (GUA) P (17–21, 21–3, 19–21) | nepostoupil | |||
Selena Pieková Cheryl Seinenová | Ženská čtyřhra | Honderich / Tsai (CAN) V (16–21, 21–14, 21–15) | Hany / Hosny (EGY) V (21–6, 21–10) | Matsumoto / Nagahara (JPN) P (22–24, 15–21) | 2.Q | — | Lee S-h / Shin S-c (KOR) P (8–21, 17–21) | nepostoupily | ||
Robin Tabeling Selena Pieková | Smíšená čtyřhra | Choi S-g / Chae Y-j (KOR) P (21–16, 15–21, 11–21) | Zheng Sw / Huang Yq (CHN) P (15–21, 20–22) | Elgamal / Hany (EGY) V (21–9, 21–4) | 3. | — | nepostoupili |
Basketbal
Shrnutí
Muži
Soupiska
- Ross Bekkering
- Dimeo van der Horst
- Arvin Slagter
- Jessey Voorn
Skupina
Poř. | Tým | Z | V | P | VB | OB | +/- | Postup do |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Srbsko | 7 | 7 | 0 | 138 | 91 | +47 | Semifinále |
2. | Belgie[a] | 7 | 4 | 3 | 126 | 127 | -1 | |
3. | Lotyšsko[a] | 7 | 4 | 3 | 133 | 129 | +4 | Čtvrtfinále |
4. | Nizozemsko[a] | 7 | 4 | 3 | 132 | 129 | +3 | |
5. | ROV | 7 | 3 | 4 | 116 | 125 | -9 | |
6. | Japonsko[b] | 7 | 2 | 5 | 123 | 134 | -11 | |
7. | Polsko[b] | 7 | 2 | 5 | 120 | 130 | -10 | |
8. | Čína[b] | 7 | 2 | 5 | 119 | 142 | -23 |
a Vzájemné zápasy: Belgie 2–0, Lotyšsko 1–1, Nizozemsko 0–2
b Vzájemné zápasy a vstřelené body: Japonsko 1–1, 123; Polsko 1–1, 120; Čína 1–1, 119
24. července 2021 15:25 | Srbsko | 16 – 15 | Nizozemsko | Aomi Urban Sports Park, Tokio Rozhodčí: Edmund Ho Marek Maliszewski | ||
Vasić 5 | Body | Voorn 6 |
24. července 2021 22:00 | Nizozemsko | 18 – 15 | ROV | Aomi Urban Sports Park, Tokio Rozhodčí: Jasmina Juras Markos Michaelides | ||
Van der Horst 9 | Body | Karpenkov 6 |
25. července 2021 19:05 | Japonsko | 20 – 21 | Nizozemsko | Aomi Urban Sports Park, Tokio Rozhodčí: Marek Maliszewski Vanessa Devlin | ||
Tominaga 10 | Body | Bekkering, Slagter 6 |
25. července 2021 22:00 | Nizozemsko | 21 – 18 | Čína | Aomi Urban Sports Park, Tokio Rozhodčí: Glenn Tuitt Marek Maliszewski | ||
Van der Horst 8 | Body | Chu 17 |
26. července 2021 18:40 | Nizozemsko | 17 – 18 (PP) | Belgie | Aomi Urban Sports Park, Tokio Rozhodčí: Markos Michaelides Jevgenij Ostrovskij | ||
Voorn 10 | Body | Vervoort 7 |
26. července 2021 22:25 | Nizozemsko | 22 – 20 (PP) | Polsko | Aomi Urban Sports Park, Tokio Rozhodčí: Markos Michaelides Jevgenij Ostrovskij | ||
Bekkering, Van der Horst 6 | Body | Hicks 8 |
27. července 2021 18:25 | Lotyšsko | 22 – 18 | Nizozemsko | Aomi Urban Sports Park, Tokio Rozhodčí: Edmund Ho Jasmina Juras | ||
Miezis 9 | Body | Van der Horst 8 |
Čtvrtfinále
27. července 2021 21:00 | Nizozemsko | 19 – 21 | ROV | Aomi Urban Sports Park, Tokio Rozhodčí: Edmund Ho Markos Michaelides | ||
Van der Horst 8 | Body | Zujev 9 |
Box
Muži
Sportovec | Kategorie | 1. kolo | Osmifinále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Pořadí | ||
Enrico Lacruz | Lehká váha | Davis (USA) P 0–5 | nepostoupil | =17. |
Ženy
Sportovec | Kategorie | 1. kolo | Osmifinále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Pořadí | ||
Nouchka Fontijnová | Střední váha | — | Wójciková (POL) V 4–1 | Thibeaultová (CAN) V 5–0 | Priceová (GBR) P 2–3 | nepostoupila |
Cyklistika
Silniční cyklistika
Muži
Sportovec | Disciplína | Čas | Pořadí |
---|---|---|---|
Dylan van Baarle | Hromadný závod | 6:09:04 | 15. |
Tom Dumoulin | 6:15:38 | 44. | |
Yoeri Havik | nedokončil | ||
Wilco Kelderman | 6:15:38 | 51. | |
Bauke Mollema | 6:06:33 | 4. | |
Tom Dumoulin | Časovka | 56:05,58 |
Ženy
Sportovec | Disciplína | Čas | Pořadí |
---|---|---|---|
Anna van der Breggenová | Hromadný start | 3:54:31 | 15. |
Annemiek van Vleutenová | 3:54:00 | ||
Demi Volleringová | 3:55:41 | 25. | |
Marianne Vosová | 3:54:31 | 5. | |
Anna van der Breggenová | Časovka | 31:15,12 | |
Annemiek van Vleutenová | 30:13,49 |
Dráhová cyklistika
Sprint
Sportovec | Kategorie | Kvalifikace | 1. kolo | 1. opravy | 2. kolo | 2. opravy | 3. kolo | 3. opravy | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas Rychlost (km/h) | Pořadí | Soupeř Čas Rychlost (km/h) | Soupeř Čas Rychlost (km/h) | Soupeř Čas Rychlost (km/h) | Soupeř Čas Rychlost (km/h) | Soupeř Čas Rychlost (km/h) | Soupeř Čas Rychlost (km/h) | Soupeř Čas | Soupeř Čas | Soupeř Čas | Pořadí | ||
Jeffrey Hoogland | Muži | 9,215 OR 78,133 | 1.Q | Mitchell (NZL) V 9,821 73,312 | volno | Bötticher (GER) V 10,034 71,756 | volno | Awang (MAS) V 9,831 73,238 | volno | Vigier (FRA) V 10,204, V 9,902 | Dmitriev (ROC) V 9,692, V 9,786 | Lavreysen (NED) V 9,724, P, P | |
Harrie Lavreysen | 9,215 78,133 | 2.Q | Sharom (MAS) V 10,005 71,964 | volno | Tjon En Fa (SUR) V 9,766 73,725 | volno | Sharom (MAS) V 9,635 74,728 | volno | Kenny (GBR) V 10,243, V 10,551 | Carlin (GBR) V 9,747, V 9,784 | Hoogland (NED) P, V 9,776, V 10,681 | ||
Shanne Braspennincxová | Ženy | 10,479 68,709 | 7.Q | Bao Sj (CHN) V 10,979 65,580 | volno | Zhong Ts (CHN) V 10,912 65,982 | volno | Starikovová (UKR) V 10,889 66,122 | volno | Hinzeová (GER) P, P | nepostoupila | O 5. místo Friedrichová (GER) Genestová (CAN) Marchantová (GBR) P | 7. |
Laurine van Riessenová | neodstartovala | nepostoupila |
Týmový sprint
Sportovec | Kategorie | Kvalifikace | 1. kolo | Finále | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas Rychlost (km/h) | Pořadí | Soupeř Čas Rychlost (km/h) | Pořadí | Soupeř Čas Rychlost (km/h) | Pořadí | ||
