Portál:Německo

Vítejte na portálu Německo!
Willkommen auf dem Portal Deutschland!

Spolková republika Německo (německy: Bundesrepublik Deutschland, zkratka BRD) je středoevropský stát. Na severu sousedí s Dánskem, omývá jej Severní moře a Baltské moře, na východě sousedí s Polskem a Českou republikou, na jihu s Rakouskem a Švýcarskem a na západě s Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem. Rozloha Německa je 357 021 km2, přičemž území státu se nachází v mírném podnebném pásu. Německo má necelých 82 milionů obyvatel, což z něj činí nejlidnatější stát Evropské unie.

Německo je federativní demokratickou parlamentní republikou tvořenou šestnácti spolkovými zeměmi (Bundesländer). Hlavním a zároveň i největším městem je Berlín. Německo je členským státem OSN, NATO a G8. Na základě nominální hodnoty HDP je německá ekonomika třetí největší na světě a v roce 2007 byla největším světovým exportérem.
(více)

Německá témata

Německá témata/Deutsche Themen

Kategorie

Německo
Kategorie Německa podle dělení
Dějiny Německa
Doprava v Německu
Ekonomika Německa
Fauna Německa
Geografie Německa
Geologické lokality v Německu
Německá heraldika
Německá kultura
Lázně v Německu
Němci
Německé seznamy
Policie v Německu
Německá politika
Německé právo
Německá společnost
Sport v Německu
Německé standardy
Státní symboly Německa
Stavby v Německu
Turistika v Německu
Události v Německu
Věda a technika v Německu
Veletrhy v Německu
Německé vojenství
Vzdělávání v Německu
Zahrady v Německu

Informace o portálu

  • Z článků týkajících se obsahu portálu můžete na tento portál odkázat šablonou {{Portály|Německo}} umístěnou na konci článku těsně nad kategoriemi, resp. {{DEFAULTSORT:}}. V případě, že již článek odkazuje na jiný portál, přidejte odkaz abecedně do již vložené šablony {{Portály}}, viz návod.
  • Chybí vám nějaký článek? Uveďte ho v diskusi; pokusíme se požadovaný článek zpracovat.

Média použitá na této stránce

Location Germany EU Europe.png
Location map: Germany (dark green) / European Union (light green) / Europe (dark grey); inspired by and consistent with general country locator maps by User:Vardion, et al.