00300(0)
Další informace
→ Šipka znamená hostování hráče v daném klubu.
* Starty a góly v domácí lize za klub aktuální k 12. 4. 2022

Petr Mareš (* 17. ledna 1991 Planá) je český profesionální fotbalista, který hraje na pozici levého obránce za lotyšský klub FK RFS.[1] Mezi lety 2016 a 2017 odehrál také tři zápasy v dresu české reprezentace.

Klubová kariéra

Petr Mareš je odchovancem pražské Slavie[2], kam zamířil po letech strávených v mládežnických výběrech mužstev TJ Chodský Újezd a FK Tachov. Sezónu 2009/10 začal v B-týmu "Sešívaných". Svými výkony upozornil i tehdejšího trenéra prvního mužstva Karla Jarolíma a v prosinci 2009 pak při absenci mnoha hráčů A-týmu dostal šanci také v Evropské lize UEFA, když odehrál devět minut zápasu proti italskému FC Janov. V létě 2010 byl na testech v týmu tehdejšího nováčka nejvyšší soutěže, v klubu FK Ústí nad Labem.[3] Nakonec v červenci 2010 odešel na hostování do mužstva FC Hlučín.[4] V podzimní části sezony 2011/12 hostoval v Graffinu Vlašim. Na jaře 2012 byl v kádru Slavie B a léčil si zranění. V létě 2012 přestoupil do Viktorie Žižkov.

FC Hradec Králové

Před sezonou 2014/15 zamířil do klubu FC Hradec Králové, kam odešel na přestup.[2]

Sezona 2014/15

Svůj první start za Hradec Králové si připsal v ligovém utkání 1. kola hraného 26. 7. 2015 proti FK Teplice (remíza 0:0), odehrál celý zápas.[5] Proti stejnému soupeři vstřelil v posledním 30. kole svůj první gól v sezoně a zároveň v nejvyšší soutěži, když se v 52. minutě prosadil z pokutového kopu. Utkání skončilo výhrou 3:1.[6] Hradec na jaře 2015 sestoupil do 2. ligy. V ročníku 2014/15 odehrál 21 ligových střetnutí.

Sezona 2015/16

Celkem v sezoně vsítil čtyři, všechny z penalt. Pokutový kop proměnil v 10. kole proti SFC Opava (výhra 1:0)[7], ve 20. kole proti 1. SC Znojmo (výhra 3:1)[8], ve 22. kole proti FC Sellier & Bellot Vlašim (výhra 2:0).[9] a ve 25. kole proti FK Slavoj Vyšehrad (výhra 2:0).[10] S mužstvem postoupil zpět do české nejvyšší soutěže, když jeho klub ve 28. kole hraném 17. 5. 2016 porazil FK Baník Sokolov 2:0 a 1. SC Znojmo, které bylo v tabulce na třetí pozici, prohrálo s FC Sellier & Bellot Vlašim.[11] V ročníku 2015/16 nastoupil dohromady k 20 utkáním v lize.

Sezona 2016/17

Poprvé v sezoně se střelecky prosadil ve 2. kole hraném 6. 8. 2016 proti FK Jablonec, když v 86. minutě snížil z přímého volného kopu střelou k tyči na konečných 1:2.[12] Za Hradec odehrál v daném ročníku v lize pouze čtyři střetnutí, protože následně zamířil do Mladé Boleslavi.

FK Mladá Boleslav

V září 2016 přestoupil z Hradce Králové do mužstva FK Mladá Boleslav, kde podepsal tříletý kontrakt, a přišel jako náhrada za dlouhodobě zraněného Jakuba Radu. Opačný směrem zamířil na hostování s opcí Roman Polom.[13][14] V Mladé Boleslavi si odbyl premiéru 10. září 2016 v 6. kole proti AC Sparta Praha (remíza 2:2). Odehrál 88 minut a podílel se na obou boleslavských gólech.[15] Svůj první gól v mladoboleslavském dresu vsítil 22. října 2016 v ligovém utkání 11. kola proti Zbrojovce Brno (remíza 3:3).[16]