Roy van den Berg Matthijs Büchli[a] Jeffrey Hoogland Harrie Lavreysen | Muži | 42,134 OR 64,081 | 1. | Polsko (POL) V 41,431 OR 65,169 | 1.FA | Velká Británie (GBR) V 41,369 OR 65,266 | |
Shanne Braspennincxová Laurine van Riessenová | Ženy | 32,465 NR 55,444 | 3. | Polsko (POL) V 32,308 NR 55,714 | 4.FB | Sportovci ROV (ROC) P 32,504 55,378 | 4. |
Legenda: FA=Závod o zlato; FB=Závod o bronz
a Zúčastnil/a se pouze v kvalifikaci
Keirin
Sportovec | Disciplína | 1. kolo | Opravy | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále |
---|---|---|---|---|---|---|
Pořadí | Pořadí | Pořadí | Pořadí | Pořadí | ||
Matthijs Büchli | Muži | 3.Op | 3. | nepostoupil | =19. | |
Harrie Lavreysen | 5.Op | 1.Q | 4.Q | 3.FA | ||
Shanne Braspennincxová | Ženy | 3.Op | 1.Q | 1.Q | 1.FA | |
Laurine van Riessenová | 1.Q | Volno | nedokončila | nepostoupila |
Legenda: FA=Závod o zlato; Op=Postup do oprav
Omnium
Sportovec | Kategorie | Hladký závod | Stíhací závod | Vylučovací závod | Bodovací závod | Celkem bodů | Pořadí | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pořadí | Body | Pořadí | Body | Pořadí | Body | Pořadí | Body | ||||
Jan-Willem van Schip | Muži | 3. | 36 | 1. | 40 | 4. | 34 | 12. | 2 | 112 | 6. |
Kirsten Wildová | Ženy | 5. | 32 | 2. | 38 | 11. | 20 | 2. | 18 | 108 |
Madison
Sportovec | Kategorie | Body | Kola | Pořadí |
---|---|---|---|---|
Yoeri Havik Jan-Willem van Schip | Muži | 17 | 0 | 5. |
Amy Pietersová Kirsten Wildová | Ženy | 21 | 0 | 4. |
Horská kola
Sportovec | Kategorie | Čas | Pořadí |
---|---|---|---|
Mathieu van der Poel | Muži | nedokončil | |
Milan Vader | 1:27:21 | 10. | |
Anne Tauberová | Ženy | 1:20.18 | 11. |
Anne Terpstrová | 1:18.21 | 5. |
BMX
Sportovec | Disciplína | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | Pořadí | Body | Pořadí | Čas | Pořadí | ||
Twan van Gendt | Závod mužů | 5 | 2.Q | 23 | 8. | nepostoupil | 16. |
Joris Harmsen | 6 | 2.Q | 18 | 7. | nepostoupil | 13. | |
Niek Kimmann | 4 | 1.Q | 6 | 1.Q | 39.053 | ||
Judy Baauwová | Závod žen | 7 | 2.Q | 17 | 7. | nepostoupila | 13. |
Laura Smuldersová | 4 | 1.Q | 24 | 8. | nepostoupila | 16. | |
Merel Smuldersová | 10 | 3.Q | 14 | 3.Q | 44,721 |
Fotbal
Souhrn
Tým | Kategorie | Skupina | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | ||
Nizozemská ženská reprezentace | Ženy | Zambie V 10–3 | Brazílie R 3–3 | Čína V 8–2 | 1.Q | USA P 2–3P | nepostoupily | 5. |
Ženy
Pozice | Č. | Hráč | Věk | Tým |
---|---|---|---|---|
Brankář | 1 | Sari van Veenendaalová (C) | 31 let | PSV Eindhoven |
16 | Lize Kopová | 23 let | Ajax Amsterdam | |
22 | Loes Geurtsová | 35 let | BK Häcken | |
Obránce | 2 | Lynn Wilmsová | 20 let | FC Twente |
3 | Stefanie van der Gragtová | 28 let | Ajax Amsterdam | |
4 | Aniek Nouwenová | 22 let | PSV Eindhoven | |
5 | Merel van Dongenová | 28 let | Atlético Madrid | |
15 | Kika van Esová | 29 let | FC Twente | |
17 | Dominique Janssenová | 26 let | VfL Wolfsburg | |
21 | Anouk Dekkerová | 34 let | Montpellier HSC | |
Záložník | 6 | Jill Roordová | 24 let | Arsenal |
10 | Daniëlle van de Donková | 29 let | Arsenal | |
13 | Victoria Pelovová | 22 let | Ajax Amsterdam | |
14 | Jackie Groenenová | 26 let | Manchester United | |
20 | Inessa Kaagmanová | 25 let | Brighton | |
Útočník | 7 | Shanice van de Sandenová | 28 let | VfL Wolfsburg |
8 | Joëlle Smitsová | 21 let | PSV Eindhoven | |
9 | Vivianne Miedemová | 25 let | Arsenal | |
11 | Lieke Martensová | 28 let | Barcelona | |
12 | Sisca Folkertsmová | 24 let | FC Twente | |
18 | Lineth Beerensteynová | 24 let | Bayern Mnichov | |
19 | Renate Jansenová | 30 let | FC Twente |
Skupina
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | +/- | Body | Postup do |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nizozemsko | 3 | 2 | 1 | 0 | 21 | 8 | +13 | 7 | Čtvrtfinále |
2. | Brazílie | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 3 | +6 | 7 | |
3. | Zambie | 3 | 0 | 1 | 2 | 7 | 15 | -8 | 1 | |
4. | Čína | 3 | 0 | 1 | 2 | 6 | 17 | -11 | 1 |
21. červenec 2021 20:00 | |||
Zambie | 3–10 | Nizozemsko | Miyagi Stadium, Rifu diváci: 1 744 rozhodčí: Laura Fortunato |
Bandaová 19', 82', 83' | Report | 9', 15', 29', 59' Miedemová 14', 38' Martensová 44' Van de Sandenová 64' Roordová 75' Beerensteynová 80' Pelovová |
24. červenec 2021 20:00 | |||
Nizozemsko | 3–3 | Brazílie | Miyagi Stadium, Rifu diváci: 2 621 rozhodčí: Kate Jacewicz |
Miedemová 3', 59' D. Janssenová 79' | Report | 16' Debinha 65' (pen.) Marta 68' Ludmila |
27. červenec 2021 20:30 | |||
Nizozemsko | 8–2 | Čína | Nissan Stadium, Jokohama diváci: 0 rozhodčí: Salima Mukasanga |
Van de Sandenová 12' Beerensteynová 37', 45+2' Martensová 47', 70' Miedemová 65', 76' Pelovová 71' | Report | 28' Wang Šan-šan 69' Wang Jen-wen |
Čtvrtfinále
30. červenec 2021 20:00 | |||
Nizozemsko | 2–2 (PP) | USA | Nissan Stadium, Jokohama diváci: 0 rozhodčí: Kate Jacewicz |
Miedemová 18', 54' | Report | 28' S. Mewisová 31' Wiliamsová |
Penaltový rozstřel | |||
Miedemová D. Janssenová Van der Gragtová Nouwenová | 2–4 | Lavelleová Morganová Pressová Rapinoeová |
Golf
Sportovec | Kategorie | 1. kolo | 2. kolo | 3. kolo | 4. kolo | Celkem | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skóre | Skóre | Skóre | Skóre | Skóre | Par | Pořadí | ||
