Ohnivé ženy se vracejí

Ohnivé ženy se vracejí
Země původuČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Jazykčeština
Délka64 minut
Žánryfilmová komedie
fantasy film
ScénářHermína Franková
RežieZdeněk Podskalský
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleJana Hlaváčová
Dagmar Havlová
Otto Šimánek
Leoš Suchařípa
Jaroslava Kretschmerová
… více na Wikidatech
ProdukceJiřina Pokorná-Makoszová
HudbaVítězslav Hádl
KameraVladimír Holomek
KostýmyIrena Greifová
StřihJana Malásková
ZvukHugo Markes
Výroba a distribuce
PremiéraČeskoslovensko 28. března 1987
TV staniceI. program ČST
DistribuceČeskoslovenská televize
Česká televize
Předchozí a následující díl
Ohnivé ženyOhnivé ženy mezi námi
Ohnivé ženy se vracejí na ČSFDKinoboxuFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ohnivé ženy se vracejí je československá televizní komedie z roku 1987 režírovaná Zdeňkem Podskalským. Jde o volné pokračování komedie Ohnivé ženy.

Děj

Pan Vomáčka v hospodě u piva vypráví o Martě, Magdaléně a Jankovi. Vyprávění poslouchá i příslušník VB. Mezitím se v muzeu připravuje výměna obrazu, kterou organizuje manželka zástupce ředitele muzea paní Marčálová, pan Jandák a jeho přítelkyně Božena. Božena ví, že jí je Jandák nevěrný s paní Marčálovou. Do muzea k večeru přichází fotograf Říha v doprovodu zástupce ředitele muzea Marčála. Říha si prohlíží muzeum a pověsí si fotoaparát na plynový kohout. Při přebírání fotoaparátu kohoutem neúmyslně otočí a v muzeu začne unikat plyn. Za Říhou a Marčálem přijde Božena a Říha s ní odchází do hospody, kde se ji snaží svést.

Do muzea v noci přichází paní Marčálová, Jandák a Vašek s kopií obrazu. Dojde k výbuchu. Paní Marčálová a Jandák zahynou a Vašek uteče. Marta a Magdaléna tak mají těla, Marta vklouzne do těla paní Marčálové a Magdaléna do těla pana Jandáka (neuvědomí si, že jde o mužské tělo). Do hospody ve městě přijdou obyvatelé města s tím, že v muzeu hoří. Božena z hospody volá Vaškovi. Záchranáři odvezou Martu v těle paní Marčálové a Magdalénu v těle Jandáka do nemocnice. Když se na ně jde ráno podívat lékařka, je překvapená, že jsou obě ženy živé. Magdaléna je vyděšená z toho, že je v mužském těle. Do nemocnice přichází Marčál v domnění, že jeho žena je po smrti, ale lékařka ho ujišťuje o opaku. Jdou spolu na pokoj za oběma ženami. Martě se Marčál líbí. Marčál Martě vysvětluje, že v muzeu byla s Jandákem kvůli tomu, že prováděli expertízu historického nábytku. Říha přichází do muzea. Příslušníci ho nechtějí vpustit, ale major ho vpustí s tím, že nemají fotografa, takže chce, aby Říha místo nafotil. Na Říhu málem spadne omítka, tak vezme do ruky první věc, na kterou je možné psát a napíše na ní informaci o tom, že padá omítka a přiloží ji na zeď. Onou věcí je zabalená kopie obrazu, který měl být vyměněn. Majorovi vysvětluje že muzeum se nachází v prostoru bývalé šatlavy a že on se zajímá o osudy lidí v šatlavě zavřených.

Martu a Magdalénu v nemocnici vyslýchá příslušník VB. Poté jsou odvezeny do obchodu se starožitnostmi. V obchodu se starožitnostmi je Vašek, který se diví, že jsou oba na živu. Magdaléně se Vašek líbí, tak se ho snaží svádět, ale neuvědomuje si, že je v mužském těle, takže Vašek raději uteče. Do obchodu přichází muž prodávající koryto. Marta a Magdaléna opustí těla a jdou se podívat, co se děje v muzeu. Panu Marčálovi je voláno, že jeho žena zemřela. Marčál proto jde do obchodu. Dříve než přijde se však Marta i Magdaléna vrátí do těl. Marta odchází s Marčálem k němu domů. V obchodu je i Božena a přichází Říha. Pochopí, že Jandák (Magdaléna) o Boženu nemá zájem, tak se ho zeptá, jestli by mu nevadilo, kdyby on zájem měl. Říha opět svádí Boženu a vypráví jí o tom, že kdysi znal příjemnou kuchařku. Magdaléna se dovtípí, že v těle Říhy je Jankova duše.

