FC Brumov
SestupujícíTJ Juřinka
TJ Spartak Hluk
2017/182019/20

V soubojích 31. ročníku Přeboru Zlínského kraje 2018/19 (jedna ze skupin 5. fotbalové ligy) se utkalo 14 týmů každý s každým dvoukolovým systémem podzim–jaro. Tento ročník začal v sobotu 11. srpna 2018 úvodními čtyřmi zápasy předehraného 2. kola[1] a skončil v neděli 16. června 2019 závěrečným zápasem 14. kola (TJ Sokol Nevšová – TJ Skaštice 0:7).[1][2]

Nové týmy v sezoně 2018/19

Nejlepší střelec

Nejlepším střelcem ročníku se stal Zdeněk Konečník z TJ Skaštice, který vstřelil 47 branek ve 25 startech.[1]

Poznámky:

• Z = Odehrané zápasy; V = Vítězství; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body; (S) = Mužstvo sestoupivší z vyšší soutěže; (N) = Mužstvo postoupivší z nižší soutěže (nováček)
  • Od ročníku 2014/15 včetně se hraje ve Zlínském kraji tímto způsobem: Pokud zápas skončí nerozhodně, kope se penaltový rozstřel. Jeho vítěz bere 2 body, poražený pak jeden bod. Za výhru po 90 minutách jsou 3 body, za prohru po 90 minutách není žádný bod.