Anne van Damová | Ženy | 74 | 78 | 69 | 77 | 298 | +14 | 57. |
Gymnastika
Sportovní gymnastika
Muži
Sportovec | Disciplína | Kvalifikace | Finále | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nářadí | Celkem | Pořadí | Nářadí | Celkem | Pořadí | ||||||||||||
P | Kůň | K | Př | B | H | P | Kůň | K | Př | B | H | ||||||
Bart Deurloo | Hrazda | — | 14,400 | 14,400 | 8.Q | — | 12,266 | 12,266 | 7. | ||||||||
Epke Zonderland | — | 13,833 | 13,833 | 23. | nepostoupil |
Ženy
Sportovec | Disciplína | Kvalifikace | Finále | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nářadí | Celkem | Pořadí | Nářadí | Celkem | Pořadí | ||||||||
Př | B | Kl | P | Př | B | Kl | P | ||||||
Vera van Polová | Víceboj družstev | 14,100 | 13,133 | 11,600 | 12,900 | 51,733 | 47. | nepostoupily | |||||
Eythora Thorsdottirová | 14,433 | 13,000 | 12,333 | 13,133 | 52,899 | 36. | |||||||
Lieke Weversová | 13,600 | 13,533 | 13,366 | 12,866 | 53,365 | 32.R1[a] | |||||||
Sanne Weversová | — | 11,733 | 13,866 | — | |||||||||
Celkem | 42,133 | 39,666 | 39,565 | 38,899 | 160,263 | 11. | |||||||
Lieke Weversová | Víceboj | viz výsledky družstev | 13,266 | 13,366 | 12,400 | 12,066 | 51,098 | 24. |
Legenda: R1=První náhradnice
a Kvalifikovala se na individuální finále po odstoupení jiné gymnastky
Házená
Souhrn
Tým | Kategorie | Skupina | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále / BM | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | ||
Nizozemská ženská reprezentace | Ženy | Japonsko V 32–21 | Jižní Korea V 43–36 | Angola V 37–28 | Norsko P 27–29 | Černá Hora V 30–29 | 2.Q | Francie P 22–32 | nepostoupily | 5. |
Ženy
Pozice | Č. | Hráč | Věk | Tým |
---|---|---|---|---|
Brankář | 30 | Rinka Duijndamová | 23 let | Thüringer HC |
33 | Tess Westerová | 28 let | CSM București | |
Obránce | 6 | Laura van der Heijdenová | 31 let | Borussia Dortmund |
8 | Lois Abbinghová | 28 let | Odense Håndbold | |
9 | Larissa Nusserová | 21 let | København Håndbold | |
17 | Nycke Grootová | 33 let | bez klubové příslušnosti | |
18 | Kelly Dulferová | 27 let | SG BBM Bietigheim | |
20 | Inger Smitsová | 26 let | SG BBM Bietigheim | |
48 | Dione Houscheerová | 21 let | Odense Håndbold | |
Útočník | 7 | Debbie Bontová | 30 let | Metz Handball |
10 | Danick Snelderová | 31 let | SG BBM Bietigheim | |
12 | Bo van Weteringová | 22 let | Odense Håndbold | |
19 | Merel Freriksová | 23 let | Borussia Dortmund | |
24 | Martine Smeetsová | 31 let | CSM București | |
26 | Angela Maleinsteinová | 28 let | Ferencvárosi TC |
Skupina
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | +/- | Body | Postup do |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Norsko | 5 | 5 | 0 | 0 | 170 | 123 | +47 | 10 | Čtvrtfinále |
2. | Nizozemsko | 5 | 4 | 0 | 1 | 169 | 143 | +26 | 8 | |
3. | Černá Hora | 5 | 2 | 0 | 3 | 139 | 142 | -3 | 4 | |
4. | Jižní Korea | 5 | 1 | 1 | 3 | 147 | 165 | -18 | 3 | |
5. | Angola | 5 | 1 | 1 | 3 | 130 | 156 | -26 | 3 | |
6. | Japonsko | 5 | 1 | 0 | 4 | 124 | 150 | -26 | 2 |
25. červenec 2021 9:00 | Nizozemsko | 32–21 | Japonsko | Kokuricu Jojogi kjógidžó, Tokio Rozhodčí: García, Paolantoni |
Abbinghová 7 | (18–10) | Fudžiová 5 | ||
2× | Report | 3× 1× |
27. červenec 2021 16:15 | Jižní Korea | 36–43 | Nizozemsko | Kokuricu Jojogi kjógidžó, Tokio Rozhodčí: Lah, Sok |
Ryu 10 | (18–10) | Abbinghová 6 | ||
2× 1× | Report | 7× 2× |
29. červenec 2021 9:00 | Nizozemsko | 37–28 | Angola | Kokuricu Jojogi kjógidžó, Tokio Rozhodčí: El-Saied, El-Saied |
Van Weteringová 7 | (17–15) | Guialová 8 | ||
1× 1× 1× | Report | 5× |
31. červenec 2021 21:30 | Norsko | 29–27 | Nizozemsko | Kokuricu Jojogi kjógidžó, Tokio Rozhodčí: Alpaidze, Berezkina |
Mørková 9 | (16–13) | Smitsová 7 | ||
2× | Report | 3× |
2. srpen 2021 19:30 | Nizozemsko | 30–29 | Černá Hora | Kokuricu Jojogi kjógidžó, Tokio Rozhodčí: Fonseca, Santos |
Van der Heijdenová 5 | (17–12) | Radičevićová | ||
5× 1× | Report | 3× 2× |
Čtvrtfinále
4. srpen 2021 20:45 | Francie | 32–22 | Nizozemsko | Kokuricu Jojogi kjógidžó, Tokio Rozhodčí: Hansen, Madsen |
Flippesová 6 | (19–11) | Malesteinová 5 | ||
1× | Report | 4× |
Jachting
Muži
Sportovec | Disciplína | Závod | Redukované body | Celkové pořadí | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M* | ||||
Kiran Badloe | RS:X | 5. | 7. | 1. | 1. | 26. | 5. | 2. | 4. | 1. | 5. | 1. | 1. | 4 | 37 | |
Nicholas Heiner | Finn | 11 | 5. | 10. | 2. | 4. | 2. | 10. | 3. | 7. | 9. | — | 4 | 56 | 4. | |
Bart Lambriex Pim van Vugt | 49er | 14. | 2. | 3. | 7. | 6. | 7. | 13. | 14. | 7. | 6. | 7. | 3. | 12 | 87 | 6. |
Ženy
Sportovec | Disciplína | Závod | Redukované body | Celkové pořadí | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M* | ||||
Lilian de Geusová | RS:X | 8. | 11. | 1. | 8. | 3. | 11. | 3. | 4. | 4. | 9. | 5. | 4. | 12 | 72 | 5. |
Marit Bouwmeesterová | Laser Radial | 21. | 14. | 7. | 2. | 3. | 9. | 45. | 7. | 1. | 7. | — | 12 | 83 | ||
Lobke Berkhoutová Afrodite Zegersová | 470 | 10. | 11. | 14. | 11. | 9. | 6. | 17. | 6. | 4. | 2. | — | 18 | 91 | 10. | |
Annemiek Bekkeringová Annette Duetzová | 49er FX | 13. | 8. | 2. | 1. | 6. | 1. | 12. | 5. | 6. | 5. | 11. | 16. | 18 | 88 |
