Pionýrská vlaštovka

Pionýrská vlaštovka
Žánrrodinný film
RežieAntonín Kopřiva
HrajíMarcela Augustová
Monika Hálová
Země původuČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Pionýrská vlaštovka na ČSFD
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pionýrská vlaštovka (slovensky Pionierska lastovička) byl v dobách normalizace propagandistický televizní pořad Československé televize určeným dětem a mládeži. Vysílal se v sobotu a byl připravován střídavě v českých a slovenských studiích Československé televize.

Pionýrská vlaštovka svým názvem navazovala na starší pořad pro děti a mládež Vlaštovka, který v 60. letech až do roku 1968 uváděla Olga Čuříková. Vlaštovka však nebyla ideologicky zaměřena, Olga Čuříková musela po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa z politických důvodů nejprve v roce 1969 z natáčení pořadu, v roce 1972 i z ČST odejít.

Pionýrskou vlaštovku moderovaly po normalizaci také Štěpánka Haničincová, Natálie Lišková, Marcela Augustová a Iveta Malachovská.[1]

Reference

Média použitá na této stránce

Flag of the Czech Republic.svg
Vlajka České republiky. Podoba státní vlajky České republiky je definována zákonem České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, přijatým 17. prosince 1992 a který nabyl účinnosti 1. ledna 1993, kdy rozdělením České a Slovenské Federativní republiky vznikla samostatná Česká republika. Vlajka je popsána v § 4 takto: „Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky. Poměr šířky k její délce je 2 : 3.“