Marta se u Marčála doma převlékne do podle ní příjemnějších šatů a snaží se Marčála svádět. Protože se jí to nedaří, uvaří mu nápoj, po kterém ale Marčál dostane průjem. Následující den do obchodu opět přichází muž prodávající koryto. Marta s Magdalénou se rozhodnou ověřit si na něm, jestli jsou v současnosti cenné historické věci nebo nové věci. Marta se zeptá, kolik by muž za koryto chtěl, a on odpoví nízkou částkou. Marta s Magdalénou z toho vydedukují, že cenné jsou tedy věci nové a staré, že jsou bezcenné. Opustí tedy těla a jsou se podívat do muzea. V muzeu je právě Říha a chce si vyfotit obraz. Je k tomu vhodný okamžik, protože je vypnuté zabezpečovací zařízení. Marčál vyndává z trezoru obraz a Říha si ho chce vyfotit. Asistuje mu Božena. Marčálovi je voláno, že jeho žena je v bezvědomí, proto z muzea odchází. Kvůli osvětlení si Říha chce obraz podložit, proto si vezme desku s upozorněním na padající omítku. Když z desky sundá papírový obal, zjistí, že se jedná o kopii obrazu. Po chvíli si Božena není jistá, který obraz je pravý, ale Říha to odhadne dobře a pravý obraz je vrácen do trezoru. Marta s Magdalénou se musí vrátit do obchodu, ale Magdaléna se rozhodne do Jandákova těla již nevrátit. Muž prodávající koryto je zdrcen z toho, že Jandák zemřel.

Marta připraví plán a v noci jde do muzea. Tam vezme původní obraz, čímž aktivuje zabezpečovací zařízení. Do rána Marta zůstává pod dozorem v muzeu, neboť nechce mluvit. Rozmluví se, až když ráno přijde major a pan Marčál. Při vyšetřování v muzeu Marta vypráví, jak je její manžel schopný, že nechal vyměnit původní starý nábytek za nový, a na potvrzení svých slov ukazuje originál obrazu a jeho kopii. Pan Říha (Janek) říká Martě, že ho napadá, že Marta bude mít problém a společně odcházejí a opouštějí svá těla. Scházejí se s Magdalénou. Jsou rozhodnuti, že v těchto tělech žít nechtějí, protože to nejsou dobrá těla.

Obsazení

Jana Hlaváčovávdova po parukáři Marta
majitelka starožitnictví Mančálová
Dagmar Veškrnováfarská kuchařka Magdalena
Karel Jandák
Otto Šimánekfotograf Říha (vtělený medicus Janek)
Leoš Suchařípazástupce ředitele muzea Mančál
Jaroslava Kretschmerovázaměstnankyně muzea Božena Suchomelová
Miroslav Vladykapříslušník VB Miloš
Ota Sklenčkakronikář Vomáčka
Michal PešekVašek, bratr Boženy
Ladislav Trojanmajor Karas
Karel Rodenmedicus Janek
Daniela KolářováMUDr. Stará
Jana Eichlerovázdravotní sestra
Vlastimil Bedrnakarbaník v hospodě
Bořík Procházkakarbaník v hospodě
Bohuslav Čápkarbaník v hospodě
Ladislav Gerendášzákazník prodávající starožitné koryto
Břetislav Slováčekznalec
Karel Hovorka st.znalec
Miroslav Šnajdrznalec
Petr Pospíchalzaměstnanec pohřebního ústavu
Petr Svárovskýlékař záchranky

Tvůrci a štáb

Produkční a technické údaje

  • Premiéra: 28. březen 1987, I. program Československé televize (od 21:20)
  • Výroba: Československá televize Praha, Hlavní redakce dramatických pořadů, © 1986
  • Barva: barevný
  • Jazyk: čeština
  • Délka: cca 64 minut
  • Formát obrazu: 4:3

Externí odkazy

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“