M=Medailový závod (za dvojnásobek bodů)
Jezdectví
Drezúra
Sportovec | Kůň | Disciplína | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | Celkem | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skóre | Pořadí | Skóre | Pořadí | Technické body | Umělecké body | Skóre | Pořadí | |||
Marlies van Baalenová | Go Legend | Jednotlivci | 71,615 | 20. | — | nepostoupil | 20. | |||
Edward Gal | Celkem US | 78,649 | 6.Q | 79,143 | 89,171 | 84,157 | 6. | |||
Hans Peter Minderhoud | Dream Boy | 76,817 | 9.q | 75,536 | 85,829 | 80,682 | 12 | |||
Marlies van Baalenová Edward Gal Hans Peter Minderhoud | viz nahoře | Družstva | 7312,0 | 5.Q | 7479,5 | 5. | — | 7479,5 | 5. |
Všestranost
Sportovec | Kůň | Disciplína | Drezúra | Cross-Country | Parkurové skákání | Celkem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kvalifikace | Finále | ||||||||||||||
Trestné body | Pořadí | Trestné body | Celkem | Pořadí | Trestné body | Celkem | Pořadí | Trestné body | Celkem | Pořadí | Trestné body | Pořadí | |||
Merel Blomová | The Quizmaster | Jednotlivci | 31,50 | =21. | vyřazena | nepostoupila | |||||||||
Janneke Boonzaaijerová | Champ de Tailleur | 33,00 | 30. | vyřazena | nepostoupila |
Parkurové skákání
Sportovec | Kůň | Disciplína | Kvalifikace | Finále | Rozeskakování | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Trestné body | Pořadí | Trestné body | Čas | Pořadí | Trestné body | Čas | Pořadí | |||
Willem Greve | Zypria S | Jednotlivci | 4 | =31. | nepostoupil | |||||
Marc Houtzager | Dante | 0 | =1.Q | 13 | 88,10 | 21. | nepostoupil | |||
Maikel van der Vleuten | Beauville Z | 0 | =1.Q | 0 | 85,31 | =1. | 0 | 38,90 | ||
Willem Greve Marc Houtzager Harrie Smolders Maikel van der Vleuten | Zypria S Dante Bingo du Parc Beauville Z | Družstva | 26 | 9.Q | 17 | 243,35 | 4. | nepostoupili |
Judo
Muži
Sportovec | Kategorie | 1. kolo | 2. kolo | 3. kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | Opravy | Finále / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Pořadí | ||
Tornike Tsjakadoea | −60 kg | — | Dašdavá (MGL) V 01–00 | Mšvidobadze (ROC) V 01–00 | Jang J-w (TPE) P 00–10 | nepostoupil | Lesiuk (UKR) V 10–00 | Smetov (KAZ) P 00–01 | =5. |
Frank de Wit | −81 kg | volný los | Percival (SAM) V 10–00 | Ressel (GER) P 00–01 | nepostoupil | ||||
Noël van 't End | −90 kg | volný los | Persoglia (SMR) V 10–00 | Clerget (FRA) V 01–00 | Žgank (TUR) V 00–10 | nepostoupil | Tóth (HUN) P 00–01 | nepostoupil | =7. |
Michael Korrel | −100 kg | — | volný los | Frey (GER) P 00–01 | nepostoupil | ||||
Henk Grol | +100 kg | — | volný los | Oltiboev (UZB) P 00–10 | nepostoupil |
Ženy
Sportovec | Kategorie | 1. kolo | 2. kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | Opravy | Finále / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Pořadí | ||
Sanne Verhagenová | −57 kg | Filzmoserová (AUT) V 10–00 | Gjakova (KOS) P 00–01 | nepostoupila | ||||
Juul Franssenová | −63 kg | Obradovićová (SRB) V 10–00 | Haeckerová (AUS) V 10–00 | Agbegnenouová (FRA) P 00–01 | nepostoupila | Quadrosová (BRA) V 10–00 | Centracchiová (ITA) P 00–10 | =5 |
Sanne van Dijkeová | −70 kg | volný los | Matnijazovová (UZB) V 10–00 | Bellandiová (ITA) V 11–01 | Polleresová (AUT) P 00–01 | volno | Scoccimarrová (GER) V 10–00 | |
Guusje Steenhuisová | −78 kg | volný los | Turchynová (UKR) V 01–00 | Joon H-j (KOR) P 00–01 | nepostoupila | Antomarchiová (CUB) P 00–10 | nepostoupila | =7. |
Tessie Savelkoulsová | +78 kg | Han M-j (KOR) P 00–01 | nepostoupila |
Družstva
Sportovec | Kategorie | 1. kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | Opravy | Finále / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Pořadí | ||
Noël van 't End Henk Grol Michael Korrel Tornike Tsjakadoea Sanne van Dijkeová Guusje Steenhuisová Sanne Verhagenová | Smíšená družstva | Uzbekistán (UZB) V 4–3 | Brazílie (BRA) V 4–2 | Francie (FRA) P 0–4 | volno | Německo (GER) P 2–4 | =5. |
Kanoistika
Vodní slalom
Ženy
Sportovec | Disciplína | Kvalifikace | Semifinále | Finále | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. jízda | Pořadí | 2. jízda | Pořadí | Lepší | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | ||
Martina Wegman | K1 | 113,29 | 12. | 109,84 | 10. | 109,84 | 12.Q | 108,74 | 8.Q | 111,33 | 7. |
Lukostřelba
Sportovec | Disciplína | Rozřazovací kolo | 1. kolo | 2. kolo | Osmifinále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skóre | Nasazení | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | ||
Gijs Broeksma | Muži | 667 | 14. | Chirault (FRA) V 6–4 | Furukawa (JPN) P 5–6 | nepostoupil | ||||
Sjef van den Berg | 670 | 8. | Valladont (FRA) V 7–3 | D'Almeida (BRA) P 1–7 | nepostoupil | |||||
Steve Wijler | 675 | 6. | Naploszek (POL) V 6–4 | Abdullin (KAZ) P 4–6 | nepostoupil | |||||
Gijs Broeksma Sjef van den Berg Steve Wijler | Družstva muži | 2012 | 2. | — | volný los | Velká Británie (GBR) V 5–3 | Tchaj-wan (TPE) P 0–6 | Japonsko (JPN) P 4–5 | 4. | |
Gabriela Schloesserová | Ženy | 652 | 20. | Gombojevová (ROC) V 6–5 | Barbelinová (FRA) P 0–6 | nepostoupila | ||||
Steve Wijler Gabriela Schloesserová | Smíšené dvojice | 1327 | 6.Q | — | Itálie (ITA) V 6–0 | Francie (FRA) V 5–4 | Turecko (TUR) V 5–3 | Jižní Korea (KOR) P 3–5 |
