Postupující1. FC Viktorie Přerov
SestupujícíTJ Jiskra Rapotín
FC Dubicko
2016/172018/19

V soubojích 27. ročníku Přeboru Olomouckého kraje 2017/18 (jedna ze skupin 5. fotbalové ligy) se utkalo 14 týmů každý s každým dvoukolovým systémem podzim–jaro. Tento ročník začal v sobotu 5. srpna 2017 úvodním zápasem 1. kola a celého ročníku (1. FC Viktorie Přerov1. HFK Olomouc 1:2)[1] a skončil v neděli 17. června 2018 zbývajícími dvěma utkáními 26. kola.[1][2]

Lutín postup odmítl a B-mužstvo 1. HFK Olomouc postoupit nemohlo z důvodu sestupu A-mužstva z MSFL a jeho účasti v divizi v ročníku 2018/19 (záložní mužstva nemohou hrát na stejné úrovni).[2] Do divize se tak po jedné sezoně vrací Přerov.[2]

Nové týmy v sezoně 2017/18

Nejlepší střelec

Nejlepším střelcem ročníku se stal Petr Kundrt z TJ Slovan Černovír, který vstřelil 15 branek.[1]

Poznámky:

• Z = Odehrané zápasy; V = Vítězství; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body; (S) = Mužstvo sestoupivší z vyšší soutěže; (N) = Mužstvo postoupivší z nižší soutěže (nováček)
  • Od ročníku 2016/17 včetně se hraje v Olomouckém kraji tímto způsobem: Pokud zápas skončí nerozhodně, kope se penaltový rozstřel. Jeho vítěz bere 2 body, poražený pak jeden bod. Za výhru po 90 minutách jsou 3 body, za prohru po 90 minutách není žádný bod.