Plavání
Muži
Sportovec | Disciplína | Rozplavba | Semifinále | Finále | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | ||
Thom de Boer | 50 m volně | 21,75 | 6.Q | 21,78 | 8.Q | 21,79 | 8. |
Jesse Puts | 21,84 | 7.Q | 21,87 | =12. | nepostoupil | ||
Stan Pijnenburg | 100 m volně | 48,53 | 21. | nepostoupil | |||
Caspar Corbeau | 100 m prsa | 1:00,13 | 25. | nepostoupil | |||
Arno Kamminga | 57,80 NR | 2.Q | 58,19 | 2.Q | 58,00 | ||
Caspar Corbeau | 200 m prsa | 2:10,21 | 21. | nepostoupil | |||
Arno Kamminga | 2:07,37 | =1.Q | 2:07,99 | 3.Q | 2:07,01 | ||
Nyls Korstanje | 100 m motýlek | 51,54 NR | 11.Q | 51,80 | 12. | nepostoupil | |
Arjan Knipping | 200 m polohový závod | 1:59,44 NR | =30. | nepostoupil | |||
400 m polohový závod | 4:15,83 | 17. | — | nepostoupil | |||
Thom de Boer Nyls Korstanje Stan Pijnenburg Jesse Puts | 4 × 100 m volně | 3:14,07 | 12. | — | nepostoupili | ||
Ferry Weertman | 10 km maraton | — | 1:51:30,8 | 7. |
Ženy
Sportovec | Disciplína | Rozplavba | Semifinále | Finále | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | ||
Femke Heemskerková | 50 m volně | 24,77 | 16.Q | neodstartovala | nepostoupila | ||
Ranomi Kromowidjojová | 24,41 | 8.Q | 24,29 | 7.Q | 24,30 | 4. | |
Femke Heemskerková | 100 m volně | 53,10 | 9.Q | 52,93 | 6.Q | 52,79 | 6. |
Ranomi Kromowidjojová | 53,71 | =16. QSO, DNS | nepostoupila | ||||
Kira Toussaintová | 100 m znak | 59,21 | 7.Q | 59,09 | 7.Q | 59,11 | 7. |
Maaike de Waardová | 1:00,03 | 15.Q | 1:00,49 | 16. | nepostoupila | ||
Sharon van Rouwendaalová | 200 m znak | 2:11,24 | 16.Q | 2:12,98 | 16. | nepostoupila | |
Tes Schoutenová | 100 m prsa | 1:07,89 | 25. | nepostoupila | |||
Kim Buschová Femke Heemskerková Ranomi Kromowidjojová Marrit Steenbergenová[b] Kira Toussaintová | 4 × 100 m volně | 3:33,51 | 2.Q | — | 3:33,70 | 4. | |
Femke Heemskerková Tes Schoutenová Kira Toussaintová Maaike de Waardová | 4 × 100 m polohový závod | 3:59,89 | 10. | — | nepostoupily | ||
Sharon van Rouwendaalová | 10 km maraton | — | 1:59:31,7 |
Smíšené disciplíny
Sportovec | Disciplína | Rozplavba | Finále | ||
---|---|---|---|---|---|
Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | ||
Arno Kamminga Nyls Korstanje Femke Heemskerková Ranomi Kromowidjojová[b] Kira Toussaintová | 4 × 100 m polohový závod | 3:43,25 | 6.Q | 3:41,25 NR | 6. |
b Plavci, kteří se zúčastnili pouze rozplavby
Pozemní hokej
Souhrn
Tým | Kategorie | Skupina | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále / BM | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | ||
Nizozemská mužská reprezentace | Muži | Belgie (BEL) P 1–3 | Jihoafrická republika (RSA) V 5–3 | Kanada (CAN) V 4–2 | Velká Británie (GBR) R 2–2 | Německo (GER) P 1–3 | 4.Q | Austrálie (AUS) P 2–3SN | nepostoupili | 6. | |
Nizozemská ženská reprezentace | Ženy | Indie (IND) V 5–1 | Irsko (IRL) V 4–0 | Jihoafrická republika (RSA) V 5–0 | Velká Británie (GBR) V 1–0 | Německo (GER) V 3–1 | 1.Q | Nový Zéland (NZL) V 3–0 | Velká Británie (GBR) V 5–1 | Argentina (ARG) V 3–1 |
Muži
Skupina
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | +/- | Body | Postup do |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Belgie | 5 | 4 | 1 | 0 | 26 | 9 | +17 | 13 | Čtvrtfinále |
2. | Německo | 5 | 3 | 0 | 2 | 19 | 10 | +9 | 9 | |
3. | Spojené království | 5 | 2 | 2 | 1 | 11 | 11 | 0 | 8 | |
4. | Nizozemsko | 5 | 2 | 1 | 2 | 13 | 13 | 0 | 7 | |
5. | Jižní Afrika | 5 | 1 | 1 | 3 | 16 | 24 | -8 | 4 | |
6. | Kanada | 5 | 0 | 1 | 4 | 9 | 27 | -18 | 1 |
24. červenec 2021 11:45 | Nizozemsko | 1–3 (0–0, 1–3) | Belgie | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Pirmin Blaak | Brankáři | Vincent Vanasch | Rozhodčí: Marcin Grochal Adam Kearns | ||
Hertzberger 35' | 1–0 1–1 1–2 1–3 | 41' Hendrickx 44' Hendrickx 45' Hendrickx |
25. červenec 2021 21:15 | Jižní Afrika | 3–5 (3–2, 0–3) | Nizozemsko | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Rassie Pieterse | Brankáři | Pirmin Blaak | Rozhodčí: Jakub Mejzlík Javed Shaikh | ||
M. Cassiem 2' D. Cassiem 10' Kok 18' | 1–0 2–0 3–0 3–1 3–2 3–3 3–4 3–5 | 24' Pruyser 29' Van Dam 36' Thierry Brinkman 48' Van der Weerden 54' Pruyser |
27. červenec 2021 20:45 | Nizozemsko | 4–2 (2–1, 2–1 ) | Kanada | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Pirmin Blaak | Brankáři | Antoni Kindler | Rozhodčí: Javed Shaikh Adam Kearns | ||
Baker 1' Brinkman 4' De Mol 50' Pruyser 60' | 1–0 2–0 2–1 3–1 3–2 4–2 | 10' Wallace 53' Tupper |
29. červenec 2021 12:15 | Nizozemsko | 2–2 (1–0, 1–2) | Velká británie | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Pirmin Blaak | Brankáři | Oliver Payne | Rozhodčí: Raghu Prasad Germán Montes de Oca | ||
Brinkman 22' Janssen 31' | 1–0 2–0 2–1 2–2 | 52' Ward 57' Ward |
30. červenec 2021 20:45 | Německo | 3–1 (1–0, 2–1) | Nizozemsko | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Alexander Stadler | Brankáři | Pirmin Blaak | Rozhodčí: Marcin Grochal Adam Kearns | ||
Wellen 10' Staib 41' Herzbruch 54' | 1–0 2–0 3–0 3–1 | 57' Hertzberger |
Čtvrtfinále
1. srpen 2021 12:00 | Austrálie | 2–2 3–0 SN. (1–0, 1–2) | Nizozemsko | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Andrew Charter | Brankáři | Pirmin Blaak | Rozhodčí: Ben Göntgen Germán Montes de Oca | ||
Wickham 13' Wickham 38' Govers Ogilvie Brand | 1–0 1–1 2–1 2–2 Samostatné nájezdy | 32' Van der Weerden 50' Hertzberger Hertzberger Kemperman De Geus |
Ženy
Skupina
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | +/- | Body | Postup do |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nizozemsko | 5 | 5 | 0 | 0 | 18 | 2 | +16 | 15 | Čtvrtfinále |
2. | Německo | 5 | 4 | 0 | 1 | 13 | 7 | +6 | 12 | |
3. | Spojené království | 5 | 3 | 0 | 2 | 11 | 5 | +6 | 9 | |
4. | Indie | 5 | 2 | 0 | 3 | 7 | 14 | -7 | 6 | |
5. | Irsko | 5 | 1 | 0 | 4 | 4 | 11 | -7 | 3 | |
6. | Jižní Afrika | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 19 | -14 | 0 |
24. červenec 2021 20:45 | Nizozemsko | 5–1 (1–1, 4–0) | Indie | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Josine Koningová | Brankáři | Savita Punia | Rozhodčí: Carolina de la Fuente Amber Church | ||
Albersová 6' Van Geffenová 33' Albersová 43' Matlaová 45' Van Maasakkerová 52' | 1–0 1–1 2–1 3–1 4–1 5–1 | 10' Rani Rampal |
26. červenec 2021 10:00 | Nizozemsko | 4–0 (1–0, 3–0) | Irsko | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Josine Koningová | Brankáři | Kathryn Mullanová | Rozhodčí: Michelle Meister Liou Siao-jing | ||
Albersová 8' Pheninckxová 49' Leurinková 50' Matlaová 56' | 1–0 2–0 3–0 4–0 |
28. červenec 2021 9:30 | Nizozemsko | 5–0 (1–0, 4–0) | Jižní Afrika | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Josine Koningová | Brankáři | Erin Hunterová | Rozhodčí: Amber Church Ayanna McClean | ||
Matlaová 16' Matlaová 35' Keetelsová 42' Albersová 52' Verschoorová 55' | 1–0 2–0 3–0 4–0 5–0 |
29. červenec 2021 19:00 | Velká Británie | 0–1 (0–1, 0–0) | Nizozemsko | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Hollie Pearne-Webbová | Brankáři | Josine Koningová | Rozhodčí: Michelle Joubert Aleisha Neumann | ||
0–1 | 13' Matlaová |
31. červenec 2021 18:30 | Německo | 1–3 (1–2, 0–1) | Nizozemsko | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Julia Sonntagová | Brankáři | Josine Koningová | Rozhodčí: Irene Presenqui Kelly Hudson | ||
Zimmermannová 23' | 1–0 2–0 3–0 3–1 | 8' Matlaová 14' Weltenová 56' Matlaová |
Čtvrtfinále
2. srpen 2021 18:30 | Nizozemsko | 3–0 (2–0, 1–0) | Nový Zéland | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Josine Koningová | Brankáři | Grace O'Hanlonová | Rozhodčí: Michelle Meister Michelle Joubert | ||
Weltenová 7' Matlaová 21' Stamová 37' | 1–0 2–0 3–0 |
Semifinále
4. srpen 2021 10:30 | Nizozemsko | 5–1 (2–0, 3–1) | Velká Británie | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Josine Koningová | Brankáři | Maddie Hinchová | Rozhodčí: Michelle Joubert Laurine Delforge | ||
Keetelsová 18' Albersová 19' Verschoorová 32' Albersová 38' Matlaová 49' | 1–0 2–0 3–0 4–0 4–1 5–1 | 41' Ansleyová |
Finále
6. srpen 2021 19:00 | Nizozemsko | 3–1 (3–1, 0–0) | Argentina | Oi Hockey Stadium |
Report | |||||
Josine Koningová | Brankáři | Belen Succiová | Rozhodčí: Laurine Delforge Sarah Wilson | ||
Van Geffenová 23' Van Maasakkerová 26' Van Maasakkerová 29' | 1–0 2–0 3–0 3–1 | 30+' Gorzelanyová |
Skateboarding
Ženy
Sportovec | Disciplína | Kvalifikace | Finále | ||
---|---|---|---|---|---|
Body | Pořadí | Body | Pořadí | ||
Candy Jacobsová | Street | Odstoupila kvůli pozitivnímu testu na Covid-19 | |||
Keet Oldenbeuvingová | 8,70 | 12. | nepostoupila | ||
Roos Zwetslootová | 13,48 | 4.Q | 11,26 | 5. |
Skoky do vody
Ženy
Sportovec | Disciplína | Kvalifikace | Semifinále | Finále | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | Pořadí | Body | Pořadí | Body | Pořadí | ||
Inge Jansenová | 3 m prkno | 278,75 | 16.Q | 301,90 | 9.Q | 311,05 | 5. |
Celine van Duijnová | 10 m věž | 306,80 | 11.Q | 306,45 | 10.Q | 287,70 | 10. |
Stolní tenis
Sportovec | Kategorie | Předkolo | 1. kolo | 2. kolo | 3. kolo | Osmifinále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Pořadí | ||
Britt Eerlandová | Ženská dvouhra | volný los | Meshrefová (EGY) V 4–3 | Doo H K (HKG) P 1–4 | nepostoupila | =9. |
Synchronizované plavání
Sportovec | Disciplína | Předkolo | Finále | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technický program | Volný program | Celkem | Volný program | Celkem (+TP) | |||||||
Body | Pořadí | Body | Pořadí | Body | Pořadí | Body | Pořadí | Body | Pořadí | ||
Bregje de Brouwerová Noortje de Brouwerová | Dvojice | 87,2612 | 9. | 88,1667 | 10. | 175,4279 | 9.Q | 88,9000 | 9. | 176,1612 | 9. |
Šerm
Muži
Sportovec | Disciplína | 1. kolo | 2. kolo | 3. kolo | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | ||
Bas Verwijlen | Fleret | Volno | Kweon Y-j (KOR) V 15–10 | Cannone (FRA) P 11–15 | nepostoupil | 9. |
Taekwondo
Sportovec | Kategorie | Osmifinále | Čtvrtfinále | Semifinále | Opravy | Finále / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Soupeř Výsledek | Pořadí | ||
Reshmie Ooginková | Ženy do 67 kg | Odstoupila kvůli pozitivnímu testu na Covid-19 |
Tenis
Sportovec | Disciplína | 1. kolo | 2. kolo | Osmifinále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | ||
Wesley Koolhof Jean-Julien Rojer | Mužská čtyřhra | — | Gillé / Vliegen (BEL) V 6–3, 7–6(7–5) | Daniell / Venus (NZL) P WO | nepostoupili | |||
Kiki Bertensová | Ženská dvouhra | Vondroušová (CZE) P 4–6, 6–3, 4–6 | nepostoupila | |||||
Kiki Bertensová Demi Schuursová | Ženská čtyřhra | — | Garciaová / Mladenovicová (FRA) V 7–6(7–4), 5–7, [11–9] | Kuděrmetovová / Vesninová (ROC) P 2–6, 6–3, [7–10] | nepostoupily | |||
Jean-Julien Rojer Kiki Bertensová | Smíšená čtyřhra | Odstoupili kvůli pozitivnímu testu Rojera na Covid-19 |
Triatlon
Jednotlivci
Sportovec | Kategorie | Čas | Pořadí | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plavání (1,5 km) | Výměna 1 | Kolo (40 km) | Výměna 2 | Běh (10 km) | Celkem | |||
Maya Kingmaová | Ženy | 19:20 | 0:43 | 1:03:03 | 0:34 | 35:36 | 1:59:16 | 11. |
Rachel Klamerová | 19:17 | 0:44 | 1:03:05 | 0:33 | 34:09 | 1:57:48 | 4. |
Štafeta
Sportovec | Disciplína | Čas | Pořadí | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plavání (300 m) | Výměna 1 | Kolo (7 km) | Výměna 2 | Běh (2 km) | Celkem | |||
Jorik van Egdom | Smíšená štafeta | 4:12 | 0:38 | 9:38 | 0:27 | 5:33 | 20:28 | — |
Marco van der Stel | 4:00 | 0:36 | 9:34 | 0:28 | 5:45 | 20:23 | ||
Maya Kingmaová | 3:43 | 0:41 | 10:11 | 0:29 | 6:14 | 21:18 | ||
Rachel Klamerová | 4:32 | 0:41 | 10:21 | 0:33 | 6:18 | 22:25 | ||
Celkem | — | 1:24:34 | 4. |
Veslování
Muži
Sportovec | Disciplína | Rozjížďky | Opravy | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | ||
Finn Florijn | Skif | 7:04,56 | 4.O | neodstartoval | Odstoupil kvůli pozitivnímu testu na Covid-19 | ||||||
Stef Broenink Melvin Twellaar | Dvojskif | 6:08,38 OB | 1.SA/B | volno | — | 6:20,17 | 1.FA | 6:00,53 | |||
Guillaume Krommenhoek Niki van Sprang | Dvojka bez kormidelníka | 6:36,42 | 2.SA/B | volno | — | 6:19,57 | 4.FB | 6:22,75 | 7. | ||
Jan van der Bij Sander de Graaf Nelson Ritsema Boudewijn Röell | Čtyřka bez kormidelníka | 6:00,27 | 3.O | 6:11,22 | 2.FA | — | 5:50,81 | 6. | |||
Koen Metsemakers Dirk Uittenbogaard Abe Wiersma Tone Wieten | Párová čtyřka | 5:39,80 | 1.FA | volno | — | 5:32,03 | |||||
Eline Berger (kor.) Simon van Dorp Bjorn van den Ende Maarten Hurkmans Ruben Knab Robert Lücken Bram Schwarz Jasper Tissen Mechiel Versluis | Osma | 5:30,66 | 1.FA | volno | — | 5:27,96 | 5. |
Ženy
Sportovec | Disciplína | Rozjížďky | Opravy | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | Čas | Pořadí | ||
Sophie Souwerová | Skif | 7:39,96 | 2.QF | volno | 7:59,92 | 2.SA/B | 7:29,66 | 4.FB | 7:25,96 | 7. | |
Roos de Jongová Lisa Scheenaardová | Dvojskif | 6:49,90 | 1.SA/B | volno | — | 7:08,09 | 1.FA | 6:45,73 | |||
Marieke Keijserová Ilse Paulisová | Dvojskif lehkých vah | 7:07,73 | 1.SA/B | volno | — | 6:43,85 | 3.FA | 6:48,03 | |||
Ymkje Cleveringová Karolien Florijnová Ellen Hogerwerfová Veronique Meesterová | Čtyřka bez kormidelníka | 6:33,47 | 1.FA | volno | — | 6:15,71 | |||||
Nicole Beukersová Inge Janssenová Olivia van Rooijenová Laila Youssifouová | Párová čtyřka | 6:19,36 | 2.FA | volno | — | 6:15,75 | 6. |
Kvalifikační legenda: FA=Finále A (medailové); FB=Finále B; FC=Finále C; FD=Finále D; FE=Finále E; FF=Finále F; OB=Nejlepší olympijský čas; SA/B=Semifinále A/B; SC/D=Semifinále C/D; SE/F=Semifinále E/F; QF=Čtvrtfinále; O=Opravy
Vodní pólo
Souhrn
Ženy
Skupina
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | +/- | Body | Postup do |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Španělsko | 4 | 3 | 0 | 1 | 71 | 37 | +34 | 6 | Čtvrtfinále |
2. | Austrálie | 4 | 3 | 0 | 1 | 46 | 33 | +13 | 6 | |
3. | Nizozemsko | 4 | 3 | 0 | 1 | 75 | 41 | +34 | 6 | |
4. | Kanada | 4 | 1 | 0 | 3 | 48 | 39 | +9 | 2 | |
5. | Jižní Afrika | 4 | 0 | 0 | 4 | 7 | 97 | -90 | 0 |
26. červenec 2021 18:20 | |||
Austrálie | 15–12 | Nizozemsko | Tatsumi Water Polo Center, Tokio rozhodčí: Adrian Alexandrescu Arkadij Voevodin |
tři hráčky 3 | čtyři hráčky 4 |
28. červenec 2021 19:50 | |||
Nizozemsko | 14–13 | Španělsko | Tatsumi Water Polo Center, Tokio rozhodčí: Sébastien Dervieux Michael Goldenberg |
Van de Kraatsová 6 | Esparová 4 |
30. červenec 2021 14:00 | |||
Jižní Afrika | 1–33 | Nizozemsko | Tatsumi Water Polo Center, Tokio rozhodčí: Nicola Johnson Ursula Wengeroth |
Wedderburnová 1 | Keuningová 6 |
1. srpen 2021 15:30 | |||
Nizozemsko | 16–12 | Kanada | Tatsumi Water Polo Center, Tokio rozhodčí: Alessandro Severo Nenad Periš |
Van de Kraatsová 6 | Christmasová 4 |
Čtvrtfinále
3. srpen 2021 18:20 | |||
Nizozemsko | 11–14 | Maďarsko | Tatsumi Water Polo Center, Tokio rozhodčí: Nenad Periš Alessandro Severo |
Van de Kraatsová 4 | Leimeterová 4 |
Zápas o 5.-8. místo
5. srpen 2021 14:00 | |||
Čína | 6–13 | Nizozemsko | Tatsumi Water Polo Center, Tokio rozhodčí: Viktor Salničenko György Kun |
Teng 2 | Keuningová 5 |
Zápas o 5. místo
7. srpen 2021 11:00 | |||
Nizozemsko | 7–14 | Austrálie | Tatsumi Water Polo Center, Tokio rozhodčí: Xevi Buch Dion Willis |
Van de Kraatsová 3 | Gofersová 3 |
Volejbal
Plážový volejbal
Sportovec | Kategorie | Skupina | Opravy | Osmifinále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Soupeř Skóre | Pořadí | ||
Alexander Brouwer Robert Meeuwsen | Muži | Lucena / Dalhausser (USA) V (21–17, 21–18) | Azaad / Capogrosso (ARG) V (21–14, 21–14) | Alison / Álvaro (BRA) P (14–21, 22–24) | 2.Q | volno | Mol / Sørum (NOR) P (17–21, 19–21) | nepostoupili | |||
Sanne Keizerová Madelein Meppelinková | Ženy | Baquerizová / Fernándezová (ESP) P (21–19, 18–21, 14–16) | Wang S.-S. / Süe Čchen (CHN) P (21–19, 29–31, 13–15) | Klinemanová / Rossová (USA) P (22–20, 17–21, 5–15) | 4. | nepostoupily | |||||
Raïsa Schoonová Katja Stamová | Pavanová / Humana-Paredesová (CAN) P (16–21, 14–21) | Heidrichová / Vergé-Dépréová (SUI) P (20–22, 18–21) | Borgerová / Sudeová (GER) V (24–22, 21–16) | 3.q | Martínezová / Echevarríová (CUB) P (17–21, 17–21) | nepostoupily |
Vzpírání
Sportovec | Kategorie | Trh | Nadhoz | Celkem | Pořadí | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Pořadí | Výsledek | Pořadí | ||||
Enzo Kuworge | Muži nad 109 kg | 175 kg | 10. | 234 kg | 4. | 409 kg | 6. |
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Netherlands at the 2020 Summer Olympics na anglické Wikipedii.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Nizozemsko na Letních olympijských hrách 2020 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Nizozemsko na LOH 2020
Média použitá na této stránce
Pictograms of Olympic sports – . This is an unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Boxing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
This is the national flag of Belgium, according to the Official Guide to Belgian Protocol. It has a 13:15 aspect ratio, though it is rarely seen in this ratio.
Its colours are defined as Pantone black, Pantone yellow 115, and Pantone red 032; also given as CMYK 0,0,0,100; 0,8.5,79,0; and 0,94,87,0.Flag of Australia, when congruence with this colour chart is required (i.e. when a "less bright" version is needed).
See Flag of Australia.svg for main file information.Autor: Derived from image:soccer ball.svg, this version made by User:Ed g2s., Licence: CC0
A soccer ball with shade.
Flag of Rwanda. The flag ratio is 2:3 with the stripes being 2:1:1. Colors are the following officially: Pantone 299 C 2X (blue), RAL 6029 (green), RAL 1023 (yellow) and RAL 1003 (golden yellow). (As of 03/08/2010, the only color used is the Pantone 299 C, which is from here. The rest of the colors are RAL shades from here.)
Vlajka Angoly
Autor: Tento vektorový obrázek byl vytvořen programem Inkscape a poté manuálně upraven., Licence: CC BY-SA 3.0
Yellow card (association football).
Flag of Portugal, created by Columbano Bordalo Pinheiro (1857-1929), officially adopted by Portuguese government in June 30th 1911 (in use since about November 1910).
Chinese Taipei Olympic Flag. According to the official website of Chinese Taipei Olympic Committee, Blue Sky(circle) & White Sun(triangles) above the Olympic rings is neither the National Emblem of the Republic of China, nor the Party Emblem of Kuomintang (KMT), but a design in between, where the triangles do not extend to the edge of the blue circle, as registered at International Olympic Committee in 1981 and digitally rendered in 2013. Besides, the blue outline of the five-petaled plum blossom is broader than the red one. Moreover, the CMYK code of the blue one and the Blue Sky & White Sun is "C100-M100-Y0-K0", and different from the Olympic rings (C100-M25-Y0-K0). Note that it's the only version recognized by IOC.
The civil ensign and flag of Belgium. It is identical to Image:Flag of Belgium.svg except that it has a 2:3 ratio, instead of 13:15.
Used color: National flag | South African Government and Pantone Color Picker
zelená | rendered as RGB 0 119 73 | Pantone 3415 C |
žlutá | rendered as RGB 255 184 28 | Pantone 1235 C |
červená | rendered as RGB 224 60 49 | Pantone 179 C |
modrá | rendered as RGB 0 20 137 | Pantone Reflex Blue C |
bílá | rendered as RGB 255 255 255 | |
černá | rendered as RGB 0 0 0 |
Zelený pruh má znázorňovat většinové katolické obyvatelsto Irska, oranžový pruh reprezentuje protestantskou menšinu a bílý pruh uprostřed znázorňuje mír a harmonii mezi nimi.
Flag of Canada introduced in 1965, using Pantone colors. This design replaced the Canadian Red Ensign design.
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“
Number 2 in a light blue rounded square.svg
Pictograms of Olympic sports - Sailing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Cycling (track). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Autor: Parutakupiu, Licence: CC BY-SA 3.0
Pictograms of Olympic sports - Open water swimming. This is unofficial sample picture.
Pictograms of Olympic sports - Cycling (road). This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Field hockey. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Swimming. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Judo. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for the 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictograms of Olympic sports - Archery. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.
Pictogram for BMX freestyle
Autor: No machine-readable author provided. Ed g2s assumed (based on copyright claims)., Licence: CC BY-SA 3.0
Red card (football).
Created by ed g2s • talk in Inkscape.Pictograma de los juegos ecuestres.
Russian Olympic Committee flag used in 2020 and 2022, for the Olympics
Pictograms of Olympic sports - Rowing. This is unofficial sample picture. Images of official Olympic pictograms for 1948 Summer Olympics and all Summer Olympics since 1964 can be found in corresponding Official Reports.